bugün

kütüphanelere girişin ücretli olduğunu daha önce duymamıştım. ilginç. ne parasızlığı be canım okumak istemiyor desene şuna. en kötü bulunduğun okulun ya da öğrenci değilsen semtin kütüphanesi elbet vardır.
Icimi parcalayan hayatin gercegidir.

Acaba gercekten gercegi midir ki? bu hayatta bedava yapilabilen yegane zevklerden biridir kitap okumak. kutuphaneler cag disi diye silinip atilsa da aslinda kullanmayi bilen icin keyiftir o raflar. ustelik otobuste yandakinden okumaktan daha kolaydir. hic olmadi bunyesinden kitap alip okudugun cikarken kitabi tekrar biraktigin kafeler var, lutfen.
siktirin gidin amına koyim. fakir edebiyatına bağlamadığınız bi burası vardı.

(bkz: halk kütüphanesi)
(bkz: kütüphane)
(bkz: ödünç almak)

hiç olmadı bir yayınevinin ana ofisine gitseniz ya ben bu kitabı çok okumak istiyorum ama alamıyorum deseniz vermeyecek adam sayısı bir elin parmağını geçmez. fakat güzel bahane, tebrikler.
Param yok bahanedir. Ülkemiz şuan kitap okumayan kalmasın diye o kadar kütüphane açtı ve bu kütüphaneler üyelik dışında ücret istemiyorlar bence tamamen bazılarının uydurduğu bahaneler.
ibrahim tatlıses'in oğluna flüt alamadığı için meyhane masasında delirdiği ve hayata isyan ettiği film izlendikten sonra üretilen üşengeç bahanesidir. kitap okumamak için başka bahaneler bulunmalı sonucunu da doğurur.
kitap okuyamamak için parasızlık yalnızca bahanedir efendim. yurdumuzun dört bir yanında halk kütüphaneleri; ücretsiz olarak üyelik kabul etmekte ve ödünç kitap vermektedir.
Sacma bir bahanedir. Gidip sahaflardan gayet ucuz kitaplar alinabilir. Hele korsan kitap varsa yeme de yaninda yat.
5 yaşında olup da oyuncağı olmayan çocuk gibidir. sadece parasızlık da neden değildir. çevresinde de kitap okuyan bir arkadaşı yoktur ki ödünç alabilsin.

not: eskişehir'de olup da kitaba para vermek istemeyen olursa, okuduğum kitapları verebilirim. kitap arkadaşı oluruz hem.
küçük bir şehirdeyseniz para da olduğu halde kitap tedarik edilemediği için okuyamamaktan kötü değildir.
özetle:
tezcanlı bir okur olarak kitabı kargoya verip 2-3-4 gün beklemekten haz etmiyorsanız kitabı hemen elinizle alıp başlamak istersiniz haliyle. o an bir iştah gelmiştir okumanız gereklidir. ancak gittiğiniz kitapçı her sorunuza "yok ama getirtiriz", "elimizde yok şu an ama marsta dahi olsa 3 güne getirtiriz" cevaplarını verir. paranızı göt cebinizdeki cüzdanınıza sokup kös kös eve gidersiniz.
Şehir kütüphaneleri , halk kütüphaneleri ücretsiz hizmet vermektedir . Tani insanın kendi sahip olduğu yeni kitabı okumasının zevki ayrı .
bursada yaşıyorsa kitap kulübeciklerinden yararlanıp aşılabilecek sorundur.
kitaplar pahalı olduğu içindir.

zengin biri olup, samimiyetle kitap isteyen herkese her istediği kitabı alabilmeyi isterdim.
Dededen harçlık koparma bahanelerinin başında gelendir.
Çöpten kitap toplayıp okuyan birinin haberini görmüştüm. Elbette adam çöp new york bestseller kitabı bulmadı. Bi zahmet paran yoksa okuma, zaten kimse okumasın. Öyle uyduruk yazarlar para kazanmasın. istisnalar hariç tabii. Yani şimdi kütüphaneye git. Üye ol. Kitap oku.
Geçersiz bahanedir.
Kütüphaneye üye olarak bi ay süresince istediğiniz kitapları okuyabileceğiniz durumdur.
gercekten kotu bir durumdur hatta kotu sifatiyla bile tanimlanmasi yetersizdir. tek caresi pdf bulup okumaktir ki asla kitaptan aldigin gercek hazzi vermeyecektir. kitabin sayfalarinin arasinda dolasmak ifadesi gercekten anlatilamayacak bi duygudur. yinede dedigim gibi en kotu ihtimal pdf bulup okumaktir. gercek bir yazarinda bu durumda haberi olsa bile anlayisla karsilayacagini dusunuyorum.
E kitaplar bu boşluğu doldurabilir.
sahaflarda korsan kitapların nerede satılabileceğini sorma sebebidir.
uludağsözlük kütephanesi kurulsun bu olay da çözülsün.
bizim evde kurabiliriz.
D&r sepetinde duran kitaplarin tutarı 271 liraydi en son. Buna sebep olan durum.
(bkz: Sahaf)
(bkz: kütüphane)
Benim durumumdur. Bir kitaba 15 20 30 lira verecek maddi gücüm yok. Maddi gücümün olduğu zamanlarda ise zamanım yok. (Zamanın yok derken cidden yok. 12 saat iş, spor, yolda geçen süre(ayakta toplu taşıma istisnasız), yemek yeme duş alma tamı tamına 24 saat ediyor 7 saat uyku ile)
bir de bunların "kendime ait olmayan kitabı okuyamıyorum." diyerek kütüphaneleri yoksayan versiyonları da mevcuttur.

tanım: kitap okumayan insan bahanesi.
E book araması gereken kişidir.