1. 1.
  enteresan bi patolojiymis bu *.
  saka gibi geliyor kulaga ama ciddi ciddi boyle bir sendromdan bahsediliyor literaturde.
  kudus ziyareti sonrasinda olusan, din temali obsesif dusunceler, deluzyonlar ve diger psikotik deneyimlerle karakterize bir tur psikoz olarak tanimlaniyor.
  Dr. Yair Bar El denen amcanin iddiasina gore bu insanlarin ciddi bir kismi, oncesinde hicbir psikiyatrik hikayesi olmayan kimselerken bu gezi sonrasinda bahsi gecen semptomlari gostermeye basliyolar. kendilerini hz isa, hz meryem, john the baptist falan saniyor ve hemen oracikta yol kenarinda teblig yapmaya koyuluyolar. bir kismi bu semptomlari bi hafta kadar surdurup ardindan normale donerken, bu semptomlarla yasamaya devam eden ve her sene hac icin kuduse gelen kimselerden de bahsediliyor.
  1 ... confusedy
 2. 2.
  ilginc bir tespit de, bu sendromun gozlendigi kimselerin %97'sinin protestan hiristiyanlar olmasi. *
  ... confusedy
 3. 3.
  (bkz: kuduz)
  -1 ... shakesbeer
 4. 4.
  yeruşalim diğer deyiş ile kudüse düzenlenecek olası ziyaret ve haclarda, muhakkak geçirilmesi gereken, devirlik ancak, mistik bir rahatsızlık.
  isa veya maria magdalena olmak tarifsiz bir tada gebe olabilir.
  ... angry man
 5. 5.
  simpsonlar'ın bir bölümünde de konu edilinen sendrom.

  öyle ki homer allahsızı bile kendini mehdi zannetmeye başlamıştı...
  1 ... hayis zayeb
 6. 6.
  homer simpson'ın küdüs ziyareti esnasında yakalandığı ve kendisini üç büyük dinin peygamberi ilan etmesine neden olan rahatsızlık.
  1 ... sinirlenmicem
 7. 7.
  an itibarı ile reklam arasına giren öteki gündem programında değinilecek sendrom, belkide ortadoğu'dan bunca peygamber çıkması ile alakası vardır.
  ... sinirlenmicem
 8. 8.
  enteresandır peygamberimiz hz muhammed burada miraca yükselmiştir. bu yükselme fiziksel değildir elbette(yani tahminimce) ancak cebrail'in gelmiş olması kuran'da anlatılır bu yükseliş sırasında. yine çok ilginçtir siyonistlerin bu kenti almak için yemedikleri bok kalmamıştır hala daha fazlası için katliamlarına devam etmektedirler ama merkez malum kudüstür. örneğin cern'in girişindeki hint tanrısı shiva hep dikkatimi çekmiştir* buyrun http://sm18-operation.web...sm18-operation/Whowho.htm cern'in iç yapısı da kubbet üs sahraya oldukça benzemektedir octagon şekli vs.. şimdi diyeceksiniz ki bu psikopat nereye bağlayacak konuyu bu amk larım demiyorlarmı 11 eylül'de yıldız geçidi açıldı falan filan ulan bunların kast ettikleri yer cebrailin geldiği geçiş olabilir boyutları kesiştirmek gibi psikopatça birşey peşinde olabilirler fazla bilim kurgu oldu ama neresinden bakarsan bak bu yaşam denen şeyin her tarafı bilim kurgu amk.

  edit: kudüse turist olarak giden kişilerden bazılarının kendilerini mesih sanmalarına verilen isimdir.
  3 ... 1gotlukyeracin
 9. 9.
  kudüs' e giden turistlerin başına gelen akıl hastalığı.

  kadınlar kendilerini hazreti meryem olarak kabul ederken, erkekler ise kendilerini hazreti isa olarak kabul görüp sokaklarda vaaz verirlermiş. birçoğu akıl hastanesine yatırılırken, içlerinde daha önce herhangi bir akıl hastalığına rastlanmayan sıradan insanlar da ağırlıktaymış.
  ... kuba gibiyim kendi kendime yet
 10. 10.
  taxi driver filminde taxici rolünde ki ''robert deniro''nun kapıldığı hastalıktır.
  1 ... saygisiz abdal