bugün

saysan ülkemizte zibilyon tane cıkacak sayıda insandır.
genelde doğu illerinde miras bölünmesin diye yapılan evlilikler, yoksa kimse kendi isteğiyle kuzeniyle evlenmek istemez. (bkz: akraba evliliği)
görsel
aklımın almadığı insan.
insan kalmasa acaba aklım alır mıydı?
yok kardeşim yine de almazdı.
(bkz: eve dusen yildirim)
trakya'da intiyar etmek gibi bi şeydir. eskiden burda biri sevmiş kuzenini kaçırmış kızı ama dayısı gelmiş alnına baltayla vurmuş beyni felan akmış sonra kız diyer kuzenine kaçmış babası gitmiş o kuzeninin ağzına bonba atmış ağzı patlamış sonra kızı da balkondan aşağı atmış ama ölmemiş kız sakat yaşamış bi süre, sonra emmi oğluna kaçmış ama babası hapisten kaçıp emmi oğlunu da taramış ne biçim adam yav sülalesinde insan bırakmamış falla, kız şimdi halasıyla kaçmış onla yaşıyomuş.
bir eylem olarak nitelendirilen, halbuki "kuzeniyle evlenen insan" ın tanımını soran başlık. eylem ile kişileri ayırt edemeyen yazarlara sevgilerimle. *
anne baba zoruyla yabancıya gitmesin cahilliğiyle yaptırılan eyleme maruz kalan her iki taraf.
hem kendisinin, hem kuzeninin ve hem de doğacak çocuklarının geleceğini tehlikeye atan insandır.

erkek ve kadındaki genetik bozukluk-dengesizliklerin sebep olduğu hastalık yapıcı unsurların birbirini tetiklemesi, bunun sonucu olarak bünyenin eğilimli olduğu kanser, şeker, kalp-damar, obezite gibi hastalıkları ortaya çıkarması kuvvetle muhtemel girişimdir.
peynir ekmek yiyeyim ete para vermeyelim, bir birimizi sevelim yabancıya gitmeyelim.
çocukluk çağı lösemilerinin ve lenfomalarının artış göstermesine neden olan insandır..

bu çağda bu anlayış olacak iş değildir..
Normal insandır, yargılamak bize düşmez ayrıca herkes farklı hayatı farklı kafalarla yaşıyor keşke bunu öğrenebilsek.
kardes gibi buyumediyseniz hic bir sakincasi yoktur. turk medeni kanununda da engel yok islam hukukunda da engel yok buna. ha ben evlenmem diyorsan evlenme. sana bir sey diyen yok zaten. ama evlenmis mutlu olan insanlara da laf etmene gerek yok.
Kardeş gibi büyümediyseniz sıkıntı yoktur bence.Gönül sonuçta ota da konar boka da.
Hiç tasvip etmediğim ancak bolca da şahit olduğum durum. Kendi sülalemden bile sayabilirim bir kaç tane.
güçlü, köklü bir evlilik için doğru olanı yapmıştır.

Günümüzde aile bağları olmadan yapılan evliliklerin büyük bölümü, kısa sürede sona eriyor. Neden ? çünkü arada aile bağı olmadığı için boktan sebeplerle bitirilebiliyor.

oysa ki akraba evliliklerinde öyle değil, akrabadan kız aldıktan sonra öyle bırakıp gidiyorum ben diyemezsin, akrabana şeref sözü vermişsindir, ağır sebep bulunmadıkça boşayamazsın. kuzenini yani karınla ölümüne denk imza atarsınız nikah masasında.
Yokluktan, çaresizlikten dağlara taşlara tırmanmış insandır.

4 milyar kadından/ erkekten bula bula kuzenini mi buldun?
annem - babam amca çocuğu, biz 4 kardeşiz hepimizde sıkıntı var. zihinsel ya da bedensel değil. psikolojimiz bozuk amk. abim dayımızın kızıyla evli yeğenler de hep değişik lan. okulumdaki öğrencilerinde çoğu akraba evliliğinin ürünü. ailelerinde zihinsel ve bedensel engelli sayısı normalin çok üstünde.

yine de siz bilirsiniz.
Günümüz de nadir görülen bu evlilik türü genellikle doğu anadolu bölgesinde olup orada da azaldığı görülmektedir.
Bizim sülalede hoş karşılanmaz. Kardeştir çünkü.
ahlaksız insandır.
Küçükken kuzenime aşık olmuştum allahtan büyük değildim ya beni onunla evlendirselerdi.
batıda son çare, doğuda ilk çaredir.
Kuzenlerimdir. Görünce midem bulanıyor açıkçası.

Hani anneannem ve dedem de kuzen ama onlar 55 yıl önce evlendiler, 15 yaşındalardı. Olayları bile idrak edemediklerini söylüyorlar şimdi. Günümüzde bunu hiç yadırgamadan utanmadan yapıyor olmaları yüzsüzce ve saçma geliyor. Evlenmeye de ne meraklıymışsınız anacım işiniz gücünüz yok ailelerinizin eline baka baka evleniyorsunuz resmen. Yok, ben insanları anlamıyorum sözlük.
Bizim buralarda baya sapkınlık olarak görülen durum. Kardeştir o kardeşim, evlenemezsin, o gözle bakamazsın bile. Abindir, ablandır.

Ama gayet yasaldır, 3.dereceye kadar evlenebilirsin, hatta boşansan da kayınlarla evlenemezsin ama kuzeninle evlenirsin.
Kanun koyucunun mantıklı bir düşüncesi vardır, ucu da bizim saçma geleneklerimize dayanıyordur.