bugün

kpss birincisinin soruları cemaatten alması ya da kpss birincisinin cemaatinin soruları bir yerlerden (ç)alması durumudur. malum şahıs, durumu itiraf etmiştir.

http://www.internetajans.com/default.asp?nid=100348
--spoiler--
"tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzünde iyi insanları kullanır, kötü insanlar ise iradesini hakim kılmak için tanrı’yı kullanır"
giordano bruno
--spoiler--
kul hakkından bahsedip, çatır çatır hak yiyen yavşakların gerçek yüzüdür.
nedense cemaat adamları hep cemaatleri suçlar. oldukça ilginç. gerçekten cemaatçi olsa bunu yapar mıydı?

birileri de tam tersini söylüyor.
http://www.ogretmenx.com/...pss-ergenekon-baglantisi/

edit: bu konuyu bile siyasi malzeme diye kullanıp cemaatlere karşı propaganda yapanların insanlıktan, adalet ve vicdan duygusundan nasibini almadığına inanıyorum. soruşturma sürüyor ama çamur at izi kalsın değil mi? addverdi bana deseydi inanacak ve bir satır yazı yazacak mıydınız?
nerden almış olursa olsun olan bir yılını belki de daha fazlasını bir sınav için harcayan gerçekten çalışan ve birkaç karaktersiz insanın her şeyi heba ettiği gerçeğini ortadan kaldırmıyor ne yazık ki. sadece bir alanın iptal edilip diğerlerinin -özellikle gk-gy- iptal edilmemiş olmaması olayı iyice vahimleştirmişken adam isterse başkanın kendisinden alsın soruları ne farkeder ki. atı alan bi şekilde topal da olsa geçti üsküdar'ı.
Reisten itiraf: Soruları cemaatten aldım.
Kopya skandalında tutuklanan reis lakaplı öğretim üyesi, soruları cemaate yakın kişiler aracılığı ile ele geçirdiğini öne sürdü.

Sorular Cemaatten:

http://haber.mynet.com/de...%2F%2Fhaber.ekolay.net%2F

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=175150
nedense konu cemaat olunca iddiaedildi, ifade edildi, dayandırılarak söylendi haberleri gerçemiş gibi değer görürken,
bu konuda ergenekon haberleir ypıldığında ayağa kalkılıyor. Bu işten istiade eden cemaate bulaşmış birileri olabilir.
Lakin bu işi cemaat organize etseydi inanın şimdi tüm türkiye statükosu dört nal a ayağa kalkardı.
tek bir somut delil olsaydı. adamlar intikam yeminleri ile yaşıyorlar.

En başından beri, kopya iddiaları ile ilgili başka kişi ve kurumları suçlayan Türk Eğitim Sen'in Bursa üyesi Özgür F. soruşturma kapsamında tutuklandı.

Soruşturmayı yürütenAnkaraCumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine, Ankara'dan Bursa'ya özel bir polis timi gönderildi veGazi Üniversitesiingilizce öğretmenliği bölümünde doktora yapan Özgür F.'nin evine baskın düzenlendi.

Operasyon kapsamında Özgür F., evinde gözaltına alınıp emniyete götürüldü; sonra da diğer 71 zanlı ile birlikte hakim karşısına çıkarıldı. Özgür F. ifadesinde, sık sık sınavlara girdiğini doğruladı fakat kariyer yapmak için sınavlara girdiğini anlattı. Mahkeme ise inanmadı ve Türk Eğitim Sen üyesi F'yi, "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmaktan" tutukladı.
cemaatçilerin "nasıl olur, bok atmayın ühühüü" demelerine neden olmuş "hırsızlıktır".

hani sizin istediğiniz yönetim olsaydı ellerinizin kesileceği olay yani.
cemaatçiler e bok atmaktır. bu ülkede en saf olan insan da bilir ki cemaatçilerle ülkücüler birbilerinden hoşlaşmazlar ve ülkücü zihniyet cemaatçilerin, cemaatçiler de ülkücülerin biryerlere gelmesini istemezler. işte buna kargalar güler... ayrıca cemaatçiler in soru çaldıklarını ülkücüler bilecek, ses çıkarmayacak.olacak iş değil. devlet bahçeli kulağınızı keser be neden söylemediniz de akepe yi yıpratamadık diye. hiç kendinizi oraya buraya vurmayın. bu işin altında ülkücüler var.
(bkz: hoca haram yemez)
(bkz: ybsgçk)
bu çetenin soruları cemaatten aldığını sanmam. ancak, cemaat soruları almıyor gibi bir şey demekte yanlış olur. efendim bu tarz kurumların başında duran siyasi parti her fırsatını bulduğunda kendi görüşünden insanları kadrolaştırmıştır. kpssde de olmuştur bu, polislik sınavında da, yargıda da, askeriyede de. ancak yargıda temellerinizin biraz daha sağlam olması lazımdır. askeriyede ise kemalizm dışında hiç bir ideoloji sahipleri ya da dernek, cemaat vs. sistemli bir şekilde kadrolaşamaz bu imkansızdır. orda kemalizmin tam hakimiyeti vardır. yargının başında da bu ideoloji hakimdir. o yüzden oraya sistemli bir şekilde kendi düşüncenden insanları sokacaksan güçlü olman gerekir.
ancak kpssde ösym başkanını ataman kafidir. polislikte, içişleri bakanlığı sende olsun kafidir. bu yüzden her siyasi parti kullanmıştır bunları.
şimdide akp kullanmıyor demek yalan olur. eğri oturup doğru konuşmak gerekir.
hani kemalistler diyor ya, erdoğanı peygamber fetullah güleni allah görüyorsunuz." diye, bu açık doğruları kabul etmezseniz gerçekten öyle olursunuz.
doğru ise vahim bir durumdur.
bizler gece gündüz demeden çalışalım,cemaat üyelerine ise armut pişsin ağzına düşsün ne ala nerde bu insanların Allah korkuları,dürüstlükleri ağızlarını açsalar onlardan düzgün kimse olmaz.
cemaatin ne olduğunu bilen biliyor zaten, o yüzden şaşırtıcı olmayan durum. cemaatin içindekiler zaten bu yapılana gavurla savaş mübah gözüyle bakıyor, ha belki konuya tarafsız üç beş kişinin gözü açılır. onun dışında zaten üstü bir şekilde örtülecek, bir şekilde kılıfına uydurulacak.
yayın yasağımı geldi acaba diye düşündüren olay. böyle önemli bir skandalı kimler haber yapabiliyor acaba.
(bkz: öss sorularını nurcuların önceden bilmesi)

peşin edit: özellikle cemaat kelimesi kullanmadım çünkü doğru yolda olan cemaatlerde (topluluklar) var.
cemaatten neler alınıyor daha kimbilir bunlar kokusu çıkanlar ama kokusu çıkmayanlar da milyonlarcadır buna eminim.