bugün

görsel
Bir kadına hiçbir zaman sahip olamazsın.
Şiir gibidir kadın,şair ise şiirine asla sahip olamayacağını bilir,bunun hasretiyle hece hece yanar.

*** Şiir gibi insanlarla,size şiir gönderen insanlarla tanış olabilmeniz dileğiyle***
"vaaz verme çılgınlığı içimizde öylesine yer etmiştir ki, korunma içgüdüsünün bilmediği derinliklerden doğar. her insan kendinin bir şey önereceği anı bekler: ne önerdiği önemli değildir. bir sesi vardır ya o yeter. ne sağır ne dilsiz olmanın bedelini pahalıya öderiz."
"Bir toplum en güçsüz bireyini yalnız bıraktığı anda dağılmaya başlar.."

(bkz: amin maalouf)
bir kitap gibi...
şiir gibi..
eski bir şarkı gibi.
Hala güzelsin hala...
görsel

*** Hatalara,ayıplara,tüüüm kırgınlıklara rağmen güzelliklere bakmasını öğrenmelidir insan.Kitap sözü olsun.***
Tanrılar tarafından yaratılmış olmaktan ziyade, rahatımız için tanrıları yaratmış olduğumuz son derece açıktır.

-din ve psikiyatri.
özellikle bu hoşnutluk denen şeye hiç mi hiç katlanamıyorum, kısa bir süre sonra çekilmeyecek kadar iğrenç ve tiksindirici buluyorum onu, içim karamsarlıkla doluyor, bazen hazları, ama gerektiğinde ağrı ve sızıları kendime yol yaparak başka iklimlere kaçıp sığınmaktan kendimi alamıyorum.
"Hermann Hesse & Bozkırkurdu"
"onu tanıdıkça karakterine hayran kaldım. ne istediğini bu kadar bilen, istemediği şeyi yapmayan, sizi sevdiği için birkaç dakika istemediği duruma katlansa da boşluğa diktiği gözleriyle rahatsızlığını net şekilde belli eden harika bir canlıydı.
patisiyle yanağınızı okşarken tüm tırnaklarını içeri çekip canınız acımasın diye inanılmaz bir özen gösteren canlı."

kedi kafası / neil somerville.
Gel gelelim eş zamanlı olarak anlaşılması gereken o kadar çok şey var ki;yaşamda buna yetmeyecek kadar kısa.Kimseye karşı haksızlık etmek istemeyiz,vicdan muhasebesi yaparız. Bütün bu şeyleri bir seferde yargılamaya tereddüt ederiz ve özellikle bu tereddüt sırasında ölmekten çekiniriz. Çünkü o zaman boşuna gelmiş oluruz dünyaya.Beterin beteri... Acele etmeli kendi ölümünü ıskalamamalı insan...

Gecenin Sonuna Yolculuk-
Louis-Ferdinand Céline
Sayfa:420
‘Herhangi biriniz bir arzuyu fark etmekle onun tatmini arasında uzunca bir bekleyiş yaşamak zorunda kaldınız mı?’

Cesur yeni dünya, aldous huxley
Sayfa 68.
" çok fazla kitap okumak ve bundan çok fazla zevk aldığını iddia etmek ancak ve ancak bu yy ın yıkık insanları tarafından uydurulmuş,gerçekliği olmayan ve dikkat çekmek amacı taşıyan bir iddiadır. bundan daha tehlikeli olan hastalık ise ; okunan bu kitaplardaki sözüm ona mühim görülen cümlelerin altını çizip sanki hayatın anlamını bulmuş edasıyla sosyal medyada paylaşıp like,fav, alkış peşinde koşmaktır.

kitaplar; 21 yy sosyal medya mankurtlarının fetiş aracıdır "

kitap mitap boş işler-- hubel 2. baskı.

sayfa 1.
".. şimdi diye bir şey varsa, hiç kuşkusuz bu şimdi kılığında yaşayan az önceydi artık, ya da biraz sonraydı."
Kayıp Hayaller Kitabı - Hasan Ali Toptaş
Kuşlar,kelebekler,böcük,karga boku...
bakarsanız yüzde doksan dokuz müslümanız. ben bunlara musalla taşı müslümanları diyorum. evet, musalla taşında yüzde doksan dokuzumuz müslüman...

necip fazıl kısakürek /yolumuz -halimiz-çaremiz
''...bizler yaşamdan koptuk, hepimiz az veya çok, aksıyoruz.''

Dostoyevski | Yeraltından Notlar
Çocuk olsam yeniden
Bir tek düştüğüm için acısa içim
VE kalbim ; çok koştuğum için çarpsa sadece.
"... ben bu hayatı; dünya'ya niçin geldiğimizi ne olacağımızı, bizi bu dünya'ya göndereni anlamadan terk etmemeye niyet ettim. Keşke bu sorulara olumlu ya da olumsuz bir cevap bulabilseydim."

Amak-ı hayal.
ben bu dünyanın ta aq..

Kitap. Benim yazacağım kitabın son cümlesi... Yarıladım.. Bu arada..
görsel
susmaktan yapılmıştır bazı anlar

yüksek sesle okunduğunda dağılırlar...

(bkz: murathan mungan)
"Eğer beni ölüme mahkum ederseniz, yerimi alacak birini kolay kolay bulamazsınız. Komik bir benzetme yapmak gerekirse, kentimiz iyi yetiştirilmiş heybetli bir at, ben de bir atsineğiyim; tanrı beni bu atın üstüne yerleştirdi, ona bağlıyım, çünkü heybetinden ötürü tembelliğe meyleden bu at bir atsineğinin varlığıyla hareketlenebilir...

Eğer sözlerime kulak verirseniz, hayatımı bağışlarsınız. Fakat Ne yazık ki bundan çok umutlu değilim. Belki biraz sonra uykunuzdan uyanıp anitus'u dinleyecek ve beni tek bir darbeyle alaşağı edeceksiniz, sonra da uyuklamaya devam edeceksiniz."

Felsefenin tesellisi
Bu memlekette kadınların eti de, canı da sudan ucuzdur.

"Paran varsa her şeyi satın alabilirsin, elbette en başta da insanları. Doktorları, hakimleri, savcıları, polisleri, yanlış anlamayın herkesi. Bu ülkenin sorunu ahlaksızlık, şeref yoksunluğu, onur kaybı..."

Beyoğlu'nun En Güzel Abisi, Ahmet Ümit
Bu kısma bayılıyorum:

görsel

Jacques derrida, gramatoloji.
görsel
"Bana yolu gösterin, yoksa yanılabilirim. Öyle çok yol var ki!"

(bkz: franz kafka)