1. 1.
  kryon ne bir öğreti ne de bir meditasyondur. aslında bir yazar bile değildir.
  o dünya dışı, evrensel yönetim mekanizmasından gelen bir ruhsal varlıktır. tüm zamanlarda burada olmasına rağmen 89 yılında dünyanın manyetik ağının ayarını yapmakla meşgul olmaya başlamış, ve 31 aralık 2002 gecesi de bitirmi$tır.
  onun getirdiği mesajlar 9 kitapta toplanmış, akaşa yayınları tarafından güzel türkçemize kazandırılmıştır.
  onun mesajları hep sevgi üzerinedir. ona göre, evrendeki tek güç sevgidir. o ve tüm ruhsal varlıklar (tanrı dahil) bizi sonsuz bir sevgiyle sevmektedirler ve bize hizmet etmek için vardırlar.
  biz ise bu dünyada bir eğitimimizi tamamlamak için bulunmaktayızdır.
  #97517 :)
 2. 2.
  kryon'un 'yuvaya yolculuk' adlı kitabını derki'nin editörü
  'hasan çeliktaş' hazırladığı en iyi spiritüel kitaplar
  listesinde 5.sıraya yerleştirmiş ve şöyle tanıtmış:

  ''Kryon tıpkı Ramtha örneğinde olduğu gibi, bir medyum aracılığı ile (Lee Carroll adı) bilgi aktaran bir varlık. 1989'dan beri dünyanın çeşitli bölgelerinde celseler halinde bilgiler aktarıyor. Yalnız güzel niyetlerle başlayan faaliyetlerin içine zamanla para, pazarlama, iktidar ilişkileri gibi faktörler girince olanlar, Kryon'un da gözümdeki güvenilirliğini azaltmış etkenler. Ama ne olursa olsun, tüm celseleri, bilgileri vs. bir yana; bu roman bir yana. Esasında Kryon öğretisinin özü de bu romanda ve hiç de öyle burun kıvrılacak bir öğreti değil bu. Kitap, Michael Thomas adlı bir adamın hikayesini anlatıyor. Amcam birçoğumuz gibi hayatından mutsuz ve artık ölmeyi isteme noktasına gelmiş. Derken hayat ona bir 'hediye' sunuyor ve evine giren bir hırsız, Michael'ı bir güzel dövüp hastanelik ediyor ve işte o noktada Michael'ın içsel yolculuğu başlıyor. Sonrasında ise hayatınızda size yardımcı olacak birçok harika benzetmeler ve örneklerle dolu enfes bir öykü. Kryon'un başka kitaplarını okumaya niyetiniz olmasa bile, bunu mutlaka ama mutlaka okuyun.
  #2284172 :)
 3. 3.
  başkaları tarafından yazılan sözleri insanlara büyük mutluluk veren ve başka şeyler ile ilişkilendirildiğinde bir tutarsızlık olmayan varlıktır. zaten okunduğu zaman bunu bir insanın yazamayacağı hemen anlaşılmaktadır.
  #3180121 :)
 4. 4.
  Bir celsede Tanrı hakkında söyledikleri:

  --spoiler--
  TANRININ GENEL ACIKLAMASI
  insanlar her seyi kiyaslayabilmek icin tek bir bilinc modeline sahip. Tek model kendileri. Tanriyi dusunen insanlar, dogal olarak, Tanrinin insani ozellikleri olmasi gerektigini hissederler.icinizden bircok kisi, neden bahsettigim hakkinda en ufak bir fikre dahi sahip degil. Goruyorsunuz ya,
  bilincin ve yaratimin tekamul merdivenin en tepesinde oldugunuzda, herseyi kiyaslayabileceginiz bir tek kendiniz olursunuz. Bilginiz daima hayal gucunuzu sinirlandirdi, cunku dusundugunuz her sey, buyuk insan ;benligine basvurmaktadir. Buna ek olarak, kutsal kitaplar size hep nun
  suretinden yaratildiginiza isaret etmektedir, ve boylece Tanrinin insan formunda oldugu hissinin guvenilir oldugunu dusunuyorsunuz ve daha yuksek bir sey goremediginize gore, Evrende en yuksekte olan o olmali diyorsunuz.

  Dusunmeniz icin size kucuk ve hos bir benzetme verecegim. Biran icin Dunyanin sadece kopeklerle
  dolu oldugunu dusunun. insan yok, sadece kopekler var. Ve kopeklerin sizin zekaniza sahip
  oldugunu hayal edin. Evrim bir sekilde farkli gelismis, ve artik dunyayi zeki kopekler yonetiyor, su
  anda sizin yaptiginiz gibi. Onlarin da kendilerine gore problemleri var, tipki sizin gibi. Ve kopekler, sizin gibi, Tanrinin neye benziyor olmasi gerektigine dair kendi spirituel dusuncelerine sahipler, ve dogal olarak da bir dinleri var. Onlar da dua ediyor ve tefekkur ediyorlar ve sizin gibi entelektuel fikirlere sahipler.
  Simdi, sizi bu zeki kopeklerin kendi medeniyetlerinde yasadiklari bu mecazi yere goturebilseydim, dinlerinin nasil bir sey olacagini soylememe izin erin. ilk once, Tanri, bir kopek olacakti! [Gulusmeler] Ve her bir cins kopegin, Tanrinin kendi cinslerinden oldugunu gosteren bir resmi olacakti, elbette. Butun melekler, kanatli kopekler ile temsil edilecekti ve bu melekler surekli
  birbirlerini koklarken resmedilecekti! [Gulusmeler] Ne kadar daha uzatmami istersiniz? Sirada neyin oldugunu biliyorsunuz, degil mi? Toplum icin Tanrinin kopek [ingilizcede dog) oldugunun en buyuk kaniti, turlerinin adinin tersten okundugunda Tanri (ingilizcede God olmasidir! Devam edeyim mi? Ve biliyorsunuz, ne kadar komik olsa da, hakliyim.
  Anliyor musunuz? Sahip olduklari tek bilinc bu. Bildikleri tek sey bu. Ne iseler, zihinlerindeki Tanri da o. Anladiklari en yuksek bilincin otesinde dusunemiyorlar ki o bilinc de kendileridir. insanlar da boyle, ve Tanriya insanliga ait tum ozellikleri yakistiriyorlar. Evrende sezgisel oldugunu
  dusundugunuz temel bazi seyler insani ozellikler tasimamaktadir! Herseyin sizin gibi oldugunu tek dusunenler sizlersiniz. insani ozellikleriniz sadece varoldugunuz yere aittir. Oh, icinde bulundugunuz boyuta da ait oldugunu dusunebilirsiniz, bunlara bu boyutta bulunan gezegenler de dahil olmak uzere, ve bu dogrudur. Ama bunlar Tanri icin gecerli degildir. Sizin icin Evrenin anlami, teleskoplarinizla gorduklerinizden ibaret. Ve tekrar soyluyoruz, ne kadar da 3Bsunuz! Bizim icin Evren, Tanri anlamina gelir! Gercek evrende, insandan cok daha fazlasi vardir. Peki, nun suretinden yaratilmak; sozune ne olacak diyorsunuz? Bu bizim Tanri'ya benzedigimize isaret etmez mi?; Bir an icin sinirlarinizin disina cikin ve dusunun. Suretinizi, uzak bir yerdeki karinca surusune bahsedecek guce sahip olsaydiniz, birdenbire bir karinca gibi mi gorunurdunuz?
  Hayir. Aksine, onlara tasidiginiz isigi ve ruhsal zekanizi ihsan ediyorsunuz. Boyutlararasi ilahi suretiniz aynada gordugunuz degildir, bunun cok otesindedir. Simdi geriye donun ve dusunun; gun boyunca [onceki konferanslarda] size ogrettiklerimiz bir tek seyi haykiriyordi: Tanri sizin
  icinizde. Bu Tanrinin insan gibi gorundugu anlamina gelmez. Tanrinin sureti, insan DNAsindaki ustatlik icinde yatmaktadir.
  O zaman, yedinci ozellik, insanlarin Tanriyi, insan formunda gorme egilimidir, ancak bunun daha da otesi var... daha da otesi. Tanrinin, insanlarin yaptigi seyleri yaptigini saniyorsunuz, insanlarin zevk aldigi seylerden zevk aldigini, insanlar gibi korktugunu, insanlar gibi uzuldugunu ve de insanin tekamulunden yan gelir sagladigini saniyorsunuz. Bunu hic fark ettiniz mi?
  --spoiler--

  Kavramları açıklamada ustalığını gösteren varlıktır, çok bağnaz biri olmadığınız sürece anlattıklarında tutarsızlık görmezsiniz.
  #3193191 :)
 5. 5.
  bu kitapları okuduğunda bir çok insan hayrete düşüyor. bir öğretiden öte din desek yeri var. öğretiler dinleri saf dışı bırakmaz ama kryon serisi dinlerdeki tanrıları sınırlı zekamızla yarattığımızdan bahseder bu yüzden tüm dinlerin üzerinde olduğunu iddia etmektedir. kryon bir ışık varlığıdır. insanlarla irtibata geçip onları sevgi yoluna sevk etmeye çalışır fakat her ne kadar dinlerden uzak olsada kryonun anlattıklarıda yeni bir dini işaret etmektedir. çünkü ışık varlığı kryon'da doga ustu güçlere sahiptir.

  insanların bir yap bozun parçaları olduğuna inanılır bu öğretide fakat parçaların eşitliğine değil. burda doğu felsefesinin etkisi göze çarpar. mutlu olmak için istemek ve hayattaki sorunları çokta önemsememek istenir. bu düşünce kapitlizmin varlığı için en ideal olanıdır, haksızlığı görmezlikten gelerek hayatı çekilebilir hale getirmek. burdada amerikan kültürünü görmek mümkün.

  insan sıfatlarına aykırıdır bu düşünceler çünkü insan var olmak için yok etmek zorundadır. bunu göz ardı eder bu kitaplar. sevgiden bahseder ama sevgiyi amaçlı kullanmayı emreder bu yüzden sevgi denen hissiyatı bencilleştirir.

  hayattaki hiç bir şey raslantı değildir, ana felsefesi. buda kapitalist rejimin devamı için olması gerekendir.
  #3815614 :)
 6. 6.
  efendim bu bir hizmetçidir. Dünyada amerika ülkemizde de etiler tarafında hizmet eder, arada gelip gezegene ayar çeker, zenginleri kucaklar fakirlerede siz ruhsal gelişiminizin bir parçası olarak bu sıkıntıları yaşıyorsunuz ses çıkarmayın dalganıza bakın der. Bilindik new age zırvalarının bir halkasıdır. Şahsen kimyonu tercih ederim :

  Merhaba sevgili varlıklar ! Ben manyetik hizmetten kimyon. Kokoreçe iyi giderim, deneyin.
  #4713057 :)
 7. 7.
  kryon aşkım, güzelim, bebişim... her nasılsa kendine pek çok takipçi bulmuşsun. gerçi insanları bu tarz yöntemlerle kandırmak en kolayı. olayın, söylemin nedir diye merak ettim. sevdiğim saydığım kimselerin tavsiyesi ile okumaya başladım. gördüm ki: senin bizim siyasetçilerimizden hiçbir farkın yokmuş dostum. nabza göre şerbet veren, bir söylediğine, üç sayfa sonra tezat düşecek şeylerden bahsetmişsin. yeminle çıkar şu üzerindekileri ne söylediğin anlaşılmıyor. kafan mı iyi adamım? kendinle bunca çelişirken yine de sana inananlar çıkabiliyor, bu da bir meziyettir. senden ricam çek git, bas git... zaten insanlık bir sürü zottirik saçma doğu felsefesi sayesinde ebedi bir azaba baş aşağı çakılmak arefesinde, gel birazda insanların kafasını sen karıştır. efendi gibi çıkıp söyleseydin ben ruh felan değilim, cinni özellikeleri olan bir varlığım diye, delikanlı derdim. yok ama kıvırdıkça kıvırmışsın. seninle ilgili tek kesin şey yokluğundur. eğer varsan gelip beni çarparsın oğlum, çarpmazsan da topsun.
  #7912238 :)
 8. 8.
  Soru: insanlık adına dünyada fark yaratmak için ne yapabilirim?

  Cevap: yapacağınız en önemli şey gezegenin üst katmanlarındaki kimyasal maddelerin yok edilmesini ya da azaltılmasını sağlamaktır. Bunun ne kadar önemli olduğunun henüz farkında değilsiniz. Eğer atmosferi kontrol altına alamazsanız hava durumunuz değişecektir. Hava durumu değiştiğinde besin yetiştirilen bölgeler de değişime uğrayacak ve hiç ummadığınız yerlerde bir çok insan açlık çekecektir.
  ikincisi, yapay olarak üretilen ve gaza dönüşen parçacık(nükleer) yakıtlardan kurtulmalısınız, bunlar dünya üzerindeki en tehlikeli maddelerdir. Ayaklarınızın altında sınırsız bir ısı kaynağı var, onu gaza dönüştürmeyi öğrenin. Kıyılarınıza sürekli vuran dalgaların sağlayabileceği inanılmaz enerjiyi keşfedin. Öte yandan barış, gezegenin enerjisinin yükseltilmesinde bir katalizördür. insan enerjisi ve kaynakları savaş ve savaş planlamak için harcanmazsa daha az düşünce enerjisi sarf edilir. Ayrıca bir araya gelerek dünyamız ve insan ırkı için olumlu ve spritüel düşünce enerjisi oluşturabilirsiniz. Bu işlemde bir hayli yeni ve gizli güç vardır. 12 kişilik bir grup eğer uyulmanmışsa, eğer dengeliyse, rehberleriyle temas içindeyse bir stadyum dolusu iyi niyetli ama aydınlanmamış kişinin gücünü yaratabilir.

  bitiş zamanı- *
  #11710130 :)