bugün

kocası herhangi bir eziklik hissetmesin diye şekilden şekile giren kadındır.
kocası bürokrat olduğu için diğer meslektaşlarından fazla maaş alan kadındır.
kocasına, kocasından fazla maaş aldığını söylemeyen kadındır.
kocasının hırs yapmasına sebep olan kadın.
kocasının kıçında çıban, sırtında zona, burnunda sivilce çıkartmasına sebep olan kadındır.
güçlü kadındır. parayı veren düdüğü çalar. helal olsundur .
toplumun erkeklere yüklediği "evini geçindir, çoluk çocuğu parasız koyma" düsturu üzere evine ekmek parası getirmeye çalışan erkekten daha fazla kazanıp belki de evini geçindirendir. bu durumda erkeğe işi gücü bırakıp yemek yapmak düşer. * * *
esasında aradaki maaş farkına göre değişen bir durumdur. erkek 3 alıyorken kadının 10 alması hemen hemen bütün erkekleri rahatsız eder fakat aradaki fark 3e 5 gibi bir durumsa sorun olmamaması gereken durumdur. zira evlilik dediğimiz müessesede senin paran benim param olmaz, olmamalı.zira maddiyat üzerine bir ilişki değil. maaş farkının sorun olması durumunda bir bankacının doktor ile evlenebilmesi için illa müdür mü olması gerekir, veya bir erkek öğretmen sadece öğretmen veya memurla mı evlenmelidir veya mühendisle evlendiğimizde başarılı olup iyi firmalara girip daha çok kazanmasını engellemek için eşimizin ayağını mı kaydırmalıyız..

(bkz: para nedir ki elinin kiri)
ilerde kesin sorun yaşayacak olan kadındır.bir erkeğin bunu kabul etmesi yada kaldırması mümkün değildir.*
alış verişe çıkacağı gün kocasının peşinde dolanmak zorunda olmayan kadındır.
hem senden çok kazanıcam hem sen beni tikecen pışıkk dese, kocası cevapsız kalır.
Kocasını parasıyla ezmesi tavsiye edilir.
Valla ben öyle yapardım. Her fırsatta suratına çarpardım. Hep erkekler mi yapacak?
Bu devirde Kadın halimle kalkıp ondan çok daha yüksek maaş alıyorsam beni susturana aşk olsun.
Ne kadar mütevazi olursa olsun kocasının bugün yoksa yarın olacak saçma sapan kompleksleriyle uğraşmak zorunda kalacak kadındır.
görsel

ne gozel avrat, keşki benim olsa(temsili)
Kocasını istemeden de olsa buruk duygular yaşamaya iten kadındır.

Ama ne yapsın kazanmasın mı ? Allah daha çok versin efendim.
Yüksek miktarda fark yoksa sorun teşkil etmez.
(bkz: çocuklar duymasın meltem)
Kocasına bağlı kalmayacağı için sevindiren kadın.
her neye sahipsem, en az 10 katına sahip bir kız arkadaşa sahip olmakla beraber neredeyse evlilik rüzgarları esiyor..

kadın kişilikli, karakterli..

azıcık çiğ birisi olsaydı zaten bir araya gelemezdik, hadi diyelim ki gelmiş bulunduk.. bu çiğliğin sonucu ikimiz için de çok acı verici olurdu..

neyse, bence, benim dünyama göre hiçbir sıkıntı içermeyen durumdur, kadındır..

ama asgari ücretli ve eğitimsiz, kültürsüz bir adamla böyle bir kadın imkansız..

tam tersi ise çokça arzu edilen bir husus..

demek ki yine akıl-zeka faktörü devreye giriyor..

bütün bunlarla beraber ve bütün bunlara rağmen, bu denklemin altında kalacak tonla erkek tanıyorum..

hayat, nasıl bakarsanız öyledir bir manada..

olduğunuz kişi olun, olmadığınız birisi olmanız gerekecekse..

şartlar ne olursa olsun, ne hissediliyorsa hissedilsin..

insan olup, sorumluluk sahibi olup başlamadan bitirin..

çünkü kişi neye ne kadar sabip olsun ya da olmasın en nihayetinde insandır..

sahip oldukları ya da olmadıkları yüzünden hiç kimse oyalanmayı, kandırılmayı, boş hayaller kurmuş olmayı hak etmez..

bu ve benzeri kararları alabilecek yaratıklarsanız..

gözünüz aydın, insansınız ve benim muhatabım olabilirsiniz..
bunu hep söylüyorum. evli falan da değilim.

ancak böyle bir gerçek var. erkek daima kadından güçlü olmak zorundadır.
kadın güce sığınmak ister. güç unsurları fiziksel faktörlerden çok, karizmatik, lider olmaktır.
ve bunları elde edebilecek kadar zeki insanlar genelde zengin olurlar.

kadınlar zengin erkek ister.
bir süre sonra aldatma gelebililr. kadın kendi de kabul etmez çünkü böyle bir gerçeği.
malesef bir kadın terörüdür bu. erkeğe maaşı o yüzden sorulmaz zaten. kadın, erkekten fazla maaş aldığı anda ona tepeden bakmaya başlıyor bu kesin olarak yaşanıyor. bir kavga esnasında da kadın adamın yüzüne vuruyor.
eve giren paranın ortak olduğunu anlayacak olgunluğa erişmemiş bireyler için sorun meselesidir.
insanlığın, paylaşımın paradan daha değerli olduğu anlaşıldığı an bu bireyler ortadan kalkacak.

Parayı insanlığının önüne koyanlar bu sıkıntıları çekmeye devam edecek.
Bu noktada kisilerin hayata bakis acilarinin ve yasadiklari hayatin icerigi onemlidir. Eger, bir kezban ile birlikteyseniz evet bu buyuk bir sorun ve sonu aldatilmaya gidebilir. Daha cok para kazanan bir erkek kadina daha guclu gelir ve kadin kendini o erkegin kollarina atabilir. Boyle bir durum yasamak istemiyorsaniz kazandiginiz paradan ziyade kendinizin farkli ustunluklerini ortaya cikarabilir ve o maas farkina ikiskin durumu ortadan kaldirabilirsiniz. Ornek olarak, o gununun kosullarinda sizden cok kazanan kadina bir cocuk yaptiginizda isten atilabilecegi ve size mecbur oldugu durumunu kaniksatabilirsiniz. Yahut, gelecekteki planlariniz ile kadini yine kendinize mecbur hissettirebilirsiniz. Ancak, tamamen pasif bir rol icerisinde kalirsaniz maalesef mutlu olmayan bir son sizi bekliyor olacaktir. Simdiden gecmis olsun.