bugün

Borissia Dortmund takımı patentli olduğu her halinden belli, ayağına da hakim, Zıpkın gibi stoper. Maşallah, allah yolunu açık etsin, inşallah Semih'in bir 5-6 seneliğine partneri olur.

Türkiye'nin yıllardır kanayan yaralarından biri olan top çıkartan stoper eksikliğini de giderir inşallah. Milli takım kadrosuna çağrılmasını umutla bekliyorum.
görsel
oha amk.
DORTMUNTUN BEDAVAYA VERMEDIGI OYUNCU. BELLI BIR TARIHE KADAR 7.000.000 EURO GERI ODEYEREK ALABILECEKLERMIS. YERMI AVRUPA COCUGU!
Galatasaray defans 4lüsünün bel kemiği olması muhtemel alamancı stoperimiz. telles- koray- semih- sağ bek
çevik, yüksek toplara hakim, top tekniği gayet iyi sadece pozisyon bilgisi biraz zayıf stoper. onu da zamanla geliştirecektir. ne yazık ki galatasaray'da kalmayacak bi kaç yıl sonra tekrar borussia dortmund'a dönecektir. yedirir mi onu bize almanlar !
küçük takımların efsanesi.
https://pbs.twimg.com/media/Bs53XDzCEAA84NH.jpg

instagramdan attığı foto. idmanlardan takip ediyordum da cidden iyi çalışmış aslan.
Bu sezon kendini göstermesini ve formayı kapmasını beklediğim stoper. Kendisini almanlara kaptırmayız inşaallah ileride.
Bir stoper için ayağı çok düzgün olan genç oyuncu. Tek eksiği tecrübe. Bunun içinde sezon içinde bol bol şans verilmesi gerekir.
yakın vadede semih kaya, orta vadede bülent korkmaz, uzun vadede gerard pique olmasını gönülden umduğum futbolcudur.
bu sezon kendini göstermesi ve formayı kapması gereken genç stoper. izlediğimiz kadarıyla ayaklarına hakim, yüksek toplarda etkin ve müdahale zamanlaması iyi. tek eksiği tecrübesiz olması. gereken tecrübeyi de zamanla kazanacaktır.
soyadı cidden alman ismi gibi.

(bkz: günther)
hem semihden hem de chedjou dan 2 gömlek üstün stoper. hem de 19 yaşında.
bugün semih ten çok daha iyi bir oyun ortaya koymuş olan stoper. pozisyon alışı kusursuz sadece biraz fizik olarak gelişmesi ve tecrübe kazanması lazım.
hep ufak tefek hataları olabilse de karabük maçını majör hatası olmadan tamamladı.

potansiyeli varken sahip çıkmak lazım. ama semih'le ikisi aynı anda oynamaz.
düştükten sonraki disiplini muazzam.. hatayı her stoper yapar ama önemli olan konsantrasyonu kolay kaybetmemek..
https://vine.co/v/OiOt3pZiYj7
bu çocuk semihten çok daha temiz ve çok daha hatasız top oynuyor. semih'in bu kadar büyütülmesini de hiç anlayabilmiş değilim.
neden bilmiyorum ama bu çocuğu çok seviyorum ve galatasaray da kalmasını her maça 11 de çıkmasını istiyorum. bunun futbol ile bi alakası yok çocuğun yüzünde bi temizlik bi centilmenlik hatta ileri gidersek metin oktay ruhundan bi parça var. elbette hatasız oynamıyor ama alternatifleri chedjou ve semih ise ben bu çocuğun oynamasını tercih ederim.

-ayakları çok yumuşak mesela, defanstan top çıkarırken semih gibi dripling yapmaya gerek duymadan 30 ya da 40 metreye nokta pas gönderebiliyor
-fizik olarak sağlam ama yeterli değil. bir adım daha gelişmeli, özellikle hava toplarında hata yapıyor, o boya rağmen bunu yapmamalı
-pozisyon bilgisi için de yanında bir abi stopere ihtiyacı var. tıpkı chedjou gibi tıpkı semih gibi. zamanında semih-ujfalusi değil de koray-ujfalusi olabilseydi belki bugun bir lider stoper bile olabilirdi. ama biz bunun yerine hala gelişimi 80 de durmuş semih e tolerans harcıyoruz.
saçları sol açık, fiziği ortasaha, kendisi stoper olan futbolcu.
Ağır düz oyuncu. Birebir de sıfır.
gelecekteki ilk 11 oyuncumuz.
2014-2015 futbol sezonunda 12'si süper lig, 7'si türkiye kupası olmak üzere toplamda 19 kez forma şansı bulmuş ve bu maçlarda gol veya asistle tanışamamıştır.
sinan gümüşgillerden, , oyuna girebilmesi icin seyircinin summon etmesi gerekiyor , yoksa takimin basindaki beyefendi , sarbi sarioglounu sahada tutmak icin sol acik bile oynatir , bu adama zerre sans vermez. antremanlari izlemiyoruz da kardesim su adamin sahada kaldigi maclari izledik, igrenc bir inada kurban gidiyor adam. berkant goktan'dan verim alabilmek icin gereken mental destek ve surekli psikolojik yardima ihtiyac duymayan profesyonel bir adam kendi mevkisinde ise bir o kadar yetenekli, oynatmayacaksak satalim oynasin got etsin gittigi yerde bizi.
fiziği ile dikkat çeken kuvvetli genç stoper. semih kafasızından 10 kat iyidir ayrıca. evet.
Dil mezunu herhalde.