1. 1.
  ırk olarak kürdüm fakat kürtçülüğü savunmuyorum yeni bir devlet ya da apo'nun peşinde değilim beraber kardeş kardeş yaşayalım görüşünde olan kürtlerdir.
  6 -2 ... hoca nasradın kavugu
 2. 2.
  bölücülük peşinde koşmayan, kendini geliştirmeye adamış, ayakta alkışlanası kürt vatandaşlarımızın genel düşüncesi. emin olun çok var bu insanlardan. kimi zaman öğretmeninizdir. bazen pkk'ya hissettiğiniz duyguları tüm kürtler için genellersiniz. öğretmeniniz bu yanlışınızı yüzünüze çarpmadan, gayet seviyeli bir şekilde anlatır. çünkü o da bir kürttür. ama bayrağını kırmızı beyaz görmek isteyen bir kürt. bazen en yakın bir arkadaşınızdır. kürt kökenli olduğunu öğrendiğinzde inanamazsınız. çünkü ülkücü * düşünceye sempati duyduğu herkes tarafından bilinir. hatta, yatılı kaldığınız okulda bir etütte defterine çizdiği türk bayrağının kırmızısını kendi kanıyla doldurduğuna şahit olmuşsunuzdur. bazen atatürkçü düşünce topluluğunda tanıştığınız bir arkadaşınızdır. atatürk hakkındaki bilgileri, yorumları göğsünüzü kabartır. böyle insanlar oldukça bu ülkenin sırtı yere gelmez dersiniz. başbaşa kaldığınızda bir sorun; belki diğer insanlara anlatmak çekindiği bir şeyler vardır.

  bulgaristan, yugoslavya göçmenlerinin, farklı etnik kökenli insanların büyük bir çoğunluğu oluşturduğu ülkemizde, en çok ihtiyaç duyulan kişinin düşüncesidir bu. elinden tutulası, yüzüne gülünesi kişinin...
  5 -3 ... thor voivoda
 3. 3.
  (bkz: ne mutlu sana)
  2 -1 ... indoor rain
 4. 4.
  (bkz: politik kürt)
  1 ... kopush
 5. 5.
  (bkz: nasıl yani)
  -1 ... jansery
 6. 6.
  her kürt , kürtçü değildir; her türk de türkçü değildir. etnik aidiyetleri herkes temel prensibi olarak algılayıp yaşamını onun üstüne inşa etmez ama ne yazık ki gerek ülkemizde gerek tüm dünyada ırkçılık tırmanışta. anlamadığım bir şeyler var aslında. kürtçü ve pkk forumlarında türklere hakaret eden kürtler ya da türkçü faşist forumlarda kürtlere hakaret eden türkler. bu adamlar ay da mı yaşadılar? hiç türk ya da kürt arkadaşları olmadı mı? evlerine gelenleri dna testleriyle mi eve alıyorlar? ya da birine aşık olunca vaz mı geçiyorlar?
  3 -3 ... diyonsos
 7. 7.
  kürtçü olsaydın dağdan uydu bağlantısıyla entry gireceğinden öyle kal denilecek söz. kim ister hava soğuktur oralarda birde bağlantıyı tutturacam derken yer değiştirmeler felan çekilmez. uzun lafın kısası bu vatanın ekmeğini yiyen hiç kimse kürtçü değildir kürttür baş üstünde yeri vardır.
  1 ... aktif matkap
 8. 8.
  bilinçli ve vicdan sahibi olan herkesin hakkını helal edeceği insandır. türkiye'de, ırak'ta, isveç'te olsun, nerede olursa olsun, bir gerçeğin farkına varmış olan, kardeşlik duyguları ile türk ve kürt kardeşlerine sarılmış olan kürttür. helal olsun dur.
  1 ... sonkuzu
 9. 9.
  (bkz: hepimiz kardeşiz)
  1 -1 ... klasnick
 10. 10.
  milliyetçi türklerin en çok duymak istedikleri söz.
  ... heraklit