bugün

görsel
3.0 olanlarindan almayi dusundugum usb markasi. fena degil aslinda hem ufak, metal hem 3.0 hem 32 gb. biraz daha arastirdiktan sonra eger alirsam goruslerimi yazarim.

hepimiz zamaninda 512 mb lik dildo gibi olan kingston usb lerine 50 tl civari para saydik.
ultra süper hızlı flash bellek , evet o sarı olan! Bugün kopyalamaya başla yarın gelip alırsın.

Teorik olan 48mb/s

gerçekte olan 5mb/s
yıllar önce aldığım 4gb g2 nin değişimi ile gelen g3 versiyonu flaş bellek etkili iletişimsizlik sebebi ile çamaşır makinesinde 40 dakika yıkandı, pantalonun cebinden düşmüş, kazanda 30 derece suda 400 devir sıkma işlemine maruz kaldı. çıktığında kapağı hala üzerindeydi, kapağı açık olsaydı ne olurdu bilmiyorum ama bu flaş, pirincin içine girmeden dışarda yarım saat bekledikten sonra( havanın sıcak olmasının da erken kurumasında etkisi vardır büyük ihtimalle) ilk takışta çalıştı. aldığım yere verip değişime giden bir önceki versiyonu g2 bırakın suya girmeyi, güvenli kaldır işlemi yapsanız bile veri silerken bu ürün bu olaydan sonra tüm verileri hala yerinde tutabildi, zaten kingston denen firmayı da anlamadım, ya piyasada orijinal diye satılan bazı versiyonları korsan ya çok farklı yerlere üretim yaptırıyor ya da yemeğin kıvamını her seferinde farklı yapan kişiler gibi dengesiz çünkü şu an elimdeki ürünün aynısından 2 arkadaşımda daha vardı. biri maks. 3mb/sn, diğeri maks. 5 mb/sn yazma hızına sahipken benim elimdeki ürün 9-10 mb/sn yazma hızlarına ulaşıyor. değişime giden de maks 5-6 mb/sn yazabiliyordu mesela. yani bu ürünü alırken iyi ya da kötü çıkması şansınıza bakıyor galiba. benim bu ürünle ilgili fikrim bu ama kalite olarak aynı fiyat bandındaki bi lexardan iyi.
3.0 olması avantaj.