bugün

kocası herhangi bir eziklik hissetmesin diye şekilden şekile giren kadındır.
Kocasını parasıyla ezmesi tavsiye edilir.
Valla ben öyle yapardım. Her fırsatta suratına çarpardım. Hep erkekler mi yapacak?
Bu devirde Kadın halimle kalkıp ondan çok daha yüksek maaş alıyorsam beni susturana aşk olsun.
kocasının kıçında çıban, sırtında zona, burnunda sivilce çıkartmasına sebep olan kadındır.
bundan huzursuzluk çıkartan net maldır...lan bir insan hayat arkadaşı kendisinden daha çok kazandı diye tribe mi girer? akıllı insan ancak buna şükreder...hele ki şu durumda... gereksiz komplekslerin alemi yok.
(bkz: çocuklar duymasın meltem)
Ne kadar mütevazi olursa olsun kocasının bugün yoksa yarın olacak saçma sapan kompleksleriyle uğraşmak zorunda kalacak kadındır.
Kocasını istemeden de olsa buruk duygular yaşamaya iten kadındır.

Ama ne yapsın kazanmasın mı ? Allah daha çok versin efendim.
görsel

ne gozel avrat, keşki benim olsa(temsili)
Yüksek miktarda fark yoksa sorun teşkil etmez.
kocasının hırs yapmasına sebep olan kadın.
kocasına, kocasından fazla maaş aldığını söylemeyen kadındır.
bunu hep söylüyorum. evli falan da değilim.

ancak böyle bir gerçek var. erkek daima kadından güçlü olmak zorundadır.
kadın güce sığınmak ister. güç unsurları fiziksel faktörlerden çok, karizmatik, lider olmaktır.
ve bunları elde edebilecek kadar zeki insanlar genelde zengin olurlar.

kadınlar zengin erkek ister.
eve giren paranın ortak olduğunu anlayacak olgunluğa erişmemiş bireyler için sorun meselesidir.
Bu noktada kisilerin hayata bakis acilarinin ve yasadiklari hayatin icerigi onemlidir. Eger, bir kezban ile birlikteyseniz evet bu buyuk bir sorun ve sonu aldatilmaya gidebilir. Daha cok para kazanan bir erkek kadina daha guclu gelir ve kadin kendini o erkegin kollarina atabilir. Boyle bir durum yasamak istemiyorsaniz kazandiginiz paradan ziyade kendinizin farkli ustunluklerini ortaya cikarabilir ve o maas farkina ikiskin durumu ortadan kaldirabilirsiniz. Ornek olarak, o gununun kosullarinda sizden cok kazanan kadina bir cocuk yaptiginizda isten atilabilecegi ve size mecbur oldugu durumunu kaniksatabilirsiniz. Yahut, gelecekteki planlariniz ile kadini yine kendinize mecbur hissettirebilirsiniz. Ancak, tamamen pasif bir rol icerisinde kalirsaniz maalesef mutlu olmayan bir son sizi bekliyor olacaktir. Simdiden gecmis olsun.
(bkz: Beyaz yaka mavi yaka evliliği)