1. 1.
  genelde doktora derecesi olan, duygusal sorunlar, davranış sorunları ile akıl hastalıklarının tanısı ve tedavisinde eğitim görmüş psikologtur.
  #131194 :)
 2. 2.
  unvanim, meslegim, canim cigerim..
  su aralar aramizdan gecen kara kedinin ote tarafi.
  bazen ara vermek, durup dinlenmek, nefes almak istersiniz. 24/7 yapilacak bir is degildir zira..
  lakin ne mumkun.. anlatamaz, ogrenilmis caresizligin* isittigi yolda kaldiginiz yerden devam edersiniz.
  #1405573 :)
 3. 3.
  uzman klinik psikolog cigdem kose
  #11780166 :)
 4. 4.
  psikolojide doktora yapmış ve eğitimini psikolojik rahatsızlıkların değerlendirilmesi ve tedavi edilmesi üzerine tamamlanmış uzman bir bireydir.
  #20978857 :)
 5. 5.
  Psikoloji lisans eğitimi üzerine klinik psikoloji alanında Yüksek lisans yapan psikologlara denir. Sağlık bakanlığı yönetmeliğine göre yetkisi psikologlardan daha fazladır. psikolog ve klinik psikolog tanımları ile yetkileri hakkında daha fazla bilgi için (bkz: ) http://www.onlineterapile...lunur-nerede-calisir.html
  #31159508 :)
 6. 6.
  Günlük hayatta psikolog dediğimiz kişilerin gerçek ünvanıdır. Genel anlamda düşünüldüğünde psikologluk çok geniş bir meslektir. Bunun deneysel psikologu var, öğrenme psikologu var, bilişseli vs. Psikoloji lisansı üzerine klinik psikoloji okuyup Aşağıdaki alanlarda iş sahibi olabilmektedirler;

  --spoiler--
  Üniversiteler, devlet ya da özel tıp ve psikiyatri hastaneleri, toplum ruh sağlığı merkezleri, ordu, üniversite psikoloji klinikleri, devlet okulları ve özel okullar, sağlık bakım kuruluşları, özel eğitim merkezleri, polis merkezleri, cezaevleri, iş ve endüstri firmaları, bakım evleri ve geriatri merkezleri, çocuk esirgeme kurumları, alkol ve madde bağımlılığı tedavi merkezleri.
  --spoiler--

  evet bu kadar geniş bir çalışma alanı olmasına rağmen asla seçmeyeceğim alandır. Çünkü psikolojiyle hiçbir alakası olmayan lisans mezunu kişiler bile klinik psikoloji lisansı üzerine klinik psikoloji doktorası yaparak bu ünvanı elde edebilmekteler. psikolojiyle uzaktan yakından alakası olmayan insanlar sağdan soldan aldıkları sertifikalarla rehabilitasyon merkezi açabilmekteler. Sahte psikologlar diplomasız bir şekilde kliniklerde cirit atabilmekteler. klinik üzerine doktora yapmamış elemanların olduğu Felan özel üniversite yılda 200 tane öğrenci mezun ediyor. işte ülkemizde durum böyle işliyor.

  Bu yüzden nöropsikolojiye yönelmeye karar verdim. Şu an ülkemizde emekleme aşamasında. Sayısı bir hayli az ve ihtiyaç var.
  #36069497 :)