bugün

Tezveren dedeye bile gidip dua etme sebebidir.
27 yaşındayım ve arkadaşlarımdan tek tük, tanıdıklarımdan çokça evlenen insan oldu. ama büyük bir kısmı da erkek yada kız farketmez evlenmek istemesine rağmen aradığı kişiyi bulamadığı için evlenmiyor. hatta hiç evlenmemeyi kabullenmiş durumdalar. erkek olarak erkek tarafından yaklaşacağım olaya. neden bazı kızlardan uzak duruyor erkkeler derseniz eğer sebebleri şunlar;

1. kızların çok serbestleşmesi ve herşeyi yaşaması. kusura bakmayın kızlar o kadar modern değiliz biz. herkes ağırbaşlı, hanım hanımcık eşler istiyor.

2. sosyal medya saolsun teşhircilik aldı başını gitti. günde 22 tane fotoğraf paylaşan, yaptığı her şeyi, gittiği her yeri kamuoyuyla paylaşan bir insan erkek kız farketmez bence hoş değil.

3. bazı kızların erkeği hayatını idame ettirecek bir kaynak olarak görmesi.

4. kızların bir kere evleniyorum şımarıklığı. en nefret ettiğim bu. insanlar olmayan paralarıyla olmadıkları bir seviyede yaşamaya çalışıyor. 5 taş yüzükler, kır düğünleri, takı setleri, görgüsüzlük abidesi 2. el araba alınacak parayla alınan mobilyalar, perdeler bilmem neler... noluyor yahu noluyor? ben neden avrupada 1 ay tatil yapacağım parayı tek işlevi güneşten korumak olan perdeye veriyorum? neden 5 yıl boyunca sinemaya, tiyatroya, konsere gideceğim parayı istikbal koltuk takımına veriyorum?

5. sığ nesiller yetişmesi. okuduğu kitaptan, sevdiği dizilere, konuştuklarından, gündelik dertlerine... gene erkek ve kız dahil boş insanlar yetişiyor. hayata karşı bir duruşu olan, edebi zevki olan, dünyayı takip eden insan sayısı malesef çok az. onlarda birbirine denk düşmüyor.
falan filan işte liste uzayabilir. dediğim gibi bunlar benim erkek tarafından bakınca gördüklerim. kızlar içinde en az bunlar kadar sebep vardır. tabi her şey tamam olur ama karşındaki insana karşı gene birşey hissetmeyebilirsin. biraz da elektrik lazım mutlaka.
20 lerin ortasına kadar hunter dediğimiz erkek tipiyle takıl, ilerleyen yaşlarda da geleceği garantiye alma gudusuyle beyaz yakalı beyfendi ara, onlar da haliyle kapılmış olsun.
Sonra gel koca bulmak rererö.
erkeklerin akillanmasi da denebilir.
Adam yok adam. En iyisi mi kedi alalim biz.
Erkeklerin yarisi evli, bir kismi bosanmis, bir kismi gay, bir kismi ariza olunca kalan bir avuc icinde debelenip durmak.
Aslında zorlasmiyor sadece insanın beklentileri artıyor ve bunu karşılayabilecek kişi sayısı azalıyor.
Aslında şöyle bir gerçek var. Sen nasılsan evleneceğin kişi de öyle olur. Güvenilecek, vefakar bir eş istiyorsanız siz de öyle olacaksınız. Başka yolu yok. Bu yüzden kendinizi düzeltmekle başlayın, sonra oturun ve bekleyin. Kısmet kendi gelecektir.
hep aynı erkeklere bakan kızların hayal kırıklığı ifadesi...
bir erkek kaç kadınla evlenebilir ki? biraz ufkunuzu geniş tutun, kriterlerinizi gözden geçirin. hatta kriteri bile boş verin.
arkadaş grubumda bir mutlu (ya da öyle gösteren) iki mutsuz evli, biri üç kez boşanmış beş bekar erkek var.
evlilikten korkuyorlar çünkü evlilik bir erkeğin yeniden formatlanması anlamına geliyor.
'senin işletim sistemin sık sık hata veriyor, sıfırlamak lazım' deniyor.
kim buna hemen evet diyebilir ki?
geldi yine tipini siktiğimin ya..
Of ki ne of..
amına çaktımının kezbanı ya..
bir tesp-it..
25 yaşına kadar "amaan elimi sallasam ellisi, sana mı kaldım" diyerek kucaktan inmeyen tayfanın güzellik ve gençlik kaybolmaya başlayınca bi panikle yamanacak yer araması sonucu vardığı kanı.
Artan ekonomik krizler ve erkeklerin daha geç evlenme yanlısı olması durumuna bakılarak doğru olan önerme.
Güldüren tespit.
koca bulma, kadın ol, onlar seni bulsun...

armudun sapı, üzümün çöpü...

hayat bittiiii...
Darbe yüzünden kimsede nakit para kalmaması da bir neden olarak gösterilebilir.
Erkek çocuklarını genelde çok şımarık ve korumacı yetiştiriyoruz. Bu çocuklar Evlenecekleri kadının anneleri gibi olmalarını istiyorlar. Doğal olarak rastladıkları kadınlarda bunu bulamayınca evlilikten kaçıyorlar.
giderek hepsi gaylestigi icindir.
Ehehehehh şeklinde güldüren hede. Yüzlerce çeşit erkek varken acaba kaç çeşidiyle bu fikre varılmıştır?
istemem tüm kocalar sizin olsun.
cinsiyesitinizin yüzde 80lik kesimi insanı 19 yaşında sevgiden, aşktan, ilişkiden soğutan kahpelerden oluştukça daha çok zorlaşır.
tanım: doğanın kanunu.
not: insan olanları tenzih ederim.
Her boka itiraz edip ucuz feminizm yaparsanız evlenseniz bile sürdüremezsiniz.. madem o kadar bağımsız ve özgürsün, git benden uzak yaşa efeliğini...
Bissürü yataktan geçmişler, hepsi ellenmiş. Çok doğru.
Bir kaç seneye beğenmediniğinz o adamı 4 kişi, o benim olacak diye çekiştireceksiniz.

Bu değişmeyen bir gerçektir.

(bkz: kadın nüfusu artıyor erkek nüfusu azalıyor)
ilk okuyunca komik gibi geliyor ama bu bir gerçek . artık insanlar evliliği olabildiğince geciktiriyorlar. ya da çocuk istiyorsa onun için evleniyor. kimse kimsenin kahrını çekmek istemiyor. aşıksa bile hemen evleniyim demiyor. bunun bir sebebi de kolay tüketilen insanlar ve sevgiler oldukça arttı. eskiden elele tutuşmak büyük bir olayken şimdi sınırlar her türlü zorlanıyor. daha sevgiliyken bile birbirlerinden sıkılan insanlar evlenince ne yapsın. evlilik sabır ve fedakarlık ister. ve bu ikisi de artık çoğu insanda bulunmuyor. bir yastıkta kocamak , arkadaş olabilmek , bir bütün olmak , evlat büyütmek kısacası kimse ömrünü birine feda etmek istemiyor.
Hasbam ne demiş, sırf götü var diye kadını eve alıp besleyemezmiş, ulan sen kadın götü için sülaleni satarsın öyle bi cinssiniz.
Diğeri de yok 4 kadına bi erkek düşüyor demiş, ondan mı sokakta rahat yürüyemiyo bu kızlar. Hadi oradan.
He bir de ıcız feministler evlenemezmişmiş de mişmiş, ulan bu kadar abazanın olduğu bi ülkede hiçbir kız evde kalmaz.

Hadi şimdi gidin de kadınları rahat bırakın. Kızlar siz de her ota boka prim vermeyin. Bu adamların karısı olacağınıza babanızın evinde paşalar gibi yaşayın azıcık aklınızı çalıştırın.erkek bulunca ühüü evelenelim diye beş paralık etmeyin kendinizi. He çok evlenmek istiyorsanız vermeyin bırakın onlar evlenmek isteyecektir. Zayıf noktaları bu hala öğrenemediniz mi.