bugün

kitap okumayı sizden öğrenecek değiliz !!!1!
internetten kitaptan öğreneceğin şeylerin hiçbirisini tamamen öğrenemezsin, saçma bi başlık.
Şimdi buraya uzun uzun yazardım ama bu vaktimi boş(!) bir uğraş olan kitap okumak ile geçireceğim.
Kitap, iki kapak arasından başka dünyaya açılan bir kapıdır.
şair burada herkesi trollüyor.
Yanlış bir önermedir. Şöyle ki günümüz kitap okuma potansiyeli çıplak gözle bakıldığında yüksek fakat düşünülenin aksine kitap okumak değildir bu. Kitap okumanın bir marifet olduğu düşüncesiyle insanlar bakın ben kitap okuyorum düşüncesiyle eline kitabı alıyor. Ne var ki okuduğunu anlamayan kitabı okumak için okuyan bir kitle türedi. Bunu diksiyona bakarak rahatlıkla anlayabilirsiniz. O yüzden bırakın okumak isteyen okusun gerçekten ilgi çekiciliğin aksine çok itici oluyorsunuz.
Kitap okumaktır seni bambaşka dünyalara götüren gezdiren eğlendiren bazen üzen heyecanlandıran kelime hazneni genişleten muhteşem kitaplardır.
çirkinler ağlamayın kitap okuyun.
iki lafı bir araya getiremeyen insan söylemidir. Bu görüşe katılan insanları ales sınavında görek.
O cümleye inanmış olmasına inanmak istemiyorum.
anca kitap okumayan birisi böyle düşünür çünkü ufku tabiri caizse kızlığını bozmamıştır daha. *
laf anlatmayın trol kadar zekasıyla ve arkasında milyonlarca prototipiyle bizi savacaktır başından. sahiden cehaletin yüceltildiği bilginin yerildiği bir zamandayız. bırakın enayi gibi okuyoruz allahtan yakmıyorlar kitapları.

edit: bugün sol frame'e düşmüş halil inalcık hocanın kitaplarındaki bilgiyi internette bul da yarrağımı ye. sinirlendim gece gece
Bir şey yaparken keyif veriyorsa bence gerisi teferruat. Çünkü fayda sağlayacak diye bakarak bir işle uğraşmak görünürde mantıklı ancak sürekli bu şekilde bakarak zamanı kullandığınızda geriye kalan zamanı da kaybediyoruz.

Okulu bitir çalışma hayatına gir sonra para kazan kazan kazan. Hayat daha kapsamlı bir olay. Sadece para ve fayda ile mutlu olmak mümkün değil. Bu dünyadan giderken yanımıza alabildiğimiz tek şey keyifli hatıralar gerisi çoluk çocuğa kalıyor.
milleti de kendisi gibi alt kültür seviyesine taşıyıp kültürsüzlğünü kapatmaya çalışan ve dolu uğraşları olan boş beyin ürünü.
Okuyamayan, okuduğundan anlayamayan ve düşünemeyen insan beyanı.
fifty shades of grey okucuları için geçerlidir mesela.

Önemli olan kitap okumak değil, bilgi veya sanat kaynağı kitaplar okumaktır.
Şaşkınlıklar içerisinde acaba doğru mu diye defalarca okuduğum başlık.

iki kelimeyi bir araya getirip cümle kurmaktan aciz insanlar her şeyi internetle halledebileceklerini sanıyorlar. Hayır, kızıyorum bu kafaya. Gençler Cemil Meriç'in şu sözüne kulak verin:

"Kitaptan değil, kitapsızlıktan korkmalıyız."

Birde Ali Şeriati'nin sözlerini hatırlatmak istiyorum:

"Okuyun, çünkü mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor."
Kadir mısıroğlu okuyorsan, haklısın kardeşim....
gerçekten entelektüel olan her bireyin farkına varabildiği gerçektir.

mesela ben üç yıl önce kitap okumayı bıraktım. kitap okumayı bıraktığımdan beri çok daha huzurluyum. kapak yok, sayfa yok, yazı yok, özgürlük var.
aksine şu hayattaki en anlamlı uğraşlardan biridir kitap okumak. dışarıdaki hayattan özellikle de içerisinde bulunduğumuz ülkedeki hayattansa, kitabın içindeki onlarca karakterin hayatına ortak olmayı tercih ederim.
Kitap okumak, bir uğraş değildir. Bir uğraş sonucu ortaya çıkarılan eserden istifade ediş biçimidir.
dedi cahilin biri.
neden üçüncü dünya ülkesiyiz sorusuna cevap niteliğinde nüfusumuzun büyük kısmında bulunan zihniyet. Atatürk'lü yıllardan nereye, ülke 2 metre ileri gidemedi.
bir gün 24 saatten oluşuyor, bu 24 saatin en az 8 saatini uyumakla, yine bir başka en az 8 saatini de işle güçle geçiriyoruz. geriye fazla bir şey kalmıyor. bu kadar kısıtlı zamanımızı neden kitap okumayla geçirelim?
ancak evrimi yarım kalmış primatlarca savunulabilen zırva düşünce!
nörolojik bağlamda beyninizin gelişmesi için kitap temel taştır ancak dünyayı kendi mantık süzgecinden geçirmemiş ya da geçiremeyen insanların medya ya da siyasilerin etkisinde kaldığı gibi kitaplarında insan üzerinde böyle tesirleri olabilir.özellikle de okuduğunu anlama oranının böylesine vasat olduğu bir ülkede tehlikeli bir durumdur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar