bugün

aklı fikri gezip tozmakta olan, kocaya ataya saygısı kalmamış, ar damarı çatlamış kadındır.
hafifçe dövünüz.
(bkz: why high one why)
(bkz: kocasından izin almak zorunda olan kadın)
kendi hür iradesiyle dışarı çıkan hatundur. eşine şuraya gidiyorum diye haberdar ettikten sonra sorun kalmaz. ha tabii öyle insanlar var ki karısını eve hapsedip kendisinin gitmediği yer kalmaz ki evlerden ırak.
anlayamadığım kadınlardan. madem kocanın sözünü dinlemeyeceksin, neden daha önce isyan etmedin bu sisteme, madem sistemden hoşnutsun, o zaman kocanın sözünü neden dinlemiyorsun sorusunun sorulması müstehak olan dişi.
günümüz şartları altında normal olan durumdur. izin almak yerine ben çıkıyorum haberin olsun deyip çıkması yeğdir.
kocasını gözden çıkarmış kadındır. aralarında bir izin alıp verme temayülü vardır ki, koca bu hakkı kendinde bulmuştur.
yeni nesil kadındır. ama koca eski nesilse dayağı yer.
kocasının iznini almak zorunda olmayan, açıklamasını yaptığı ve dürüst olduğu takdirde hiçbir problemle karşılaşmaması gereken kadındır.
dışarı çıkmak için çiftin birbirinden izin alması gerekmez. kimse kimsenin küçük çocuğu değildir. haber verilmesi gayet yeterli bir davranış olacaktır. kadın üzerinden ego tatmin etmeye çalışmayan, özgüvenli erkek, zaten bu tür varoş sistemler kurmaya çalışmayacaktır.
eğer siyah çarşaflara bürünmüş ve gördüğü her erkeğe arkasını dönmüş ise, nema problema nema trişka.
dışarı çıkmak için kocasından izin istemek zorunda olması düşündürücüdür. bu açıdan bakıldığında acınacak kadındır. hemen boşanmalıdır.
bedensel baskı altında tutulmayan,
korkutulma ve suçluluk sürecine sokulmayan,
özgür, çağdaş kadının,
kocasından izin almaya gerek görmeden dışarı çıkmasıdır.

(bkz: karısının izni olmadığı halde dışarı çıkan erkek)
(bkz: kocasının izni olmadığı halde türban takan kadın)
tam dayaklıktır.
nasıl yapmış bunu! izin kağıdı olmadan.. yasakları delerek..
oldu olacak tuvalet eğitimi de verin. kadın da insandır sözlük erkeği.
bozuk bir ailenin yapıtaşlarıdır.

erkek neden kendisinden izin alınma- izin verme gereksinimi duyar?

kadın neden herşeyi göze alıp dışarı çıkar?

şahsi fikrim olarak; bu adamında, kadınında karakterleri oturmamış. inşallah çocukları yoktur.
hemen recm edilmelidir. bugün izinsiz dışarı çıkan yarın neler yapmaz.
(bkz: yılanın başı küçükken ezilir)
olaya sığ bakan bünyelerin anlayamadığı durumdur.
erkek veya kadın için farklı değildir bu kurallar.
aynı evin içinde yaşayan birbirine birtakım saygı, sevgi ve sorumluluk bağıyla bağlı olan kişiler elbette bir harekette bulunacaklarında izne ihtiyaç duyarlar.
ayaklarına kapanıp yalvarma gibi algılayan üç yaş bünyeleri için belirtmek isterim ki "ben şuraya kadar gidiyorum" diyecek bir bayana yada erkeğe, eşi geçerli bir neden olmadığı müddetçe engel olmayacaktır.

ayrıca hayatın genel sınırları içinde bazı şeylerin izni baştan verilmiştir.
öreneğin bir erkek eşinin market alışverişi yapması gerektiğini bilecek kadar olgundur. ya da kişisel ihtiyaçları için dışarı çıkabilceğini. ya da çocuğunu parka götürebileceğini.
isterse alışverişe birlikte gidelim yalnız gitme diyebilir.
bunda illa ki bir art niyet aramak nedendir?
çevrenin koşulları, insanların güvensizliği ortadayken koruma amaçlı davranması bazılarına garip gelsede bazı kişiler için normal ve karşılanabilir bir istektir.