1. 1.
  insan vücudunu oluşturan,sınırsız bölünme,her türlü vücut hücresine dönüşme ve yeni görevler üstlenme imkanına sahip ana hücre.
  ... italiano
 2. 2.
  bilim adamlarına göre gelecekte insanı her türlü hastalıktan kurtarabilecek hücre
  ... cell-im
 3. 3.
  ankara da bir hastanenin * naklini gerceklestırdıgı hucredır.
  ... painkiller
 4. 4.
  farklılaşmamış ve istenilen hücrelere dönüşebilme yeteneğinde olan hücrelerdir. kemik iliği ve kordon kanındaki hücreler örnektir.
  ... kacak kelebek
 5. 5.
  istek üzerine, ingiltere ve amerika'da, kişinin kendisinden alınan bazı hücrelere de otolog kök hücre nakli için belli bir süre saklabilmektedir.
  ... aby
 6. 6.
  artık çevre kandan toplanabilen bu hücreler, laboratuar koşullarında istenilen dokuya dönüştürlebilmekte ve gerektiği zaman insanlara nakilde kullanılabilmektedir. Özellikle kemik iliği, sinir hücreleri gibi dokuları etkileyen hastalıklarda * * bu hasta hücrelerin yıkılması ve onların yerine kök hücrelerinin konmasıyla, bu tedavi edilmesi çok zor ya da mümkün olmayan hastalıkların ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar tıp alanında daha uzun irdeleneceğe benzemektedir.
  ... just a man
 7. 7.
  ing: stem cell.
  ... crocus_cc
 8. 8.
  Fransız uzmanlar, insan embriyonundan elde edilen kök hücrelerin, kalpte yeni kas hücrelerine dönüşebilme özelliğini tespit etti. 'Stem Cells' dergisinde yayımlanan araştırmada, insan vücudundaki tüm hücre ve dokuların kökeni embriyon kök hücrelerinin, organların onarımında kullanılması fikrinden yola çıkıldı. Enfarktüs hastası farelerde yapılan deneyde, ilk kez insan embriyonundan elde edilen kök hücrelerin, farelerin kalbinde, kalp hücrelerine dönüştüğü görüldü. insan kök hücrelerinin farklılaşmasını hazırlamak için gelişme sağlayıcı bir etken kullanan uzmanlar, iki ay sonra hasarlı bölgede insan kalp hücreleri oluştuğunu, yönlenen kök hücrelerin kalp kası hücrelerine dönüştüğünü gördü.**
  ... meister writer
 9. 9.
  Aralık 2007 itibariyle artık deri hücrelerinden elde edilebilmektedir.Böylece etik tatışmalar da bir son bulacaktır.
  ... blaxis
 10. 10.
  testi cok cok cok pahali olan hucre.
  ... papagan