bugün

kopya çekmeye kalkıştımı yüzü gözü kızarıp bozaran, bu işi bir türlü beceremeyen öğrencidir. içi içini yer ama her seferinde olay başarısızlıkla sonuçlanır.
her kopya cekme girisiminden once hocanın bakıp bakmadıgını anlamak icin kafasını kaldıran ve 3 gozgoze gelisten sonra da artık hoca tarafından tum ameli anlasılan,mimlenen ve elinde hocayla kesismekten baska bisey kalmayan ogrenci
sınav cıkısında 'herkes kopya cekti! nası icinize siniyo yaa! ben bildiimi yapar cıkarım abicim!' diye bagıran ogrenci..
buna gerek duymayanlar bile vardır.
(bkz: kopya çekmeyen öğrenci)
sınavda üç gözetmen bulunmasıyla beraber ögrenciler arasında en az 1 bucuk metre * olması itibariyle ve son dakika sınıfa almaları sebebiyle mümkün olmayan durumdur. *
öğretmenlere göre pratik zekaya sahip olmayan öğrencilerdir. * *
içerik bulunamadı.
mülayim özelliği ağır basan öğrencidir. sınıfta arkadaşları tarafından ezilmesi veya saflığından yaralanılması beklenen öğrenci tipide olabilir bu.
kopya çekmeyen öğrenci yoktur; kopya çekemeyen öğrenci vardır.
daha profesyonelleşememiş öğrencidir.kendini kabak gibi belli eden, yapacağı işi eline yüzüne bulaştıran kişiliktir..
yazılı konularını ezberleyip yazılıda kopya çekme gereksinimi duymayan öğrenci tipi. (bkz: inek)
ağırlığı haysiyeti olan öğrencidir. beşiktaşlıdır ; zira böyle şeylere tenezzül etmez.
başında iki tane gözetmen olan öğrencidir.
ortamda kopya cekebılecek kadar yapan kimse olmayınca dış sebelere baglı olarak kopya çekemeyen öğrencidir , girişimi bulunur ama boş girişim hiç girişimdir..
beceriksiz ogrencidir.
heyecandan eli ayagına dolaşmış öğrencidir. hocanın bakmasıyla daha da bir telaşlanır kopya cekeyim derken sınavını da berbat eder.
tabiri caizse beceriksiz öğrenci diye adlandırdığım karakter.öğrenci karakterine bürünen bu varlığın kopya çekmeden herşeyi başarıcağına inanan ve okul hayatından sonra bir hiç olarak hayatını sürdürmeye devam eder.kopya çeken öğrenci korkusuz, atılgan,fırsatları değerlendiren kişidir.
kopya özürlü öğrencidir.not ortalaması her zaman en alt seviyelerdedir.
(bkz: aa bu benim lan)
çoğunlukla alakasız konuları yazdığını sınav esnasında öğrenen ve direkt kağıdını teslim eden bir öğrenci şeklidir.

şu muhabbetler döner bu esnada

Ahmet - Olum yanlış konuyu söylemişsin bana, Prevezeyi değilde inebahtıyı yazdırmışsın.
Kemal - Ya olum ikiside deniz savaşı farketmez.
Ahmet - Nah farketmez, çıkışta alıcam ifadeni
Kemal - :S

Sonra

Hoca - Ahmet noldu bir şeymi soracaktın
Ahmet - Yok hocam ben bitirdim
Hoca - Getir bakayım
Ahmet - Buyrun hocam size pis bir kağıt değilde kalbim gibi tertemiz kağıdı taktim ediyorum
Hoca - Bende sana kalbin kadar temiz bir not veriyorum
Ahmet - Kaç hocam
Hoca - 0
Ahmet - Nesi güzel bu notun
Hoca - Öyle deme 0 özel bir sayıdır, ne tektir ne çiftir, ne artıdır ne eksidir, ben bu notu özel insanlara veriyorum. Çıkabilirsin..
Ahmet içinden - Kemal dayak saatine bir saat daha ilave.
+ yedi ne?
- c şıkkı!

(bkz: şıkkı)
inanması zor bir durumdur. Ama böyle bir öğrenci gerçektende tebrik edilesi kişidir. Kendi bildiklerine güvenen, sağlam karekterli, ayağı yere sağlam basan kişidir.
(bkz: bu hikayedeki mal benim) (bkz: kopya çekmek varken boş kağıt vermek)
her kopya çekmeye yeltenişinde yakalanmış biri olarak. (bkz: ben)
hala sınavda, pes'te ve aşkta gurur olmadığını anlamamış olan saf öğrencidir.
başkasına güvenemeyen öğrencidir. ya kopyayı çekmeye kalkacağı kişi kafasından düzüyorsa yazdıklarını? *
kopya çekmeyen öğrenci yoktur.