bugün

Kyk borcunu ödemiş ya da almamış insandır.

Andavallar ödeyeceğim diye imza atıp parayı alıyor sonra da 'neden silinmesini istemiyorsunuz?' Diye soruyor.

Almasaydın, ödeyeceğim diye imza atmasaydın. Ödeyenin suçu ne?
yavşak değil hakiki müslümandır. milyonlarca insanın hakkını yemekten çekiniyordur. asıl yavşak olan müslümanım diyerek haram peşinde koşan orospu çocuklarıdır.
amk 9 sene ödememedim sonradan ödemeye başladım borcum bittikten sonra af çıkarsa bu hiç hoş olmaz...
skime kadar. inşalah silmezler beter olun aq.

biz özel ünilerde burslu okuyalım harçlık çıksın diye gidip rehberlik, barmenlik yapalım siz bu paraları karıyla kızla yiyin ödemeye gelince auuvv. yok öyle yağma. hepinize bi e haciz geçisinler de görün ebenizinkini tersten. bedavacı kelekler sizi.
kendisi ödemişse ve kyk borçları silinirse aynı zamanda kendi ödediği paranın da iade edilmesini bekleyen haklı tiptir. bu durumda rahatsız olmayacaktır.
Yavşak sensin kyk da sana girsin amk.

Ulan yarram biz aldığımız uç kuruşu bir ay harçlık yapcaz diye uğraşıyoruz, elin oğlu hem ailesinden alıyor hem yan geliri var kyk kredisini karıyla kızla yiyor.

Ben adam gibi borcumu ödüyorum, aynı krediyle alem yapan adam ödemiyor.

Yol oyle dava. Sike sike ödeyeceksiniz.
Kendini enayi hissetmekte olan ezik bir kişiliktir.

Hayır bir de paramı geri verin diyor.Krediyi isteyen kişi kendi,bir de borcu ödeyeceğini bile bile parayı alıyor.ama af çıkma olasılığında suçu devlete atıyor.komediye gel ya.

Devlet sana zorla mı kredi verdi de devleti suçluyorsun?Parayı alırken çok tatlıydı ama değil mi?her şeyi devletten beklemeyin,af çıkarsa susacaksınız oturacaksınız.o kadar.
kyk borçunu ödemiş insandır.
yavşak olan asıl aldığı parayı ödemeyi istemeyen kişidir.
beleşçi orospu çocuklarına batan yavşaktır.

ulan it soyu, tüm milleti borcuna ortak et, sonra utanmadan hâlâ konuş! nasıl bir serefsizliktir lan bu!

kredi almaya korkmuş, nasıl ödeyecem diye tırsmış öğrenci adamdır. beleşçi bir puşt degildir.
balık baştan kokuyor. kyk'nın kime burs kime kredi verdiği bile muallak. kendi dönemimden biliyorum. bana yurt 400. yedek ve kredi çıkmıştı. başka bir arkadaşıma hem yurt hem burs çıkmıştı. aldığı bursu direkt kıyafet alışverişine yatırıyordu. annesi ayrı babası ayrı ablası ayrı para gönderiyor çocuğa harcasın bursu tabi.

bu afların olayı budur. vergi affı çıkınca verdiğin vergiyi geri isteyemiyorsun vermemiş olan kurtarıyor kendini. şimdi imar affı çıkarmaya hazırlanıyorlar eee iki ay önce 15 bin tl verip imar alan adam demez mi bizim parayı geri verin o zaman diye? zamanında çıkan rahşan affı mesela öncesinde ve sonrasında yatan için haksızlık değil mi? gss prim borcu affı ödemiş olan için haksızlık değil mi? bedelli askerlikte bir şekilde buna benziyor. önümüzdeki ay çıkarsa bir ay önce askere gidene haksızlık olmayacak mı? dediğim gibi affın olayı budur. bir kısmın hakkını alır. otobüse biniyorsun öğrenci 1.50 senin cebinden 1 lira çıkıyor şoför geç hadi diyor biniyorsun. peki o otobüse senden önce binmiş ve senden sonra binecek olanlar 1.5 ödeyecek onlara haksızlık değil mi? işi en baştan düzgün tutacaklardı yandaşına burs, yurt vereceğine imkanı olmayana verecekti. öğrenciler için yurt yapacaktı gencecik zihinler cemaat yurtlarına düşmesin diye. yapacak bir şey yok af çıkarsa ödeyen ödediğiyle ödemeyen ödemediği ile yoluna devam eder.
Starbucks da entel entel takılırken iyiydi dimi?
Tabe lan gökdelenleri olanların borçları silinsin. Yandaşın cebi dolsun. Vatandaşın amına koyayım. Vatandaş kim ki?
borc silinmez borcun faizi silinir. borcu tekrar yapilandirir devlet.
kimse de demiyor ki, devlet ihtiyacı olan öğrenciye neden geri ödeme koşulu ile para veriyor.

üniversiteye giden arkadaşlarım içinde durumu o kadar kötü olanlar vardı ki, ben başvurmaya utanmıştım belki daha fazla ihtiyacı olan birinin hakkını gasp ederim diye.

borcunu ödemek için kredi çekmiş, kuş kadar maaşından artırmak zorunda kalmış insanların öfkesini de anlamak mümkün; adaletsizlik duygusunu iliklerinde hissetmek fena şey.

en güzeli, şu ana kadar ödemiş olanlara seçenek sunmak olurdu. dileyen hakkını helal etsin, dileyen parayı geri alsın. sonra da gerçekten ihtiyacı olan öğrenciye geri ödeme koşulu olmadan aylık harçlığı verirsin.

ancak devletin niyetinin sevap olmadığını herkes biliyor. neden geçmişe yönelik ödeyeni de ödemeyeni de kapsayan bir teklif gelmiyor veya bundan sonra koşulsuz verilmiyor öğrencilere dersiniz? zamanlama manidar mı?
Kul hakkı nedir bilir misin ey mümin rolü yapan kardeş?

Ödeyenlerin parasını iade etsinler o zaman.

Hem asıl sorun şu ki borcu sildin silmesine de bu masraflar neyle karşılanacak?

Oohh borç silindi kurtulduk kısmı sahnede görünen kısım, ya sonrası? O gideri neyle nasıl karşılayacak bu devlet?