bugün

(bkz: hansel ile gretel)
2003 yılından beri bu işi yapan partidir, vatandaşı alıştırmışlardır.
kömüre oyunu satanlarda suçtur.
akepe'nin vazgeçilmez oyunudur..

bir torba kömüre milleti uçuruma sürükleyen halktan ne beklenir.. eğitim şart..
yalanlarla oy toplayanlardan daha makbul bir hareket içindedirler muhakkak.
zira vatandaşın eline somut bir şey geçiyor..
tamahkar ile sahtekar çok iyi geçinirmiş..
ne saçma sapan bir sestemle yönetilmeye çalışıldığımızın kanıtıdır.
"erzak vereydi iyiydi, malum ramazandayız" derler.
sadece kömüre oy verileceğini düşünen beyni küçük insan tespiti. ak parti döneminde yapılanlara bir bakmak lazım. ama anlatsak da anlamayacağınız için gerek yok. mesela avrupanın 7 dünyanın 17.ci ekonomisiyiz şu anda desek, yanı başında yunanistan battı, ecevit krizinde 28 banka fona teslim edildi ama bu krizde hiç bir halta bi zarar gelmedi desek, ulan su elektrik gitmeyen köylere bırak suyu elektriği bilgisayar gitti labratuvarlı okullar oldu desek, sağlık sisteminin eski hali ile şimdiki haline bir bakın desek, 68 ile 8 yılda doğalgaz gitti desek? daha deriz de boşverin. size hizmet edende kabahat!
bir torba kömüre oyunu satan bir millete sahip olduğumuz sürece nice akepeler gelip geçecektir. * *

edit: üstteki entryi görmemişim aynı anda yazmış olmamızdan ötürü. güldüm yazık işte yazık bu bünyelere. kör, sağır olmak böyle bir şey. aman ne iyi bir durumdaymışız dostlar harika bir ekonomimiz var cidden!
kömür için evet oyu veren şerefsizle başarılı bir ikili oluşturur.
Elektriksiz köylere çamaşır makinesi rüşveti de unutulmadı.
asıl suçlu kendisi beleşe kömür getirecek diye ülkenin içine sıçtıranlardır.
bi de aynı akepe ülkeye demokrasi getireceğini deklare eder. satılık demokrasi mi olur lan ?
vardır ne yazık ki böyle insanlar. akp'ye oy veren herkes böyle değildir ama bir kısım böyledir. bu insanlarımızın büyük katkısı var böyle adamların başa gelmesinde. keşke bir çare bulunabilse ama halkı fakir bırakmak bir siyasi taktik artık. bu insanlardan oy almak çok kolay; bir merhaba dersin oyunu sana verir.
oy toplayacağı tabanı iyi çözmüş akpdir.

burada kraldan çok kralcı olan arkadaşlara bakınca düşünüyor insan. siyaset böyle bir durum herhalde diye. kömür dağıtmayı marifet saymak nasıl bir mantıkdır? yani sen diyorsun ki sen fakirsin, alamazsın kömür falan. ben vereyim o yüzden. bazıları da 8 yıldır dağıtılıyor o kömür diyor. demek ki o kömür dağıttığın insanları 8 yıldır kalkındıramamışsın sen neyi savunuyorsun? sen o kömür dağıttığın insanlarla övüneceğine şöyle bir istatistik yapsan buradan açık açık söylüyorum akp'ye evet oyu veririm.

"8 yılda kömür dağıtımımız şu kadar ton azaldı. zira dağıtım yapmamız gereken vatandaş sayısını azalttık" ama yok. her yıl şu kadar kömür*, bu kadar erzak dağıttık. halkımız fakir ama diğerleri ile onları tolere edebiliyoruz. peki o yardıma muhtaç halkın sayısı sürekli artarsa ne olacak? misal işsizlik %25'e çıktı diyelim. o zamanda herkese bu şekilde yardım yapabilecek misiniz? ekonomik açıdan bakın biraz. "kömür yardımı yapıyoruz heyoo" diye tepişmeden önce biraz düşünün.

"bana balık verme balık tutmayı öğret" diye bir laf vardır. sen o insanları kendine "muhtaç" hissettirip kömür vs dağıtırsan o insan evde oturup yaptığın yardımları beklemek için sana oy verir. kimse rererörö demesin o yüzden.

gel gelelim gözümüzdeki at gözlüklerini çıkarmaya. yok 8 yıldır şöyle 8 yıldır böyle diyen arkadaşlara soruyorum. dış borcumuz ve iç borcumuz son 8 yılda ne olmuştur? eğer arttıysa bu artan kısım bizim neremize girecektir?

elektrik gitmeyen köylere buzdolabını götürmeler, suyu olmayan köylere internet bağlamalar övünülecek şeyler değildir. önce altyapıyı kur sonra üst hizmetleri verirsin.

o yüzden kömür dağıtımı akp'nin oy oranını olumlu şekilde arttırır.
halkın %47sinin satılık şerefsiz olduğunu düşünen , bu büyük millete hakaret edenlerin sanrıladığı siyasi olgudur.
oy için kömür dağıtan zihniyet aynı zamanda her akepe karşıtını chp li sanan zihniyettirde.

çünkü beyinleri o kadar tek yönlüdürki, üçüncü bir muhalif anlayışı kavrayamaz, ucuncu bir görüşün ortaya koyduğu tezlere yanıt veremezler.ezbeledikleri üç-beş argümanı papağan misali ısıtıp ısıtıp tekrarlar dururlar.

gerizekalısınız lan, aptalsınız, muhtaçsınız.
... tavuğun tüylerini, canlı canlı yolmaya başlamış. tavuk, acıların en büyüğünü yaşamasına rağmen, tüyleri olmaması nedeni ile üşüdüğünden, yine tüylerini yolan zalimin bacakları arasında ısınıp can bulmaya çalışmış, sanki kendini o hale getiren o insan adı verilen hayvana muhtaçmış gibi...

işte bunu yapıyor akp. soyuyor milleti, üşüyor millet. ama tavuktan farkımız, biz insanız, düşünebiliriz. düşünün ve karar verin, bir tavuk kadar aciz kalacak mısınız, tüylerinizi yolana sığınacak mısınız?
Fark şurada: Atatürkçü düşünce derneği kendi parasından, akp milletin parasından dağıtıyor ...
oruç baba türbesi'ne de gidip istismarcılıklarını göstermişlerdir. para ile satın aldıkları, para ile kiraladıkları insanların nasıl da iş başında olduklarını görmek isteyenler buyursunlar.

http://www.milliyet.com.t....2010/1275549/default.htm
kendisine "ekonomimiz süper şahane de ne bok yemeye kömür dağıtacak 8 milyon aile bulabiliyoruz o zaman" diye sorulması gereken akp'dir.
milletin cebinden çıkan parayla kömür alıp millete dağıtıyorlar bu sıcakta. ak parti zihniyetinin mallığı budur işte. aslında yapılacak en güzel şey o kömürleri alıp inadına hayır demektir. böylece yardımın karşılıksız olduğuna bir nebze inanabiliriz.
sözlük ne hale gelmiş anunakoyum.

tanım : sisyasi partidir.
o değil de ben küçükken markası "evet" olan bir margarin vardı, ister misniz akp o margarinlerden ürettirip dağıtımına başlasın.
şok şok şok..
akp tarafından verilen vantiratörlerin dağıtımı sırasında izdiham yaşandı.
4 vatandaş hayatını kaybederken 32 kişinin yaralı olduğu bildirildi.
akp yönetimi pişman olmadıklarını,yine olsa yine dağıtacaklarını söyledi.
Uludağ ana haber bülteni