bugün

günümüzde olandır.
hiçbir güvencemiz kalmamıştır ve başta da arap, kürt sevciler bulunmaktadır.
göktanrı türkü korusun...
kuşkusuz 12 yıldır rte yi izliyen nesilin yaptığı eylemdir.
vatan elden gidiyor, çaresine baksana...
(bkz: bu bize reva mı)
emin olun bişey olmayacak demek istediğim yazarın türkiye yi izlemesidir.

lan ben şeriatçıyım, bunlar şeriati getiremez, senin özgürlüğünü elinden alamaz. ki şeriat gelsede alamaz. siz şeriati sudi arabistan ve iran gibi zannediyorsunuz.
türkiye'nin 10 yıl sonrası rüyalarıma giriyor ve ben kapıyı çarpıp çıkıyorum.
kürtçülüğün hak, türkçülüğün ise vatan hainliği olarak görüldüğü günümüz türkiyesini izleyen her türk gencinin yaptığı eylemdir.
hiç bir güvencen kalmamış ama sen oturup klavye delikanlılığı yapabiliyorsun, yeri geliyor ülkenin başbakanını eleştirebiliyor yeri geliyor sisteme de başbakana da ana avrat düz gidebiliyorsun..!

abartmayın gözünüzü seveyim her meseleyi yok şeriatçiler yok dinciler yok laikçiler* durumuna sizler getiriyorsunuz..
laik olan muhafazakara sövüyor, muhafazakar laik olana..ama olası bir durum karşısında ''bizler medeni insanlarız, kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz ayol, hepimiz kardeşiz'' derken de utanmıyorsunuz....
izlemek yerine al birini yanına eğit, yetiştir, işle beynine beynine akp ye oy vermekten vazgeçsin. nasıl maklubeci ablalarımız yanlarına açık bir hatun alıp beyinlerini yıkıyorlarsa sen de aynısını akp'lisine yap.
Çoğu kendini ülkesini bilen insanın içinde olan durum. Neredeyse hepsinin eli kolu bağlıdır. Sonucu tahmin eder içi gider ama elden pek bir şey gelmez.
darbeden umudunu kesen ve halkın seçtiği kişiyi darbeyle indirmenin mümkün olmayacağını anlayan, zamanında halkın seçtiği kişilere askeri salarız bak üzerinize diye tehdit eden vatan haini, din düşmanları'nın içinde bulunduğu durum.
böyle giderse belki de düzgün, rahat bir yaşam nasıldı hatırlamayacağız. o zaman iş işten geçmiş olacak.
sessiz çoğunluğun yaşadığıdır.

(bkz: ışık koşaner in istifa etmesi/#12597048)
(bkz: kıyamam)
-uktecan napıyosun ???
-türkiyeyi izliyorum gözlerim kapalı.
gazetecilerin, milletvekillerinin tutuklu olduğu, insanların neden tutuklu olduğunu bilmeden hükümlü muamelesi gördüğü, hepinizi dindar yapacağım diyen zatların bulunduğu, nefretin hüküm sürdüğü, trafik terörü, van gölü canavarı terörü, devlet terörü, terörün terörü olmadı herkesin terörünün yaşandığı bir coğrafyaya bakmak olarak kısaca anlatılabilir.
(bkz: korku filmi diye aldık gül gül ölüyoruz)
darbe geliyor. gözleri kapat izlemeye devam et.
her gün üniversitedeki öğrenci profilini görüp, akşam da haberleri izledikten sonra düştüğüm durum budur, tıpkısının aynısıdır.
sorun sadece düşman olsa, her şekilde üstesinden gelinebilir. ama bir de dost görünümlü düşman var ki, düşmandan daha tehlikeli.

30 yıllık düşman ile, 10 yıllık dost görünümlü düşman omuz omuza vermişler avuçlarını sıvazlıyorlar.