1. 1.
  grimm kardesler'in insanlığa kazandırdığı kült masallardan biridir. üvey anneleri hansel ve gretel adlı bu çocukları istemediği için, satıcı babaları üvey annenin gazıyla bu iki biçare yavrucağı ormana bırakmaya karar verir. çocuklar ilkinde olayı sezip, çakıl taşı bırakarak giderler ormana ve böylece dönüş yolunu bulup tekrar eve dönebilirler. ama baba ikinci denemesinde başarılı olur. çünkü bu defa çakıl taşı bulamazlar ve ekmek kırıntıları bırakırlar geçtikleri yollara..akşam olduğunda ekmek mekmek hak getire tabi. yollarını bulamayıp, kaybolurlar. ormanda aç bitap dolanırken şekerden bi ev görürler. atlarlar hemen. ama evde çocukları kandıran bi cadı yaşamaktadır. cadı gretel'i ayak işleri için hansel'i ise daha sonra yemek için besleyip, şişmanlatmaya çalışır. ama masalımız mutlu sonla biter, hansel ve gretel cadıyı kazana atıp kurtulmayı başarırlar.
  4 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  bize en buyuk dersi vermis, ormanda yol bulmak icin ekmek kirintilari kullanmanin uygun bir yontem olmadigini ogretmis unlu masal..

  (bkz: eblek dinleyici) *
  4 ... confusedy
 3. 3.
  dinliyince *lanet olsun yine mi mutlu son?* dediğim bir hikayenin ismi... aynı zamanda hikayenin baş karakterleri olan kardeşlerin isimleri.
  1 -1 ... chazsmyr dhuunyl
 4. 4.
  bölüm sonu yaratığı (boss) çok güçlü enchantment büyülerini spell listine eklemiş 20.level bir witch olan hikaye... bana "20.level olmuşsun ama adam olamamışsın" dedirten cadı, hikayenin sonunda küçücük veletlerin oyununa gelmiş koskoca büyücülük aleminin maskarası olmuştur...
  ... chazsmyr dhuunyl
 5. 5.
  hans ve gretel de var ;

  (bkz: gumus patenler)
  1 ... judas
 6. 6.
  ata demirer'in gösterisinde yer verdiği müthiş masal.
  ev sütlaçtan
  cadı ters karı
  al terliğimi ye
  3 ... yalnis
 7. 7.
  bu masaldan cıkarılan ders. demek ki neymis. *er kusun eti yenmezmis...
  1 ... darkerway
 8. 8.
  aslında hikayenin sonunda bi bakıyoruz hansel de tatlıdan. meğer o da datlıymış gibi bir şeyle bitseydi testere nin esinlendiği kaynak olacaktı. ha ne oldu hiçbir şey. ama çok severdim.
  ... kobrullah
 9. 9.
  yıllardır "hansel ile gratel" diye bildiğim iki kardeş, ta ki bu başlığı görene kadar.
  ... atan alir spor
 10. 10.
  obez çocuk seven cadı ile aptal iki kardeşin öyküsü. boşuna dememişler üç beyazdan uzak dur diye.
  1 ... blonde mermaid