bugün

görsel
nüfusu 10 katrilyon olan hayvan grubu.
https://youtu.be/kCQQNuusCcg
görsel
görsel
bizim evdeki kuşun fotoğrafı.
dinozorların torunu.
görsel
Genelde tatlı hayvanlardır.
hepsinin dinazor geni taşıyor olması baya ilginç. Dinozorlar dan gelen bir tür kuşlar.
Kanatları vardır ve uçar çoğu.

0:00 0:10
görsel
yahu bu da kuş evdeki de.
başını 180 derece döndürebilen uçucu hayvan.
almancada "vögel" diye adlandirilan kanatli, hassas yaratiklar. pekcok türü mevcuttur.
minicik bedenine rağmen kuvvetli reflekslerin bahşedildiği bir mahluk.
görsel
Sevimliliği falan geç de, üstün yeteneklere sahip bir hayvan. Bir kez uçuyor. Ve bence daha önemlisi uçarken sıçabiliyor. O an avına gidiyor olabilir. Serinlemeye çalışıyor olabilir. Göç ediyor olabilir. Ama keyfini bozmadan, işinden olmadan tak diye bırakıverir.

Şahsen ben önce hazırlanıyorum. Mevsim yazsa üstüm çıplak olmalı mesela. Sonrası yaklaşık 20 dakika. Kuş gibi değil.
Şu hayatı güzel kılan şeylerden biri kuş cıvıltılarıdır. O kuşlar cıvıldadıkça insanın içine garip bir huzur doluyor.
bugün bütün aile halkını ağlatmıştır. öldü oğluşumuz. kıyamazdım ben ona. omzumdan inmezdi. ölmüş bu sabah. annemin ağlamasıyla uyandık. babam bile ağladı ya.
Özgürlüğün simgesidir bana kalırsa yeryüzünde ve gökyüzünde.
görsel
Yerine göre öter yerine göre ötmez bu kuş.
*Kuşlara şimsek çarpmaz. Çünkü elektrik onların tüyünden geçemez.
*Kuşlar hiçbir zaman yuvalarında uyumazlar.
*Kuşlar içinde en büyük yumurta deve kuşu yumurtasıdır. bu yumurtalar yaklaşık 1,5 kg ağırlığındadır.
*Kuşların dinozorlardan geldiğine inanılması nedeniyle, dinozorların soylarının tükendiğine teknik olarak inanılmamaktadır.
*Kuşların gagalarında ve gagalarının altında dişleri yoktur.
*Kuşların yutkunma yetenekleri yoktur ve yer çekimini kullanarak yemeklerini yerler.
*
En güzel hayvanlardan. Hatta o yusufcuk mu diyorlar gugukcuk mu diyorlar o cok guzel oterdi bir zamanlar arka bahçemizde. Belki 2 senedir hic duymadım sesini o kuşun. Belki sağa sola dikilen binalardan belki de gitgide kirlenen şehir yaşamından kaçtı gitti.
Bulunduğunuz yerde kuşlar uçuş yüksekliğini azalttıysa şiddetli soğuk veya fırtına yakın demektir.
Öten şey. Diyorum sonra da güzel bir şey be asdfgg