bugün

black butler olarak da bilinen,ilk sezonu 2008'de yayınlanmaya başlamış bir anime.victoria dönemi ingiltere'sinde geçer.konusu şöyledir:
ingiltere’nin en asil ailelerinden biri olan
Phantomhive’lar bir yangın sırasında hayatlarını kaybederler.

Yangının ardından kaybolan Phantomhive’ların tek oğlu 12 yaşındaki Ciel
Phantomhive; yanında Sebastian Michaelis adlı her konuda mükemmel
bilgiye, terbiyeye ve yeteneğe sahip olan bir hizmetkarla birlikte 2 yıl
sonra aniden ortaya çıkarak tüm malvarlıklarının ve işlerinin
yönetimini devralır. Bir yandan da Sebastian’la birlikte, Kraliçe
Victoria’nın ilgilenmesini istediği Londra’daki gizli davaları
çözmektedir.

Ancak madalyonun arka yüzünde aslında Sebastian, Ciel’in geri dönebilmek
için anlaşma yaptığı bir şeytandır…
turkanime vb.tarzı yerlerden izlenebilir,tavsiye edilir.hafif yaoi çağrışımı yapan,gotik bir animedir.
gerçekten tuhaf bir animedir. gotik, biraz psikopat, çok az shounen de var ama shounen değil. sadece shounen ai'e dönmesi için yalvaranlar var. genelde black butler olarak bilinir. ne bileyim işte, çizimleri gayet güzeldir. iblisler, shinigami'ler *, iblis/köpek/insan'lar ve benzeri bir çok değişik yaratığı vardır.
şahsen ciel'in gözlerini ve sebastian'ın tavırlarını çok seviyorum. elisabeth biraz salak * * bir karakter. evin diğer hizmetçileri sırf gülünsün diye yapılmış ki başarılı da. ben beğendim.
ben 3. sezondayım ama 3.sezon 1. sezonun ortasından alıp devam ediyor.
Book of Circus adlı sezon baş yapıt abi.
ilk izlediğim efsane animedir, Alois Trancy ölmeseydi çok daha iyi olurdu ama favorimdi... gotik bir animedir led zeppelin punk ın babasıysa bence bu da animelerin babasıdır dediğim anime benim görüşüm tabii. Bana biraz da xxxHolic i anımsatır, ama hangi animeyi izlersem izleyeyim bana bu animenin tadını vermedi.
Dipnot: gel al beni undertaker
mangası animesinin aksine güzel ilerleyen seri. yana sensei merak ettiğimiz detayları ''aman ya hiç önemli değil. yayınlamayı düşünmüyorum'' diyerek geçiştirmese daha da güzel olabilir.