1. 1.
  adana'dan kozan'a giderken sehrin cikisinda konuslanmis olan semt. buyuk bir mezarliga ev sahipligi yapar. inonu parkindan kiremithane dolmuslarina binerseniz icinden gecer. ha kimin isi olur orasini bilemem.
  ... yozishanko
 2. 2.
  adana'nın eski mahallelerinden birisi. bu semte çalışan dolmuşların önünde iri puntolarla k.hane yazar ve şehri bilmeyenleri dehşete sürükler.
  2 ... kamasutra denedim begenmedim
 3. 3.
  12 eylül'e kadar tikko'nun kalesi olarak bilinen semttir. Ne kadar silinmiş, sildirilmeye çalışılmış olsa bile duvarlarında hala 20 yıl önce yazılan devrimci sloganlara rastlamak mümkündür. boş yerlere ise yenileri yazılır zaten. Semt bilincinin fazla oluşundan dolayı geceleri buralardaysanız dikkat etmeniz gerekmektedir. Gençlerinin büyük bir bölümü siyaset ile içli dışlıdır. Siyaset ve Üniversiteden uzak bir kısım ise uyuşturucu batağına düşmüştür. O yüzden bu semtin gençlerinin öncelik olarak uyuşturucu belasından kurtulması gerekmektedir. Ayrıca düğünlerin festival şeklinde yaşandığı yerdir. bilenler bilir.
  1 -1 ... i belong to che
 4. 4.
  adananın uyuşturucu ambarı.
  ... cristurch oymacisi
 5. 5.
  mersinin 2 katlı taş evleriyle ünlü eski arap mahallesi. boğma almak isteyenlerin uğrak yeri.
  -1 ... el cid
 6. 6.
  dolmuş hatlarına elinizden geldiğince binmemeye çalışın. Şoförleri bildiğin trafik terörü. birde sürekli kavga çıkar saçma sebeplerden. mesela şuan içinde bulunduğum dayak yiyordu az daha öbür dolmuşcudan. bende mal gibi en öne oturdum. aklımı sikeyim.
  mahallesi de barzo kaynar. saçma sapan şiddet olayları övünç kaynağıdır.
  ... everyday i am shuffling
 7. 6.
  adanaki tüm torbacıların bulunduğu, adaletin, kanunun uğramadığı mahalle.
  1 ... cilekli sakiz
 8. 7.
  izmir in kuruçay ı, bursa nın beyazıt ı, istanbul un tarlabaşı neyse adana nın kiremithanesi de odur.
  ... maca ikilisi
 9. 7.
  Kiremithaneli olmayanların bile hava atmak için kiremithaneli olduklarını öne sürdükleri psikopat dolu semt. önünden bile geçmeyin. anlaştık ?
  -1 ... anlasilamayan
 10. 8.
  Adana' nin en nezih mahallesidir. Gidilip görulmeli.
  2 ... inzaghigi