bugün

kitap alırken bandrole önem vermeyen insandır. beğenmesi yeterlidir. ücretsiz e kitaplar var, kitapların pdfleri var falan. biliyorsunuz. korsan kitapların da kitap yazarlarına tanıtıcı katkısı olmuyor mu? ben kitap yazsam ne kadar bastırdıysam on katı da korsan bastırır dağıtırdım. mantıklı aslında.
fikir düşünce ve yenilik, çok pahalı değildir.
Ayıp eder.
Korsan kitabı nerden buluyonuz la kitapcılarda orjinal sitelerde de orjinal nerden alıyonuz ?
Benimdir.
Yazılanları da hiç üstüme almadım.
En ucuz kitap 20 lira iken o paraya 3 kitap almak daha cazip ve mantıklı evet.
bir insan senede 20 kitap alsa ve korsan değil de orjinal tercih etse cebinden fazladan cikacak para max 150 tl olur. deger mi kul hakkina girmeye? ben kitaplarimi internetten aliyorum. ptt kitap, idefix, d&r vs sitelerde kitaplar en az yuzde 20 indirimli oluyor. cep boylar neredeyse yari fiyatina. toplu alimlarda kargo bedava. e daha ne olsun? telefona, kiyafete, yemeğe verdiginizden biraz kisin orjinal kitap alin.
Kitabın korsanımı olurmuş be. Al oku okumalık. Gayet normal bir durumdur çakma lewis giymek gibidir yokluktan veya pintilikdendir.
Korsan mi bilmem ama dokuz eylül universite hastanesinin onunde acilan sergide tum kitaplar 2 tl idi. Almadim degil.
Ben değilimdir.
Aslında kitap fiyatlarına tepki olarak almak mantıklı bir yol ama yine de almıyorum.
Bu savaşta bireysel olmak fayda etmiyor.
cazip olabilir. kuytuda adam bıçaklayıp kaçmak da o insan için caziptir. ikinci el dediğimiz olay bu yüzden var. şehir kütüphaneleri bu yüzden var. ha ben korsan müzik dinlemiyo muyum dinliyorum tabi. ne kadar sinema aşığı olsam da mutlaka limitsizamca filan yazıyorum gogıla. lakin kitap başka yapmayın olm. ha lan sanane yavuşak dersen de eyvallah. banane yav.
Yanlış ama öğrenciyiz.
istanbul beyazıt sahaflar çarşısına aşina olan insandır.
korsan oyun indirmek ile aynı şeydir.
Lütfen kitap okumasını insanıdır. Bugün bir cafede 1 saat oturup iki kahve bir kek yesen zaten bir kitap parası kadar hesap ödüyorsun. Kimse kalkıpta kitap pahalı demesin.
satan kadar satın alanında suçu büyüktür büyük bir emek hırsızlığıdır kitaplar konusunda daha hassas davranmalıyız.
Düpedüz hırsızdır. Emek hırsızı. Bir kitap yazılırken ne kadar emek veriliyor haberi var mı? En olmadı git sahaftan ikinci elini al, aynı para. Yok o da olmaz dersen git en yakın kütüphaneye ödünç al. Yani çok mu zor bunu yapabilmek...
Bu işi genelde pkklılar yapıyor.satanların hepsini kastetmiyorum ama korsan birçok işte parmakları var.çünkü vergi,bandrol,kira,telif hakkı yok.zaten baskı kalitesi düşük.sürümden kazanıyorlar.bunun yerine gidin ikinci el kitapçıları tercih edin.teröristlere kazandırmayın.
öğrenciyse alır. zira d&r da olsun başka mağazalar olsun, kitaplar oldukça pahalı. hele ki okumayı çok seven biriyse kitap için 30 35 lira bütçe ayıramayabilir. doğru mu, değil tabi. fakat içinde bulunulan maddi durum bunu gerektiriyor.
Ben bunların giyimde orijinal ürün takıntınlı olanlarına hastayım. Beyninlerine g.tleri kadar değer vermiyorlar.
Ya ödevi olan ya da gerçekten kitap okuyan insandır.
Korsan kitaplar okuyarak piştim ben, öyle çok param olmadı orjinallerini alacak kadar istediğim kitapların. Hanefi abi vardı, korsan kitapçım, sürekli aman polislere yakalanmayalım derdindeydi. Ona çok borcum olurdu, ne zaman olursa paran o zaman getirirsin derdi, götürürdüm de kuruşu kuruşuna. Ne zaman gitsem yanına vişne suyu ısmarlardı. Grange'ın tüm kitaplarını ondan aldım. Sophie'nin Dünyasını aldım, Don Kişot orjinal metni aldım. O olmasaydı mümkün olmazdı bunların hiç birini okumam. Uzun zamandır görmüyorum Hanefi abiyi, ne oldu kim bilir. Borcum vardı yedi lira, veremedim. Tutuklarlar mı kitap sattı diye birini? Onca insan bıçak satarken, silah satarken; kitap satanlar tutuklanır mı hiç?
bi kitaba 30-40 kira verecek parası olmayan insan olabilir.
görsel

korsan şeyler almayın. bu ünlüleri incitiyor.
amaan da kıyamamm
Kitap okunsun da korsan okunsun amk.
benimdir.
Kusura bakmayın ama en ucuz kitap 20 lira iken o paraya 3 kitap almak daha cazip ve mantıklı.
türkiye gibi asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu, 4 tarafı vergilerle çevrili bir ülkede sonuna kadar destek verdiğim insandır.

bir kere bir yazar kitabı para için yazmışsa o kitap zaten okunmaya değer değildir ve okunmamalıdır, yazarın asıl amacı duygu düşünce ve görüşlerini okuyucuyla paylaşmaktır, böyle yazarlar için korsan kitap sorun olmayacaktır.