bugün

bazıları için doğru değildir.
ben hayatımı kitap okuyarak kazanıyorum mesela.
Okuduğunu anlamayan insanların katılacağı önerme.
ülke olarak neden boş beleş olduğumuzun göstergesidir.
bilimin bu kadar popüler olduğu dönemde sosyal medyada kültürlü görünmek için boş beleş paçavraları okumak hem zaman israfıdır hem de zeka geriliği yapabilir..
kesinlikle boş bir uğraştır. atın okuduğunuz kitabı ve dışarı çıkın.

yaşayın.
(bkz: sen okuma ulan ayı)
insanina göre değisen durum.

Hali vakti yerinde, işi gücü iyi olan insan hobi olarak kitap okuyabilir.
Ama çalışacak iş arayan ya da açlıktan nefesi kokan bi insanın kitap okumaya zaman ayırması fazla ironi olur.
öğrenmek yaşayarak olur, deneyerek olur, gözlemleyerek olur, okuyarak olmaz. evet.
uzunca bir buuuulllshitt çektiğim yazar beyanı.

uğraş demekle de ne kadar beyine muhtac oldugunu anladıgımız eleman.
Boş yaşamaya geldiğinin kanıtıdır. Okuduğu tek kelime bile değiştirebilir insanı.
bugün yaklaşık 3 saatlik boş vaktim oldu. bu boş vaktimi kitap okuyarak heba etmek yerine saatlerce europa universalis 4 oynadım ve stratejimi geliştirdim. perspektifim genişledi, dünyaya daha iyi bakıyorum, olayları daha iyi okuyorum.

arif olanın anlayacağı durumdur.
internetten bilgi edinmek varken oturup tuğla gibi kalın kalın kitapları okumaya zaman harcamanın boş bir uğraş olması durumudur.

zito!
Sözlükte takılmaktan boş değildir.
edebiyat kasmayın, bilim çağındayız. modern zamanda kitap okumaktan başka yapacak daha önemli şeyler var.

zito!
Kotop okomonon bos bor ogros olmoso.
ortada olan gerçektir. okuyorsun bitiriyorsun sonra o kitabı okudun mu diye soran olursa okudum diyorsun. başka bir bok getirisi yok kendini kültürlü göstermeye çalışanların işi. evet.
Yanlış düşünce. Oturduğun yerden ortalama 15-20 lira civarı bir meblaya dünya turu yapmaktır. Yararlıdır. Farklı açılardan düşünmeyi öğretir. Hazneyi geliştirir.
insanın görmek duyusunun gözlerden ibaret olmadığını fark ettirir. Sadece bu bile yeterlidir kitap okumak için. Ayrıca çok ucuzlar, para ile satılması çok büyük nimettir.
Cehaletin başlıca şartıdır.
Böyle bir kitle var. Kitap okumayı, kitaplar hakkında sohbet etmeyi sırf kültürlü gösterdiği için yapıldığını sananlar var ya.

Ve azımsanmayacak kadar da çoklar. Yazık onlara.
aynı zamanda vakit kaybı da olan durumdur. kitap okuyacak kadar boş vakti olan insan da ne bileyim, vasıfsız işe yaramazın tekidir.
yurdum insanın kitap okumaya dahi zaman ayırmayacak kadar meşgul olduğuna işaret eder.
Bunun için özet veya önsöz okuyan bile var.
bu önermede bulunan insanın dolu uğraşlarını gerçekten merak ediyorum, ne yapıyorsunuz kuantum fiziği mi çalışıyorsunuz?
sırf gerçekten böyle düşünenler için, sinema sektörüne giresim var. sadece kitapları film yapıp voleyi fena vurasım var. bir de bi ara vole diye bira vardı, ne oldu ona?