1. 1.
  (bkz: kola makinesi)

  yurdumda pek bulunamayan, pratik içecek verici. Bizde yok ya da çok az çünkü bizimki ne yapar eder o kolayı para vermeden içer.

  bir hikayer vardır bununla ilgili bilmem gerçek bilmem yalan.

  yurt dışında bir ülkede kola makinelerinin en revaçta olduğu dönem. gelen istihbarata göre bir makinedeki para miktarı içecekleri karşılamıyor ve bu sürekli tekrarlanıyor. neyse bizim zengin kolacı amcalar tabi gözetliyorlar bu makineyi. kahramanın türk olduğunu söylememe gerek yok heralde, ulan iyice fıkra gibi oldu bu ha. gerçek hayat hikayesidir ona göre.
  neyse bakıyorlar bu ibne usulca sokuluyor bir şeyler yapıyor deliğe, kolayı alıyor. herifler açıyor kasayı kasa boş. eee bu adam nasıl alıyor bu kolaları? sonuçta milyon dolarlık yatırım yapmışlar... alla alla ilginç. gel zaman git zaman büyük boss dayanamıyor ve bizim türkü tenhada kıstırıp huzuruna çıkarıyor.

  'elini ayağını öpeyim nasıl yapıyorsun bu piçliği söyle, seni paraya karılara boğayım diyor' bizimki şaşırıyor tabi. neyse bağlayamayacam ben sonunu söyleyeyim. türk, parayı delip ip sarkıtmamış, başka bir yöntemi varmış.

  bizim sivri zekalı türk makineyi çalıştıracak ebatlarda buz kalıbı yapmış. kerhanecideki akla bak bak bak, biraz derse yorsa kafayı o makinelerin mühendisi olacakmış belki ama aklı fikri ibnelikte. bizim hepimizde var mı bu bilmem.

  edit: olm ayar vermeye kalkışmayın düzelttim. makine makine olacak sayın moderatör.
  -1 ... kratostol