bugün

Kitap okuyanlara tavsiye vermektir.

Yaptığınız işin boş bir iş olduğunu farkettiğinizde her şey çok güzel olacak.

Ben bir çok kitap okudum. Tek faydası şudur. Kelime hazinen ve düşünce dünyan genişler. Başka bir işe yaramaz. Evet.

Edit: habire eksi oy gelmiş. iyi yanınıda söyledim. Sizinle uğraşmak istemem. Hedef ben miyim sözlük. Evet.
üstteki yazarın kitap okumak boştur sadece kelime hazineniniz genişler sözünü kaale almayın bilakis birinin karşısında kekelemek veya iki kelimeyi bir araya getirememek istemezseniz.

edit = kendinize birşeyler katacak dünyaya bakış açınızı değiştiricek ve geliştirecek kitaplar okumanızı tavsiye ederim .
türk edebiyatı yazarları sonrasında rus edebiyatı.
Tehlikeli oyunlar'ın önsözünü okumayın. Dangalağın biri kitabın sonunu yazmış amk önsözüne.
bazı kitapların önsözünü sonunda okumakta fayda vardır.

(bkz: #32634450)
*başını anlamadığın kitabı bırakma sakın.

* çok sıkılmış da olsan okuduğun kitap güncel aşk kitaplarından olmasın hele kişisel gelişim asla eğer kişisel gelişim uygulamak istiyorsan, farklı alanları içeren eserleri oku Roman ya da şiir bile olabilir kaynak kitap Olmasına gerek yok..

* düşünce ayırma, her fikirden birilerini okumak farklı bakış açıları kazandırır taşların yerine oturmasına yardımcı olur.

bunlar aynı zamanda kendime notlar.
Bir yudum kitap sitesine üye olun, her gün sabah farklı kitaplardan bir alıntı gönderiyorlar böylece sevip sevmeyeceginize, okuyup okumayacağınıza karar verebilirsiniz.
Önsözü okuyun. Bitirdikten sonra eleştirilerine bakın. Bilimsel ise notlar alabilirsiniz üzerine.Önce veya sonrasında yazarla ilgili araştırma yapın.
Ön sözü okuyun diyip nasıl yazıldığını bilmeyen yazarları gösteren başlık.

(bkz: Ön söz)
Hızlı okumayı öğrenin.

Normal okuyan bir kişi dakikada 200-250 kelime okur.

Şimdi size basit bir teknik;

Elinize bir kalem alın ve kelimeleri kalem ile üzerinde hareket ederek okuyun. Sonra kalemi okuma hızınızdan daha hızlı hareket ettirin. Kalem adeta bir tavşan olsun ve tavşanı kovalayın.

Okuma hızınızın dakikada 300-350 kelimeye çıktığını göreceksiniz.

Evet, artık %40-50 daha hızlı okuyorsunuz, bravo size.
görsel
Kitaplari tekrar tekrar okuyun.
Kendinizi fazla üzmeyin. Daha çok , aşk ve erotizm üzerine kurulu kitapları okumakta fayda vardır. Bu tür kitaplarda kelime ve düşünce üzerine güzel düşünceler bulunmaktadır. Evet.
Küçük küçük notlar alın ve kitap bitince internetten araştırmalar yapın.

Bir de önemli olan kaç tane kitap okuduğunuz değil, kitaplardan iyi beslenebilmenizdir. Bazı kitaplar bittiğinde zihninize daha fazla tohum serpiştirmistir.

son olarak kitaplarınızı çok zor ödünç verin..
Okumaya devam edin. Aşk ve erotizm üzerine kurulu kitaplar tercih ediniz. Evet.
O güzel kafanızı böyle boş işlerle yormayın. Evet.
metrobüste okumayın samimi durmuyor.

hem ne o öyle vatan şaşmaz gibi.
seri okuyun,

baya zevk veriyor.
Okumayın. Çünkü okumak düşünmek demektir. Düşünenlerin sonu da bu ülkede hapishane olur.
personal crisis yaşadığınız bir dönemde iseniz sakın ola yeraltından notlar - dostoyevski ya da yabancı - camus okumayın. Avrupaya seyahat etmeye gittiğim bir dönemde Almanya'da okudum. Buna rağmen, 3 gün hostelden çıkamadım...
Kitaba ayırdığınız vakti bu ülkenin kalkınması için ayırsanız şimdi Japonya olurduk.

Menfi bir şekilde eleştiri yaparak tavsiye verdim. Artık şu boş işi yapmaktan vazgeçin. Kitap Okuyuncada kendinizi birşey sanmayın.
görsel .
Etrafınızda bir şey yapıyormuş gibi gözüken bir çok insandan daha kayda değer bir şey yaptığınızı fark edin.
Roman okuyosanız tersten başlayın. Düz şekilde babam bile okuyo. Farkınız olsun
Daha çok okuyun. Belki böylece ortadaki mal ornek alarak olurda böylece ülkedeki mal sayısında bir azalma olur ve devleti kalkindirabiliriz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar