bugün

karnaval'daki zeplin radyo sayesinde keşfettiğim adamlar grubunun enfes şarkısı. eğlendiren türden.

"her sabah yeni bir filme başladım
farklı sonlar istesem de hep aynı finalle bitti
sonra birden dank etti, dünyayı anladım
aldım onu karşıma, anlatmaya başladım

koca yaşlı şişko dünyaa

ben dağıtttım evini sen erittin beynimi, gel anlaşalım senle ver gözümün ferini geri"
Adamlar'dan adam gibi bir şarkı.
Ben dağıttım evini sen erittin beynimi, koca yaşlı şişko dünya.
Gel anlaşalım senle, ver gözümün ferini geri.
Gibi gibi, adamca, insanca, yunanca, ingilizce, konuşulması gereken bir şarkı.
adamlar'ın en iyi şarkısı.
çok güzel şarkı be amk,dinlerken kapat gözünü bak tavana ve hayal kur.
ard arda dinlemelik şarkılardan birisidir ayrıca çok eğlencelidir.

(bkz: adamlar)
çok eğlenceli adamlar şarkısı. son ses evimi şenlendirmektedir.

sonra birden dank etti, dünyayı anladım
aldım onu karşıma anlatmaya başladım.
çok mükemmel bir şarkı.
efsane şarkı.
ben dagittim evini sen erittin beynimi koca yasli sisko dunya. gel anlasalim senle ver gozumun ferini geri. *
dinlerken sebepsiz mutlu oldugum cok tatlis sarki.
Çok süper ötesi bir şarkı.
Cem karacanın koca dünya şarkısını hatırlatan söz öbeğidir.
Dünya dünya yalan dünya
Karnı büyük obur dünya
Koca mustafa kemal'i yedin yine doymadın mııı.
isminden anladığım kadarıyla marjinal insanların dinleyip kendini herkesten farklı hissettiği şarkılardan. Tatlişkoymuş bi de.
Az önce youtube yorumlarında "ya bizim gibi araştırıp bulsunlar ya da şarkıları popüler kültür oyuncağı yapmasınlar." gibi komik bir yorumla karşılaştığım şarkı. Yorumun tamamı daha da komik o ayrı.
Ciddi anlamda şu ergen kitlesine uyuz olmaya başladım. Yüzyüzeyken konuşuruz, Adamlar, Yok öyle kararlı şeyler, Büyük ev ablukada, son feci bisiklet gibi grupları dinleyip kendini marjinal ve havalı sanan tipler... Durmadan "Ünlü yapmayın şu şarkıları." diye bağırırlar.
Açıkçası bu grupları toplasan düzgün 2-3 şarkıları ya çıkar ya çıkmaz. 3-4 tane standart akor, üzerine dandik ve kolay bir solo, en önemlisi garip ve alışılmadık sözler. Evet! işte oldu. Artık ergenlere "Uuu ne kadar da marjinal, hemen dinleyeyim ve kimselere dinletmeyeyim." dedirten bir müzisyensiniz!
o ses türkiye'de söylendikten sonra ünlenen şarkı. adamlar grubuna aittir. O seste çıkmadan önce bi kaç kişi gizlice dinleyip entelektüel takılıyorduk. umarım diğer şarkılarımız ifşa olmaz.
Oyuncak dünya.
Bu tarz yeni gruplara önyargım vardı sadece adamlara tolerans gösteririm gibi geliyor.
Tanım:adamlar grubunun ilginç şarkısıdır.
Adamlarin en iyi sarkisi zaten cok dinlemedim kabul ama guzel iste her neyse *
insana mutluluk neşe veren adamlar şarkısı.

abi süper bir ritmi var bu parçanın ya dinledikçe dinleyesim geliyor, klibini de ayrıca çok sevdim, helal lan adamlar yapmış.

https://www.youtube.com/watch?v=ehanblxZeA4
dünyanın en güzel enerjili şarkısı...

ben dağıttım evviniii sen erittin beynimiii

gel anlaşalım senle ver gözümün ferini geri.
Ben dağıttım evini sen erittin beynimi gel anlaşalım senle, ver gözümün ferini geri geri geri geri geri.
yedin yine doymadın mı diye devam edebilecekmiş gibi duran şarkı.
ben dağıttım evini sen erittin beynimi. gel anlaşalım senle ver gözümün ferini geri.
(bkz: adamlar)

Ayrıca, b*k vardı da duyuruyorsunuz...
anlamaya çalışınca saçma olan;

melodi olarak güzel şarkı.
adamlar adlı bir grubun enerji dolu bir şarkısı.