bugün

köpeğin canı öğrenmek isterse dünyanın en kolay işi. ama köpeğin canı istemezse cesar millan da gelse kimsenin başaramayacağı olaydır. kısaca olay köpekte bitiyor. bir husky ile bir golden ı eğitmek tabi ki aynı kefeye giremez. ama yine de her yol sevgiden geçer.
Maltase terrier için imkansız olan eylem.

Benim it (vecihi) gel dersin gider, git dersin gelir. 150 200 kere giden arabanın altına atlamışlığı var ama kimden nasıl bir hayır duası aldıysa itoğluit bir kazaya karışmadı.

Eve haftada 2 paket makarna alınıyorsa 15 20 çift çorap alınıyor. Temiz çoraba asla ellemez ama kokan çorabın anasını beller. Bir de sapık evde yastık buldumu ziker.
Tabi lan manyak mısındır din iman şuur elbise ve para hiç düşünmez sadece sadıktır itaat eder asla zarar vermek içgüdüsü yoktur korur savunur paylaşmayı sever hizmetkardır yakalar getirir hayatını ortaya koyar hayat kurtarır bomba uyuşturucu bulur insanı dahi sadece bir elbisesinden bulur sana sen müslüman mısın gavur musun demez allahın verdiği yeteneklerini insana ateist de olsa allah için yardım eder köpek mümindir inançlıdır vazgeçmez dünya oyununda en güzel yerlerden birini alır iyi eğitilirse tabi.
sosyalleşme 1,5 aylıktan itibaren tüm köpekler için gereklidir. Temel itaat eğitimi minimum 7 aylıkken, koruma eğitimi de 12 aylıkken verilebilir.
Köpeğinizi mümkün olan en kısa sürede eğitmeye başlamak önemlidir.

ilk başta, köpek eğitimi, özellikle ilk köpeğinizse , oldukça yorucu ve eziyetli görünebilir. Gerçek şu ki, köpeğinizi eğitmek çok büyük bir projedir. Eğer adım adım ilerlerseniz, görevin daha az göz korkutucu olduğunu göreceksiniz. Başlamanıza yardımcı olacak bazı bilgiler:

Bir Köpek itaat Programı başlatın: Köpeğinizi eğitmeye başlamadan önce temel bir temelin nasıl kurulacağını öğrenin.

Olumlu Takviye : Bir köpeği eğitmenin birçok farklı yolu vardır, ancak çoğu köpek uzmanı, hem köpek hem de antrenör için en iyi olanın olumlu yol olduğu konusunda hemfikirdir.

Oyunları Kullanarak Köpeğinizi Eğitin : Köpeğinizi eğlendirmek eğlenceli olmalı! Herkes iyi zaman geçirirken öğrenmenin daha kolay olduğunu bilir, bu yüzden bazı oyunları köpek eğitim programınıza dahil etmeyi deneyin.

iyi eğitimli bir köpeğe altı hafta: Köpeğinize altı hafta içinde temel bilgileri öğretebilirsiniz.

Eğitim en erken 7 aylık olunca başlar. Ama 7 aylık olana kadar öğrenmesi gerekenler şunlardır:

1. ismi. ismi söylendiğinde kendisinden bahsedildiğini anlaması lazım.
2. Tuvalet eğitimi. Her yere yapamayacağını ve nereye yapması gerektiğini öğrenmeli.
3. Tasma eğitimi. Tasma takıldığında huysuzlanmamalı.
4. Sosyalleşme. Bu süreçte bol bol yürüyüş yapmalı, farklı insanları, hayvanları, arabaları vs. görmeli, onlara alışmalı.
5. Oyuncak eğitimi. Sürekli oynadığı ve sevdiği bir oyun ve oyuncak olmalı.
6. Sandık eğitimi. Köpeğinizi bir yerden bir yere götürürken kullandığınız taşıma kabına alışmış olmalı.
7. Hayır komutu. Yapmasını istemediğiniz şeyleri, örnek olarak koltuğa çıkmak, ayağı ısırmak vs. bunları yaparken "Hayır!" komutu ile engellemelisiniz. Köpek hayır komutunu öğrenmeli.

görsel