bugün

kolejli çocukların türlü türlü dövüş eğitimi aldıklarını düşünmeden hareket eden tek tip kavganın öğrencileridir. genelde ' ne diyon la sen?' ile başlayan ittirmeler ve geniş tırnak-tokat karışımı saçma sapan dövüş tenikleri ile kavga eden bu tipler ' ni de olsa kolejli lan gebertiriz' diyerek hareket ederler. 98 yılının baharında böyle bi olay bizimde başımıza gelmiş, o zamanın kolejli genç gönülleri bu varoşları bir güzel benzetmişti. inanır mısınız? 30 zengin kişi, bütçesi orta ve düşük halli ailelerden gelen 150 kişilik grubu dağıtmıştık. sonra 300 spartalı falan çekildi işte, garip.
her zaman olacak bir olay değildir.emaneti kıçına yiyince züppelerde ne kung fu kalır ne de karete o kadar.
varoş öğrencilerin de teknik ve karete bilmesiyle yaşanabilecek durum.
(bkz: karate kid serisi)
toplumda kutuplaşmaya sebep olan öğrencilerdir. ne o öyle kolejli varoşlu felan? hiç yakışır mı türk gençliğine... bik bik bik...bıdı bıdı bıdı...
kolejli çocukların o kadar para verip dövüş eğitimi almalarına rağmen sokakta bir kere bile kavga etmemiş olmalarından mütevellit doğru düşünceler içerisine girmiş varoş öğrencilerdir.
çünkü kendisi sokaklarda çokca kavga etmiştir, abisinden babasından çokca sopa yemiştir, daha önce 7 kişiden dayak yemişliği bile olabilir. bu zevklerin hiçbirini tatmamış kolej piçine tattırabilecek kapasitedelerdir.*
varoş çocukları kolej çocuklarını dövmekle kalmaz sikerler bile.* kolejliler istediği kadar eğitim alsınlar, bence bi kavgada en önemli olan hırs ve cesarettir. tekniksiz olarak kavga eden varoş öğrencileri kolej öğrencilerinden çok daha fazla cesurdurlar. bu da ana kuzusu kolejlileri dövmelerine yeter de artar bile **

(bkz: kolejlilerin çoğunun süt çocuğu olması)
(bkz: kolejlilerin çoğunun ana kuzusu olması)
(bkz: kolejlilerin sokak kavgasına hiç karışmamış olması)
o küçük yaşta yaşadırları ezik ruh halini
kendi hayal dünyalarında zıtlaştırarak
tatmin olma metodlarından biri..
isterse bruce lee gelsin eğitim versin , varoş çocuğu emaneti kolej bebesinin götüne taktımı bebe gözünü hastanede açar .
bir ihtimal ile doğru bir önermedir. ben hiç falçata, bıçak vs taşıyan kolejli görmedim, varoş öğrencileri tenzih ederim, lakin öyle bir durumda azını burnunu kırarlar o kolejlilerin. * *
yılan yumruğu bilenin kazanacağı karşılamanın tarafı olan öğrencilerdir.
(bkz: belge var mı belge)
sonucunu hırsın belirleyeceği kavga da kesin olan durumdur.
Şehir çocuğunu döven köylü çocuklardır...
(bkz: arka sıradakiler dizisini seyredip gaza gelmek)
kaybedecek bir şeyi olmayan insanlar çok tehlikelidir. hadi diyelim kolej çocuğu olarak dövdün varoş çocuğunu. az sonra bıçağı kapıp gelecektir. hadi bıçağı da aldın elinden, sonra silah bulup dikilecektir karşına. varoşlarda "şu kışı hapiste geçirsek de üşümesek." diyen insanlar var unutma.
kolejli öğrencilerin kurduğu facebook grubuna bakarsak varoşlar kolejin mına koyar.
http://www.facebook.com/g...was=0&gid=50164788581
aşağıdaki karikatüre konu olan çocuklardır, street fighter'lardır, yavru kurtlardır;

--spoiler--
http://3.bp.blogspot.com/...s1600-h/kscan00011hl5.jpg
--spoiler--
bursaspor, sivasspor, kayserispor ve hatta şu zamanda trabzonspor'un 3 büyükleri geçerek şampiyon olacakları iddialarının bir değişik modeli. yapmayın gençler kendinize gelin, işiniz gücünüz yok mu? ne bilim gidin sirkeciye! bişeylerle uğraşın saçma sapan dizi adı altında yayınlanan şeyleri izleyip coşmayın dalgalanıp da durulursunuz mazallah.
anadolu liseliler ise orta sınıf olarak iki grubuda sevmez...ne küçük emrah ne candy derler...
muhtemelen doğru sanan öğrencilerdir. zira babalarından dayak yiyen bünyelerin kavga da iyi olduğu iddia edilmiş olabilir otoriteler tarafından. ama edilmemişte olabilir garantisi yok. bu açıdan olayı ele aldığımızda varoş(!) öğrencilerinin daha avantajlı olabileceğini düşünmek çok garip olmaz...
neden varoş? neden kolejli? neden bu ayrım yapılıyor. öğrenci her türlü öğrencidir. hem neden bu kavgacı durum boştur. gereksizdir. kesin artık dedirtir insana.
(bkz: neyi neden tartışıyoruz ki)
burada önemli olan kolejli, varoşlu değil, dövüş eğitimi almış ya da almamış farkıdır.
dövüş eğitimi almış birini eğitim almamış 3 kişi bile dövemez.

çünkü dövüş eğitimi almış adam atacağı yumruğun tekmenin çalışmasını bin kere yapar öyle çıkar sokağa. öyle dan dun dalarak yakın dövüş eğitimi almış adamı dövemezsin.salladığın kolunu tutar götüne sokar.

varoşlarda da kolejlerde yakın dövüş eğitimi almış adam vardır ama azdır. çünkü kolejli zora gelemediği için varoşlu da parası yetmediği için alamaz yada alsa da yarım bırakır ikisi de. bu eziyetli eğitime katlanan nerden olursa olsun döver azizim.
(bkz: kazanma şansımız yüzde 51)
benimde siyah kuşak sahibi bi tanıdığım var ve çok kral dövüşür. onunda yolunu 5 çocuk kesmiş. sonra araya bi almışlar bunu yer misin yemez misin? sonra çocuğa sordum:
- birşey yapabildin mi ?
-- sadece kafayı korudum.
herşey ortada sanırım. 30 kişinin 150 kişiyi dövemeyeceği gerçeği gibi.
(bkz: cool adam sen okuldan mı kaçtın yine)