bugün

entry'ler (266)

ufuk cengiz

Kırık Ok kitabının yazarı.
Tiyatro da yazar, hatta yönetir, çoğu zaman oynar.

3 parmağında 20 marifet severim kendilerini başarılarının devamını beklerim isterim dilerim.

sözlük yazarlarının itirafları

Hiçbir şarkı hiçbir şiir fayda etmiyor betimlemeye artık acımı.
En hüzünlüsü bile oynak bir şeymiş gibi geliyor, Allah’ım hak ettim biliyorum kaldırmakta o kadar zorlanıyorum ki. Söylenenler dağa değse yıkılmış, dünyaya söylense patlamış, fezaya söylense karadelikler oluşmuştu. Anlatamıyorum derdimi beni dinleyen her şeyimi bilen çocukluğumun bütün zerrelerini gören insana böyle bir hata yapmayı nasıl becerdim nasıl aşağılık bir varlık oldum çıktım ben. Kabul ediyorum her şeyi hatta olmayan şeyleri bile lakin lakin umut.
Söyleyin umut iyi bir şey mi? Bu hapishaneden kurtulmama yardım edecek mi? Yoksa ölecek miyim içimdeki bu karanlık hücrelerden birinde.
Kollarımda uzanırken tek bir sözü bağlıyor şu anda beni hayata, ben ne yaptım Allah’ım ben ne yaptım? Ne ara bu kadar zalim olabildim ne ara kıyabildim bu kadar kendime? Söyleyin insanın kendine acıması olmazsa kendine zulmederse başkasına ne yapar. Oysa bu kadar zalim olmama rağmen benlik dışı bir şekilde severken onu, evet bunu şimdi anlıyorum. Her günüm yaşlandırıyor beni gözlerim, artık göremiyorum sanki kör oldum dua etmekten dilim kuruyor, umut süpürüyor içimi. Sızıyorum yavaş yavaş çorak bir toprağa kaybolup gidiyorum yer altı sularına bile karışamadan.
Yok yerim yurdum yok inliyor her hücrem her zerrem inliyor, yok olmak istiyorum yok olmak keşke bunları görse keşke birazcık inansa. Biliyorum şu an hiçbir güç inandıramaz onu o kadar iyi tanıyorum. Allah’ım tek bir mucize istiyorum dindir şu fırtınayı.

Ya derdime derman, ya katlime ferman. Ya derdime derman, ya katlime ferman.

Bittim artık tükendim ağlayamıyorum bile, bittim…

yapılan mı yoksa yapılmayan mı çok pişmanlık verir

Her zaman yapılmayan daha çok pişmanlık verir.
Çünkü yaptığımız her yanlış benliğimizin oluşmasını sağlar eğer ki yaptığımız şeyden pişmanlık duyuyorsak bu bize bir ödev olmuş demektir. Pişmanlık insan için gerekli bir duygudur daha iyi bir insan olmasını veya hatalarından ders almasını sağlar.
Ama yapılmayanlara duyulan pişmanlık geri gelmez.

Eğer yapılan hatalar olmasaydı daha iyi bir insan olmazdık çünkü o zamanda onun farkına varamazdık.

Kısaca durum bu.

amerika nın oyunları

Kesinlikle.
(bkz: mario)

kavgaya gelen zengin piçleri

Geldikleri gibi değilde biraz daha farklı giderler.

sözlük yazarlarının izlediği diziler

the oz
Farspace
Dr.Who
Supernatural
Son of Anarchy
Arrow
Master of Sex
Sleepy Hollow

Falan filan gibi şeyler izleyebilirler tabi ki.

gazi üniversitesinde başörtüsüne hakaret

Deli petro kafasıyla yaşayan insanlar hala var. Ve bunların akıl melekelerinin nasıl çalıştığını anlayabilmiş değilim.

sigara zammı

Kahve yanında sigara zevki olan insanların bile tepkisine mazhar olmuş bir olaydır.

(bkz: Zamına koymak)

wollt ihr das bett in flammen sehen

"sex ist ein schlacht
liebe ist krieg"
dedikten sonra araya giren click clak namlu sesi alıp götürür şiddetin en doruklarına.

tecavüzü hak eden kadın

yoktur öyle bi kadın.

peygamber daha çok sevişsin diye inen ayetler

Saldıracak bir yer bulamayan insanların kendince bug bulduklarını sandıran ayetlerdir.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

http://www.youtube.com/wa...lKVY&feature=youtu.be

Starsailor - Fever

2012 yılında hala ingilizce konuşamayan insanlar

Boktan bir eğitim sistemine sahip olduğumuzun kanıtı olan insanlardır.

eski sevgiliyle oturup dertleşmek

sonu sevişme gibi tehlikeli bir olayla bitecek durumdur.

sözlük yazarlarının tumblr sayfaları

http://sessizsacmaliklar.tumblr.com

bize de bekleriz

525 karmaya sahip olup sözlükte siklenmemek

170 karmaya sahip olanların ölmesinin gerektiğini belirten durumdur.

(bkz: slm nbr)

arap ve kürtten nefret eden ırkçı türk

Mantığını cebine koymuş önyargılarıyla at koşturan türktür.
Arapların tamamı sana ihanet etmedi senin safında düşmana kurşun sıkan araplar da vardı sadece 4. sosyal bilgisi tarih kitabından edinilen tarih bilgisiyle düşmanlık besleyen bir nesil ortaya koyuldu zaten.

Bunun yanında kürtlerin hepsine laf söyleme cüretini bulundurması da bir tuhaftır bu insanların, oysa yıllarca iç içe yaşamıştır bu insanlarla. bilmez ki bir çok kürt kavmi türkleşmiş türk boyları kürtlemiştir anadoluda .

Evet bundan bi haberdir çünkü 2-3 çapulcunun yaptığını bir topluma mal edecek kadar kördür.Lakin yine bişey diyemeyiz onlara müslüman ise allah gözünü açsın değil ise umarım vicdanının sesiyle doğruyu bulur.

bunun dışında islamiyet hiç bir zaman gavur deyip aşağılamayı emretmez gayri müslimdir dua ederken bile bütün insanlığa yani ümmet-i muhammed diyerek dua eder. inanı da inanmayanıda kapsar işte bunlarda yoksun müslüman veya gayri müslimler ancak faşistlik edip yapmayanlara da yine faşist gözüyle bakarlar.

dövme yaptırmanın günah olması

Günah olmasının nedeni bir allahın verdiği bedeni değiştirmek.
Diğeri ise insanın kendine acı çektirmesindendir.
Abdest geçirmiyor olayı falan tamamen saçmadır yok cünüp dolaşcan yok bilmem ne.
önemli olan orjinalliği bozma durumudur.

yaz akşamı evde yapılacak en güzel şey

serin bir balkonda kitap okumak.

yalanmasından hoşlanılan bölgeler

köprücük kemiği, omuz, am, göt, meme, yarak.