bugün

uydurduğum bir ismi yazar diye söyleyip bütün dükkanı didik didik aratacağım kızdır.
yanlış yerde çalışan kızdır. bir dönerciye girip kariyer basamaklarını hızla tırmanmalıdır.

- büyrun büyrun büyruuun! çaykolasodapepsiayrangazoz var et var tavuk var büyrun.
Şöyle ortaya karışık alalım ablam ama önceden de sıcak bi das kapital fena olmaz.
eğer güzelse, birlikte bakmanın sakıncası olmayan, görev aşkıyla dolu kişi.
kendini bakkal, manav sanan tüccar zihniyetli kitapcçdır. halbükü oğuz atay tutunamayanlarda da değinmiştir bu konuya. bir kitapçıya girince rahat rahat gezinmek, kitapları karıştırmak istiyorum.
kitap arıyom ben, gapaklı, ohumalık cevabını hak eden kızdır.
oradaki en kalın kitap ıslatılarak onunla dövülmelidir.
"büyruuun" nedir öyle yav?
-ben kitap bakıyordum.
-nasıl bir şey bakmıştınız efendim?
-böyle okumalık. sayfaları olan. yer yer yazılar bulunan, resim de olsa olur hani.
-olur tabii, paket mi yapayım yoksa burada mı?
-kart geçiyor mu?
Kebapçıdan kitapçıya transfer olmuş kızdır. Level mi atlamıştır, level mi düşmüştür bilemedim.
Güzelse "sizin kadar güzel bir kitap arıyorum" deyip iltifat edip kitabın arasında telefon numarasını alacağınız kızdır.

(bkz: yok ebenin ammı)
-kiyafetime yakisan kalinca bir kitap ariyordum, diye cevap verilesi kizdir...
önceki işinde tezgahtar olan kızdır. bu küçük hatasını hor görmemek gerekir.
hangi türde kitap bakmıştınız, özellikle istediğiniz bir yazar varmı vb. soru tiplerini belleğine kaydetmesi gereken kızdır.. amacı kötü değildir ama soru tipi gerçekten sorunludur.. kitap bakmıştım başka ne olcak cevabını duyması muhtemeldir.
sevgili arıyorum hanfendiy mevcut mu ya da burda ortam varmış hatunlar nerede? cevabı alırsa şaşırmamalı.
boş vakitlerinde kitapçıda part-time işe girmiş ama özünden kopamamış kebapçıdır*