Bende var galiba o hastalıktan.
En sevdiğim hastalık. Gir bakın saatlerce. Seç aralarından. En çok da sanatsal ve klasik kitapları almayı severim
Şiir kitabı alma hastalığı vardır evet.
maddi olarak belli bir yerden sonra insanı zorlayacak olsa da genel olarak çok iyi ve faydalı bir hastalıktır.
evdeki mini kütüphanede yüzlerce önsözü bile okunmamış kitap bulundurma gibi kötü sonuçları vardır.
Aldigim kitaplar dag gibi oldu, üstüme üstüme geliyorlar ama ben onlara sürekli yenilerini ekliyorum.
fakirliğin hastalığı önlemesiyle son bulur.
kitap kokusu tahrik olmama yetiyor.

book=life.
Bu bende de var.
Güzel bir hastalık.
yeni bir kitap almak için elinizde ki kitabı hemen bitirmek için uğraşırsınız.
Sadece satın alma hastalığı ile bir işe yaramaz. Aynı zamanda kitap okuma hastalığının da olması gerekir.
kalem satın alma hastalığıyla yarışabilir. öğrenci olduğum yıllarda bu hastalığa ben de yakalanmıştım. gördüğüm her kırtasiyeye girip kitap ve kalemlerin olduğu bölümlere saldırılar düzenleyip aldığım bursun çeyreğini kasaya bırakmamla sonuçlandırdığım bir hastalıktır. aldığım tüm kitap ve kalemleri bebeklerim gibi görüp onlarla uyumuşluğum bile vardır. net olarak hastalıktır.
okuyosan hepsini güzel ama öbür türlü paran boşa gidiyo be kardeş.
okuma hastalığı yoksa gereksiz olabilir. yine de çocukları için iyi bir miras.
ne satın aldığına da bağlı tabi. kitap var kitapçık var.
Hangi noktada olduğu önemli.

Eğer sahafa Kitaplığındaki boş rafın ölçüsünü verip, "bana burayı dolduracak kadar kitap." diye sipariş veriyorsan şekilcisin.

Ancak maymun iştahlılık edip henüz okumadığın kitaplar dururken bir yenisini daha "ben bunu okumak istiyordum, görmüşken alayım.", "aaa, kelepir tezgahta ahmet Ümit 5 lira..." ve bu TARZ bir heyecan yaşıyorsan; tebrikler, dünyanın en çekilir hastalığına yakalandın.
aldığın kitapları okuyorsan hastalık değildir net.
ama aldıkların bir rafta tozlanıyorsa işte o gerçekten tedavilik bir durumdur.
bende olmayan hastalık. bende saat alma hastalığı var.
Bende de olan bir hastalık. Orjinal kitapların pahalı oldugu ülkemizde baya bir maddi kayıp yaşatıyor.
Bende de olan durum önce evimin bi odasını kütüphane gibi yapma hayalim vardı sonra da takıntı haline dönüstü.
her ne kadar ismen rahatsız edici olsa da başınıza gelebilecek en faydalı hastalıklardan biridir.

aslına bakarsanız, istisnalar hariç kalmak üzere her kitapta son damlasına kadar hissederek yaşayabileceğiniz farklı bir dünya, bambaşka hayat hikayeleri satın almış olursunuz. okumanız elbette tavsiye olunur, faydalıdır fakat okumasanız da kitap bir birikim aracıdır. asla ve asla ardından pişmanlık duyacağınız harcalamalarınıza benzemez. size olmasa; sizden sonrakilere ışık verir.

böyle düşünüldüğünde; paranızla alınabileceğiniz en değerli varlıklardan birinin kitap olması şaşırtıcı değildir. zira ömrünüz boyunca; sizi böylesine konuksever karşılayacak, içine çekip sarmalayacak başka hayatlar bulmanız hayli zordur.
Universiteye hazirlanirken bircok bireyde gorulen hastalık.
"tamam baba okumak önemli ama okuduktan sonra kitaplıkta her istediğinde görmek daha da önemli" açıklamasını yapmak zorunda bırakan hastalık.
alıp okumama ile devam ediyorsa gerçekten bir hastalıktır.
kişinin ne kadar vasat bir birey olduğunu gösteren hastalıktır.

örneğin:
bugün 10 kitap aldım, fotoğraflarını hemen paylaşayım!
bir elimde kahve bir elimde kitap, evet evet çeksene kanka!
yağmurlu bir günde kitap okuyorum, hıı evet. bunu da paylaşayım!

şeklinde düşünceleri olanlar da var bu hastalık daha çok.
uzak durulası insan tipidir, eğer böyle ise.

alıp okuyorsa, bol bol alsın tabi...
Bak bende bu var. Evde okunacak kaç kitapta olsa ben yine de fazla fazla kitap alırım. Ama okuyorum lan hemen triplere girmeyin.

Kütüphane kurma isteği olan insanlardır.
Aylık harçlığın yarısına tekabül eden hastalık.