bugün

son yayın dönemini geçiren komedi programı.
ayrıca son altın kelebek ödülüne layık görülmüştür tolga çevik. bu program sayesinde, en iyi komedi erkek oyuncu.
son bölümü ile üzen muhteşem program. gerçekten özleyeceğiz bu programı , çarşamba ' nın vazgeçilmezi idi.

son saniyelerinde sinema filmi göndermesi yeni bir projenin mesajı oldu ayrıca.
çarşamba güzlerinin tek eğlencesiydi. inşallah bu kadroyu ilerde yine görebiliriz. üzüldüm lan.
biterek beni üzen programdır.
he daha nice değişikliklerle bir başka programa başlarlar ahaki bu entry'i editleyeceğim gündür.
son bölümde içimde bir üzüntü bıraktı lan. çarşamba günlerinin vazgeçilmesi özleyeceğiz seni.*
hoşçakal arkadaşım! kendine iyi bak. *
harika bir finalle veda etmiş, türk televizyonlarının son yıllardaki en kaliteli güldürü programı. özleyeceğiz.
sözlüğe içini dökme editi:sarp la devam etseler boku çıkar mı lan? çok komik çocuk o da be sözlük.
bitmesine kahrolduğum türk televizyonlarının açık ara en çok güldüren programı...

belki böylesi daha hayırlıdır, biraz daha devam etselerdi boku çıkabilirdi. ve ya artık tolga çeviğin dinlenmesi gerek. senelerdir ter içinde kalıyor çocuk... her hafta... 2 saat boyunca doğaçlamak kolay iş mi?

tek kafama takılan; neden yönetmeni göstermediniz? tolga çevik not defterine katıldığı zaman (full ekranda olabilir) ''yönetmeni finalde göstericez elbette'' vari şeyler söylemişti.

ayrıca final daha iyi olabilirdi. yani finalin final kısmı. adaya sarp' la birlikte düşebilirlerdi, kavga edebilirlerdi, tolga onu dövebilirdi etc. etc.

yinede bizi her daim güldürdüğünüz için teşekkür ediyoruz. seneye farklı film ve tv programı projeleri varmış. komedi dükkanı gibi olur mu bilemiyoruz.**
tolga çevik ve ekibi nin geçen hafta ekranlara veda eden komedi programıdır.
an itibariyle yayınlanan tekrar bölümü en güzelidir.
bugün sezon finalı kuruçeşme arenada yapılacak olan komedi programı biletleri tükenmiş ancak ayakta seyirci alıyorlarmış.
bazen çok kötü bazen de çok iyi olabilen bir standartı olmayan program. o hafta ne çıkarsa şansına.
dün kuruçeşme arena'da deli gibi güldürmüş gösteri.
bitmesiyle üzen program ben ilk başta tolga çevik in bu kadar komedi bir adam olduğunu bilmiyordum, organize işler ve birkaç dizide görmüşlüğüm vardı ama komedi dükkanı o kadar sardı ki adamı, bir çok bölümünü sırf neşelenmek için tekrar tekrar izliyorum. arkadaşımı ve psikopat yönetmeni özleyeceğiz. ilgilenene hoşçakal arkaşım diye son bir turne yapıyorlarmış galiba. ha en son bir de parasını aldığını görseydik çok iyi olacaktı, silah sahnesinden sonra şaka maka öldürdüler karakteri sandım ama ıssız adaya düştü, arkadaşımıza yazık oldu.
tüm eski bölümlerini -salih kalyoncu ile oynadığı bölümler hariç- tekrar tekrar açıp izlemekten çok keyif aldığım dükkan. özellikle moral bozukken can sıkılırken bir yandan kafayı çok meşgul etmeyen bir oyun açıp bir yandan da komedi dükkanını dinlemek nice antidepresanlardan daha etkili geliyor bana.
tolga çevik'in meçhul yönetmenle beraber iyi bir ikili oldukları program, show. senaryo olmadığı, doğaçlama olduğu söyleniyor; ama tabii ki senaryo var. tolga çevik'in doğaçlama şakaları da oldukça iyi keza.
güzel bir programdır. ancak programın ismi tam ülkemize göre. yaşanan olaylar, insana verilen değer, birbirimize duyduğumuz saygı; tam anlamıyla bir komedi dükkanı. (bkz: 4 askeri şehit edip 6 yıl hapis almak)...
kötü bir gününüzde biraz komedi aldığınız bir dükkandır.
Tolga Çevik'in her saniye erotik shop muhabbeti yaptığı, kimi zaman da güldürmeyi başarabilen programdır. Hayır erotik shop mevzuusunu bir kere araya sokmaya çalıştın cümleyi tamamlayamadın, her saniye de onu bir yere oturtabilmek olmaz ki be abi... Son bölümde sorguya çekildiğinde de kendisine sorulmuştur bu soru.
belaltı esprilerin inanılmaz bi incelikte yapıldığı programdı. o da tolga çevik'in kıvrak zekasından kaynaklanıyor.
---
y:şapkan da var mı?
t:bazen.
---
y:arkadaşım önüne arkana bak, illa eline benzeyen bişey vardır
t:(sırıtır) dur ben 20-22 yi getireyim. (ingiliz anahtarı kastederek)
---
y:(miniği seslendirerek) bakalım anlıyo musun bişeylerden, göster tornavidayı
t:(gülerek) yıldız mı, düz mü?
y:oğlum önce sorsana tornavidalar nerde.
t:tornavidalar nerde?
y:takımların orda.
t:biliyorum.
---
y:arkadaşım duvardaki takımları görüyo musun?
t:naptınız adamlaraa!??
---
y:arkadaşım ön takımlar hazır mı?
t:her zaman
---
(minik kadın kılığında etekle piyano çalmaktadır.)
t:şimdi mesela biraz zorlasa aynanda üç majör çalabilir.
---
(sesi çok ince çıkan bir abla vardır sahnede.)
t:olsun, evlenince geçer!
---
(tolga yaşlı rolündedir, otobüste gitmektedir ve arkasında iki tane hırsız durmaktadır.)
*amca köken neresi?
t:bilmiyorum kökülene sormak lazım.
---
(tolga doğum yaptırmak için ebesini arayıp taktik istemektedir.)
y:sen hangisisin?
t:vakumla doğan.
y:kel miydin sen?
t:hep mi?
y:senin tepen biraz açık mı?
t:bazılarımızın tepesi işte.
y:tamam, hatırladım. ben seni ordan çektim, saçların elimde kalmıştı.
t:sağol, iyi ki oraya denk getirmişin, sağol.
---
(koltaroto muhittin'in parmaklarını ulufak etmiştir, intikam yemini etmiştir.)
y:arkadaşım, parmaklarına bak hatırla.
t:ne günlerimiz oldu seninle be...
---

ayrıca;
şarkütler napıyo
matematikler nasıl gitti
kız kulesi napıyo

gibi absürd sorularla da gülme krizine sokmuş, tüm zamanların en çok güldüren ve en özgün senaryoya sahip olan tv programıydı.

edit: koptuğum bi diyalogu bağımsız olarak yazma ihtiyacı duydum.
y: sen en iyi arkadaşsınız.
t: sen en iyi arkadaşsınız adlı yıkık türkçe cümleyi aramızda toparlıycaz.
buna gülen insanların ne espritüel zekaları vardır ne de mizahtan anlarlar.
gece gece bana kahkaha attıran harikulade bir program.
--spoiler--
y: adamdan telefonun yakup numarasını iste.
t: ha, yakup numaranı verir misin bana? akşamları başka bi işe mi çıkıyo bu? yakup numarası ne ya? nasıl bi dümene girdim anlamıyorum burda yani.
y: (kopmuş bi şekilde) yakup'un telefon numarasını iste.
t: yakup senin telefon numaranı istiyorum ben.
y: o adamdan yakubun telefon numarasını iste.
-her iki taraf ta bağırarak-
t: o adamdan istiyorum, senden istemiyorum.
y: senden istiyosun!
t: sen versen de almam!!
y: benden istiyosun!!!!
t: evet be senden istiyosun!!!
y: tamam veriyoruum!!
t: evet, ver çabuk!!..saçma insan!
numarası nerde?
y: aldın mı numarayı?
t: aldın mı nuramayı?
y: sen aldın mı gerizekalı?
t: sen aldın mı gerizekalı?
y: sen aldın mı?
t: ne biçim adamlarsınız be?!
y: arkadaşım, konuşan karşındaki mal benim!!

--spoiler--

(bkz: telefonun yakup numarası)
kelimelerle anlatılmayacak kadar eğlenceli, izlenmesi gereken şahane bir televizyon programı.
hiç bitmesin istediğim programlardan biriydi. reytingi de iyiydi ama tolga çevik bırakmak istemiş malesef.