bugün

eski ankara üniversitesi iletişim fakültesi, yeni gazi üniversitesi iletişim fakültesi profesörü. gazi'de dekandır da aynı zamanda. öğrencileri dökmesiyle ünlü olsa da sağlam hocadır. irfan erdoğan'la birlikte yazdıkları öteki kuram kitabı iletişim öğrencilerinin kabusudur.
sınavda bernard lewis'in modern türkiye'nin doğuşu kitabından sorumlu olduğumuzu söylemesinin ardından, kafam kalınlığındaki kitabı yalayıp yuttuk.

(yanılmıyorsam üç soru vardı)

soru 1 - kitabın basım tarihi?
ben (iç ses)- ne?

alınacak ders : siz siz olun beş yüz küsur sayfayı yalayıp yutarken, kitabın künyesine bizahmet göz atıverin.
polat alemdar'ın alemde alabileceği korkmaz lakabıyla soyadıyla özdeşleştiği düşünülünce ortaya çıkabilcek isim soy isim.

ayrıca bir üniversite hocası.
ankara üniversitesi iletişim fakültesinde öğretim üyesi olduğu zamanlarda bi kaç dersini aldığım (valla hepsini de tek seferde verdim) profesör. biraz sinirli ve asabi bir hoca olmasına karşın mükemmel bir ders anlatımı ve çok ince bir espri anlayışı olan kişiydi.
Türkiye'de iletişim'in bilim haline gelmesini sağlayan hocalardan birisidir. diğerleri için:

(bkz: ünsal oskay)
(bkz: beybin kejanlıoğlu)
(bkz: nurçay türkoğlu)
RTÜK üyesi seçilen sonrada istifa eden iletişim hocası.
Bir zamanlar dekanım olurdu kendisi. O bizi hiç sevmezdi, biz de onu.
tek derdi öğrencilerinin bol bol kitap okuması olan hocamız. seviyoruz kendisini.