bugün

mazlum der istanbul şubesi tarafından başlatılan imza kampanyası.

28 şubat' ın büyük bir kazığı olarak halen yürürlükte olan kanun gereği çocukların 12 yaşından evvel kur-an kursuna gitmesi yasak. 12 yaşından sonra çocukları bilgisayar başından kaldırıp yaz kuran kursuna göndermek de büyük meşakkat. hal böyle olunca dinimiz açısından bu kadar önem taşıyan meseleye ilgisiz bir nesil ortaya çıkıyor, tam da birilerinin istediği gibi...

imza atın;

http://yassinirikaldirilsin.blogspot.com
(bkz: oruçluyken akla yazacak entry gelmemesi)
7 yaşındaki çocuğun bale yapma özgürlüğü kadar özgür demokratik çerçeveye uygun bir durumdur. Laikçiler eksiler hazır başla!.
kuran ın bir elif harfinden bile korkan zavallıların, başlattığı yasaktır.
len halen neyden korkuyorsunuz? kuran öğretiliyor da sanki islam çok mu doğru anlaşılıyor, bidatlar yükleye yükleye islam mı kaldı? kelaynak kuşuna çevirdiniz. türk kültür ve ahlakı mı kaldı? batı özentiliğinin her gün baş köşemizde izlediğimiz dizi filmlerle nasıl da aile kurumuna zarar verdiniz yetmedi mi? daha mı istiyorsunuz. bu çocukların din ve kültüründen cahil yetişmesiyle amerika'da her yıl katlanarak büyüyen, ve türkiyede de başlayan, katil cocuk haberlerine konu olacağımızı hiç mi kafanız basmıyor?

elif harfinden korkan, cücük beyinliler sizi. kendinizi düşünün hiçbir şey düşünmüyorsanız. atın şu imzayı..

sonuna kadar desteklenen mazlum derin imza kampanyası.
haklı bir kampanya. kimsenin çocuğuna vereceği eğitimden dolayı kısıtlanmaması gerekir, özgür toplumlarda bu böyledir. ben çocuğuma küçük yaşta din eğitimi vermek istiyorsam, kime ne?
neyin korkusu, kimden ne için korkuyorsunuz!

aynı şekilde ilköğretim için 7 yaşında çok geç olduğunu, okul öncesi eğitimin mecburi olması gerektiğini düşünüyoruz. din ilmi ile pozitif ilimleri ayırmayacak kadar geniş bir perspektiften bakabilme istidadına sahibiz.

ama siz hangi felsefi ya da dini inançla meseleyi saf dışı bırakma peşindesiniz anlayamadım!
egemenlik milletindir. millet istediğini istediği şekilde yapar. ama egemenlikte hukuka tabidir. sen seçim şansına sahip olmayan bir çocuğa sırf kendi daşşağından çıktı diye bir takım kanunları ve kuralları zorla öğretemezsin. çocuk büyüsün,bilinçlensin o zaman neye inanıyorsa inansın, kendi kafasıyla kendi beyniyle inansın. senin zorlamanla değil. madem senin dinin çok makul bırak o zaman nasıl olsa doğruyu bulur. velhasıl yarrraaamı imza atarım!
hatalı imza kampanyasıdır. yaş sınırı kaldırılmamalı yükseltilmelidir.

küçücük beyinlerin yıkanmasına izin verilmemeli, bilimin ışığında özgür iradeli çocuklar yetiştirilmeli.
iktidar meseleyi çözmeye karar verdi.

bu aşamaya gelmesinde başta mazlum der olmak üzere çeşitli islami stk' lara teşekkür etmek lazım.

konu ile ilgili diyanet işlerinden sorumlu devlet bakanı faruk çelik' in açıklması:

http://www.zaman.com.tr/h...amsiz-yas-yasagi-kalkiyor
evet kuran eğitiminde yaş sınırı kaldırılsın hatta şu an din alimi, tarikat yöneticisi hatta mollaların hepsi yeniden eğitime alınsın zorla tövbe ettirilsin. efendim alt sınır mıydı o? yanlış anlamışım...
yaş sınırı tamamen kaldırılmalıdır. kendi çıkarından ve sikinden başka bir şey düşünmeyen insanlara daha çok ihtiyacımız yok. günümüzdeki insanların en büyük sorunu ahlaktır, ve bunun tek çözümü bu yaş sınırının kaldırılmasıdır.
dininden utandırılıp uzaklaştırılmaya çalışılan çocukları hemen hemen her akşam haberlerde görüyoruz; x kişi annesini bilezikleri için öldürdü, erkek arkadaşıyla birlikte bütün ailesini öldürüp kaçan x ve y bilmem kaç yıl sonra yakalandı!
bu tip haberlerin artmasını istemiyorsak, yahudilerin kendi bozuk dinlerine çıktıkları sahiplik duygusundan çok daha fazlasına ihtiyacımız olacak.

onaylanan ve bilinçli halk olarak yanında durulması gereken sorundur. kaldırılsın ki özümüzden daha da fazla uzaklaşmadan kendimize gelelim. kendimize gelelim ki kim olduğumuzu hatırlayalım,hatırlayalım ki farkına varalım.
(bkz: bir militan nasıl yetiştirilir)
(bkz: ülkenin daha fazla boku nasıl çıkarılabilir)

ayrıca #6547089
kaldırılsa ne olcak ya? 60 yaşında adam gitçekse üniversiteye filan gitsin bişeyler öğrensin. ölüme az kalmış, o zamana kadar işlediğin günahlarla master seviyesine ulaşmışsındır zaten. o saatten sonra kuran kursuna gitsen de levelin düşmez. git bari bişeyler öğren. bilgili bir insan olmanın zevkini yaşa.
kuran kursuna gidenleri militan olarak nitelendiren ahmakların anlamayacağı durumdur. ülkenin boku ahlaki yoksunluk yüzünden dizboyuna çıkmıştır zaten. ayrıca ben çocuğumu kendi doğrularıma göre yetiştiremeyeceksem özgürlük nerededir.
ahlakı kuran kursunda arayanların çözümüdür.

insanları kuran kurslarına yönlendirerek ahlakı değil ancak korkuyu aşılarsınız , insanlar neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmeden sadece korkan, beyni yıkanmış bireyler haline gelirler.

gerçek ahlak anlayışı felsefe eğitimi ile sağlanmalıdır, gökten indiği sanılan kitaplardan değil, yaşamın kendisinden ilham alınmalıdır.

(bkz: toplumu cehalete sürüklemek)
eğer sadece din için yapılan bir şeyse güzel birşey. ama yarın öbür gün başka amaçlarda yetiştirilsin diye çocuğunu gönderceksen yeni bi baş belası yetişiyor demektir.

(bkz: dinini imanını)
bu devirde bu ülkede bu işler provokasyon için malzeme olur.

ben kendi çocuğuma kendim öğretirim. sevaba girmiş olurum.