bugün

gaziantep'de boz fistiga verilen ad. fistik dalda kurutulur gramaj olarak iyice azalir. baklava ve tatli yapiminda kullanilir tek basina yenilecek bir lezzeti yoktur. diger fistiklara gore cok pahalidir an itibari ile * . antep baklavasini, diger sehirlerde yapilan dandik baklavalardan ayiran en onemli unsurlardan biridir.
en verimli gübre. *
at nalı, dört yapraklı gonca gibi uğur saçtığına inanılan bir başka hede daha.
arabanin uzerinden acilen kazinmasi gerekir. cunku boyayi asindirabilir.
düşerkenki ağır çektiminde tükürük şeklidedir ve düştüğü yeri yayılmacı politika ile dağılarak pisletir.
bazı insanların kafasına düşünce piyango bileti alma isteği uyandırır. öyle bir milletiz ki b.ktan medet umuyoruz.
yoğun olarak ürik asit bulunduran madde, bu nedenle tadı acıdır*.
Sözde sıçtığında uğur getiriyormuş.
Bu hafta sonu piyangomu oynasam hesabı.
Az once agzimdaki sigaranin ustune hadsiz bir guvercinin yaptigi kakadir.iki dakikalik keyfim vardi onunda icine s.cildi hemde bir kus tarafindan.
aracınızın üstünde gördüğünüz gibi temizlenmesi gereken bir boktur. eğer ihmal edilirse (özellikle yaz aylarında) güneşin yakıcı etkisinden dolayı bu bok aracın kaportasında kurur. kuruduktan sonra adeta asit görevi görür ve aracın boyasını, cilasını alır gider. sonrasında ne kadar yıkasanız da, pasta atsanız da o bok lekesi aracınızda kalır.
en kötüsü ise martı bokudur. şlapth diye sıçtıysa ve o bok aracınızın kaportasında kuruduysa, sizin sıçtığınız andır..

ben aracımın bagajında her zaman 0,5lt lik su bulundururum. eğer kuşun sıçtığını görürsem bölgeyi ıslatıp, ıslak mendil ile ufalayarak temizlerim. ayrıca benden size tavsiye, aracınızı mümkün olduğunca ağaç altına bırakmayın. uzun süreli tatile vs gidecekseniz paranıza kıyıp mutlaka kapalı bir garaja bırakın.
yani uzun lafın kısası ben bu bokları temizlemekten bıktım. en sonunda gidip branda alacağım, üşenmeden sök-tak yapacağım.
amk kuşları.
koku yapmayan bir dışkı türü. cidden hiç kokmuyor, yoksa benim kuşum pek mi temiz?
"bok" kelimesinin 2 gomlek buyuk geldigi kakadir.
Kuslarin olsa olsa kakasi olur, boku olmaz.
arabanın boyasını silkip atıyor.