bugün

Köpeğinizi mümkün olan en kısa sürede eğitmeye başlamak önemlidir.

ilk başta, köpek eğitimi, özellikle ilk köpeğinizse , oldukça yorucu ve eziyetli görünebilir. Gerçek şu ki, köpeğinizi eğitmek çok büyük bir projedir. Eğer adım adım ilerlerseniz, görevin daha az göz korkutucu olduğunu göreceksiniz. Başlamanıza yardımcı olacak bazı bilgiler:

Bir Köpek itaat Programı başlatın: Köpeğinizi eğitmeye başlamadan önce temel bir temelin nasıl kurulacağını öğrenin.

Olumlu Takviye : Bir köpeği eğitmenin birçok farklı yolu vardır, ancak çoğu köpek uzmanı, hem köpek hem de antrenör için en iyi olanın olumlu yol olduğu konusunda hemfikirdir.

Oyunları Kullanarak Köpeğinizi Eğitin : Köpeğinizi eğlendirmek eğlenceli olmalı! Herkes iyi zaman geçirirken öğrenmenin daha kolay olduğunu bilir, bu yüzden bazı oyunları köpek eğitim programınıza dahil etmeyi deneyin.

iyi eğitimli bir köpeğe altı hafta: Köpeğinize altı hafta içinde temel bilgileri öğretebilirsiniz.

Eğitim en erken 7 aylık olunca başlar. Ama 7 aylık olana kadar öğrenmesi gerekenler şunlardır:

1. ismi. ismi söylendiğinde kendisinden bahsedildiğini anlaması lazım.
2. Tuvalet eğitimi. Her yere yapamayacağını ve nereye yapması gerektiğini öğrenmeli.
3. Tasma eğitimi. Tasma takıldığında huysuzlanmamalı.
4. Sosyalleşme. Bu süreçte bol bol yürüyüş yapmalı, farklı insanları, hayvanları, arabaları vs. görmeli, onlara alışmalı.
5. Oyuncak eğitimi. Sürekli oynadığı ve sevdiği bir oyun ve oyuncak olmalı.
6. Sandık eğitimi. Köpeğinizi bir yerden bir yere götürürken kullandığınız taşıma kabına alışmış olmalı.
7. Hayır komutu. Yapmasını istemediğiniz şeyleri, örnek olarak koltuğa çıkmak, ayağı ısırmak vs. bunları yaparken "Hayır!" komutu ile engellemelisiniz. Köpek hayır komutunu öğrenmeli.

görsel
sosyalleşme 1,5 aylıktan itibaren tüm köpekler için gereklidir. Temel itaat eğitimi minimum 7 aylıkken, koruma eğitimi de 12 aylıkken verilebilir.
Tabi lan manyak mısındır din iman şuur elbise ve para hiç düşünmez sadece sadıktır itaat eder asla zarar vermek içgüdüsü yoktur korur savunur paylaşmayı sever hizmetkardır yakalar getirir hayatını ortaya koyar hayat kurtarır bomba uyuşturucu bulur insanı dahi sadece bir elbisesinden bulur sana sen müslüman mısın gavur musun demez allahın verdiği yeteneklerini insana ateist de olsa allah için yardım eder köpek mümindir inançlıdır vazgeçmez dünya oyununda en güzel yerlerden birini alır iyi eğitilirse tabi.
Maltase terrier için imkansız olan eylem.

Benim it (vecihi) gel dersin gider, git dersin gelir. 150 200 kere giden arabanın altına atlamışlığı var ama kimden nasıl bir hayır duası aldıysa itoğluit bir kazaya karışmadı.

Eve haftada 2 paket makarna alınıyorsa 15 20 çift çorap alınıyor. Temiz çoraba asla ellemez ama kokan çorabın anasını beller. Bir de sapık evde yastık buldumu ziker.
köpeğin canı öğrenmek isterse dünyanın en kolay işi. ama köpeğin canı istemezse cesar millan da gelse kimsenin başaramayacağı olaydır. kısaca olay köpekte bitiyor. bir husky ile bir golden ı eğitmek tabi ki aynı kefeye giremez. ama yine de her yol sevgiden geçer.
bu konuda hizmet veren profesyonel firmalar var. istanbul'da yaşıyorsanız petokulunu tercih edebilirsiniz.
uzun bir süreç. hemen sonuç beklemeyin. öncelikle alacağınız köpek yavru olursa daha mantıklı ve kolay ilerler eğitim süreciniz. bir hayvan sahiplendiğinizde onun bütün ihtiyaçlarını da gidereceğinizi kabul ederek sahipleniyorsunuz.

eğer düşünceniz bu şekilde değilse hiç bu işe girişmeyin ne kendinizi ne de sahipleneceğiniz hayvanı yormayın. çünkü hayatınıza katacağınız canlının yeme içmenin dışında bir sürü ihtiyacı olacak. yürüme eğitimi, tuvalet eğitimi, psikolojik eğitimi, parazit ve diğer sağlık işlemleri gibi daha nice ihtiyaçları olacak ve siz o ihtiyaçlarının giderilmesinde başrol oynayacaksınız.

o nedenle başta hemen pes etmeyin. sabırlı olun hemen herşeyin çarçabuk olmasını beklemeyin. video paylaşım sitelerinden yardım alın. yaşamına dahil olduğunuz hayvanın artık sadece mama yiyen kaka yapan bir canlı olarak değil bir çocuk gibi düşünmeniz lazım.

bazen evi dağıtacak bazen tuvalet eğitimini tamamlayana kadar belki evinizi kirletecek. öfke kontrolünüzü de sağlamanız lazım. bu zor ve sevimli süreçte sizlere kolaylıklar diliyorum a dostlar.
Erkek egitimden kolay olan. * *
Youtube'dan video izleyerek önce kendinizi sonra da köpeğinizi eğitebileceğiniz eğitim olayı.

Bu işi iş olarak yapan kesimin bir çoğu sadece paranın peşinde, köpeğinize de pek iyi baktıkları söylenemez.
yeni aldığım finoma bugün yaptığımdır. insanı düzene sokar.
köpek eğitimi deyip geçmeyin çok zordur.
evde de eğitmek mümkündür
http://www.evdekopekegitimi.gen.tr
arama kurtarma uyuşturucu vb. Eğitimleri hariç karşı olduğum eğitimdir. Elektirikli tasma vb. Işkence aletleri kullanılarak verilen eğitimlerdir. Köpek dediğin özgür olacak öyle apartman dairesine kapatılıp egomuzu tatmin etmek için itaat eğitimi verilecek bir hayvan değil yapmayın bunu onlara.
hiçbir gerçek hayvanseverin yanaşmaması gereken eğitimdir.

köpeğinizi can dostu olmaktan çıkarıp karaktersiz hale getirmektir binbir türlü işkenceyle.
zira tüm gerçek can dostları kendi köpeğine kendi eğitim vermeyi bilir..

yok eğer bir başkasını araya sokup yok profesyonel eğitim yok temel itaat ileri itaat saçmalıklarına inananlar varsa,
bu da onların acizliğidir ancak..
kolaya kaçmaktır!

o köpekleri o eğitim merkezlerinde nasıl eğittiklerini bilen bilir, açıkça yazmıyorum buraya..
çoğu merkezde en az 4 hafta sahibinin ziyareti bile yasaktır!

sahibine aşık bir köpek hiç bir eğitime gerek duymadan yapması gerekeni fazlasıyla yapar,
yapmadıkları da onun karakteridir, asla zorlamayın..

bordo bereli yetiştirmiyoruz sonuçta,
izin verin kendi karakteri olsun..
siz sadece onu sevmeyi öğrenin koşulsuzca,
o geriye kalan herşeyi öğrenir..
istanbulda yaşayanlar için (bkz: http://www.istanbulkopekegitimi.net)
konu hakkında bilgi edinmek için http://www.kopekegitmeni.net/ adresine bakabilirsiniz profesyonel eğitim veren bi oluşum.
Polis köpekleri, uyuşturucu bulduklarında havlayarak cismi çıkarmaya göre eğitilirken, bomba bulduklarında sessizce yere yatarlar.
Irklara göre farklılık gösterir.
hakkında adam gibi bilgi alacağınız nazik ve eğitimli insanların kurmuş olduğu bir site için
http://www.vestaegitim.com/ adresine bakabileceğiniz bilim.

bir insanın çok iyi köpek eğitiyor olması onun sizinle frekansının tutacağı ve bildiklerini iyi aktaracağı anlamına gelmiyor. iyi bir eğitimci, sahibe bilgilerini aktaracak donanıma ve tavra sahip olmalı çünkü eğitim çiftlikte bitmiyor.
eğer en aptal golden'a sahipseniz ''Poker'' gibi. şansınızın çok az oldugu durumdur.
sözlükteki birkaç tipin eğitimlerine verilen isimdir. dikkatli olunmazsa ya köpek tarafından ısırılır eğitmen ya da köpek bi de yavşak olur.
görsel
Köpeğinizi herkese eğittiremezsiniz, köpek eğitimin nazik eğitimli bu işin erbababı olmuş kişilere yaptırmalısınız. Daha önceki eğitim veren kurum köpeği dövmüş, sonradan akdeniz bölgesinde Antkem'i duydum götürdüm köpeğin psikolojisini düzelttirler. Beni parçalamaya kalkmıştı eğerki sertifikalı adam akıllı biryer arıyorsanız tavsiyem http://www.antkem.com iletişim bilgilerinden yetkiliyle irtiabata geçebilirsiniz. Öğrenciye %30 indirim yapıyorlar. Tekrar söylüyorum köpeğinizi her ben eğitmenim diyene emanet etmeyin !
"ATIL KURT!" TARZI USTUNE TANIMAM.
8 yila cikarilsin.