1. 1.
    Gösteriş meraklısıdır. insanlara orada burada bakın ben kitap okuyorum, çok kültürlüyüm havası içinde olurlar. Uzak durulması gerekir. Evet
    1 ... kokontomokonto
  2. 2.
    kesinlikle gösteriş meraklısıdır. bunlar kitap falan da okumazlar bu arada. okumuş gibi yaparlar.

2016 türkiye kitap okuma istatistik kurumuna göre, kitap okuyanların %93.4'ünün aslında kitap okumadığı ortaya çıktı. bununla birlikte ülkenin durumunun da ne derece yerlerde olduğunu görebiliriz.

bir de türkiye kordiat birliği başkanı metin kurap'ın açıklamalarında da diğer ülkelere kıyasla, ülkemizde her eline kitap alanların aslında kitabı okumadığını açıkça görebilirsiniz. adam bildiğin dalga geçti bizlerle.

sonuç olarak kitap okuyan tip kitap okumuyordur. zaten okusa da kitapların bir yararı yoktur. bilgisayar oyunu daha iyidir. 2017 valve anduin lothar tech'in verilerinde de analitik beyini geliştiren oyunların kitaplardan daha yararlı olduğu kanıtlanmıştır.
    1 -1 ... alentos suvaron
  3. 3.
    Kendini geliştirmek için, gerçekten okumak için okuyanlar bir yana, gösteriş için elinden kitap düşürmeyenlere ne söylenebilir bilmiyorum. Popüler kültürün abv.
    3 ... blood red moon
  4. 4.
    hiç sevmem. lüzumsuz terimlerle falan artislik yaparlar, her muhabbetin içine limon sıkarlar. koçum biz feleğin çemberinden yanlamasına geçmişiz, kitaptan mı öğrendik bu işleri? bu vatan bizim amk, beğenmeyen siktirsin gitsin.
    3 -4 ... jetaim