bugün

Kuranda corona virüs hakkında ne yazıyor sorunsaldır.

Kuranı en az 10 kere okumuş biri olarak ben bu kadar önemli bir konu hakkında birşey okuduğumu hatırlamıyorum.

Muhammede hangi karıların helal olduğuna kadar insanlık için hiçbir önemi olmayan konulara ışık tutan bir kitapta illaki insanlık için bu kadar önemli bir virüs ve tedavisi hakkında birşeyler yazıyordur.

Ben türkçesini okudum, belki arapçasında yazıyordur.
kuranda istanbul boğazı hakkında da bilgi yok, hadi o zaman istanbul boğazı yok de.

bahaneyle fitne yaymaya çalışmayın, illa kuran'a laf giydirmek istiyorsan açık açık söyle. çatlasanız da patlasanız da o kitap kıyamete kadar okunmaya devam edecek, kudurduğunuzla kalacaksınız.
--spoiler--
kuranda istanbul boğazı hakkında da bilgi yok, hadi o zaman istanbul boğazı yok de.

--spoiler--

Ben virüs yok demedim ki. Tam tersine, virüs var ama bilgi yok.
mallıkta nirvana bu olsa gerek.
Kuran da ölüm dışında herşeyin çaresi olduğu yazılıyor. Yalniz ölümün çaresi yok. Bu hastalığın da mutlaka çaresi bulunacaktır.
Bu hadistir arkadaşlar yanlis bilgi vermek istemem.
Cahilliğinizi bukadar belli etmeyin dicem ama siZ konuşmasanıZda ortaya çıkar.
Klasik müslüman tepkisi. Gene hakareti bini bir para, ama bir allahın kuluda bak burada yazıyor demiyor.
Yoksa diyemiyor mu?
salvan suresi 36. ayette geçer; ''deki: biz onlara öyle bir acı yolladık ki, bizi 1 gün değil her gün ansınlar, onların içlerini bozduk (virüs yaydık) kafalarını secdeden kaldırmasınlar diye, kaldırırlarsa tepelerinde onları bekleyenleri hatırlasınlar diye.

ben demiyorum salvan suresi diyor.
" biz onu alemlere ... " diyecek değil elbette. " ama ibret alanlara müjdele " diyebilir.
Vatandaş on kez okumuş.
görsel
kuranı en az 5 kere okudum. ne insanı aydınlatan bir bilgi var ne de ilahi bir mucize. tek gerçek kuranın kısıtlı bir bilgiye sahip insan veya insanlar tarafından, o günün şartları ve coğrafyası çerçevesinde bilinen bilgileri ve efsaneleri de içine alarak, toplumsal düzeni kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmek için yazdıkları bir kitap olması. bu sebeple içinde bir takım bilimsel bilgiler aramak anlamsızdır.

ama şu bir gerçek ki bu tarz demagojiler inanan insanlara saygısızlıktır. ve ateizmi zaten yanlış bilen insanları daha da yanlış düşüncelere sevk etmektir. gerçek ateizm bu değildir.