bugün

yolculukların değişilmez dostları. norveç'i sevmek için bir başka neden. konserlerinde seyircilerinin yüzünü daima güldürür. hem ufak esprileriyle hem de huzurlu parçalarıyla.
iyi işler peşinde olan grup. know how , me in you , misread gibi gerçekleri var bi kere. huzura batırıp çıkarıyor.
gitarin muzikle birlestigi nokta. Erlend oye ve eirik boye ikilisinin insanlari huzura bogabilecek grup. 3 albumleri vardir. Quiet is a new loud, riot on an empty street, decrelation of dependance. Know how, cayman islands, misread, riot on an emty street, lean against the wall, summer on the westhill, winning a battle losing the war sarkilari ile beni bambaska bir evrene tasirlar. Her gordugum insana tavsiye edebilecegim grup...

edit: renegade ve parallel lines'ı söylemeyi unuttmuşum
bir üstteki entry ile birebir uyum içerisindeyim o kadar çok seviyorum. dinleyerek huzur, mutluluk ve anlamsız bir tebessüm kondurun yüzünüze.
insana büyük bir huzur veren norveçli iki adam. coldplay seviyorsanız bu sakin ve huzurlu adamları da seversiniz
en popüler parçaları homesick olsa da, stay out of trouble, gold in the air of summer, misread gibi parçalarıyla da gönlüme taht kurmuş olan gruptur. sabah akşam dinle, sonum ne olacak hiç bilmiyorum.
insanı fazlasıyla dinlendiren müziklere sahip.
boat behind. mükemmeldir.
dinledikçe dinlenesi grup. girdabına bir kez kapıldınız mı yakanızı bırakmayan cinsten..
yeryüzünün en dinlendirici, en huzur verici şarkılarına sahiptir kendileri.
know how adlı şarkısını defalarca dinleyip bıkmadığım grup.
insana huzur veren şarkılar yapan norveçli grup. insanı arındırmadaki özelliği şahanedir.
müziğin insan bedeni, ruhu üzerindeki dinlendirici etkisini öyle bir hissettiren grup ki kendileri yükseltip başka yerlere götürür adeta. know how şarkısı saatlerce dinlenir.
10-14 nisan tarihleri arasında garanti caz yeşili nordik müzik festivali kapsamında babylon’da ağırlayacağımız norveçli indie folk-pop grubudur. *
http://sanat.milliyet.com...htm?ref=milliyet_anasayfa
12-13 nisanda babylon'a çıkacakları kesinleştiğinden beri mutluluktan ağladığım grup. dünyanın en mutlusu olacağım konser.
keyif, huzur, dinginliğin müzikle beden bulmuş halidir bu grup. her şarkısı ayrı bir anlam, keyif verir dinledikçe. gitarın, perdelerinden yayılan düşler misali.
şu sıra onlarla başıma gelen en güzel şey oldu. nisan'da da konserleri var olduğunu duyduğumdan beri yerimde duramıyorum efendim. siz de dinleyiniz, dinletiniz.
'sessiz konser' teması altında çalacaklarmış o gün. içki satışı olmayacakmış işte tam bu yüzden. 144 lira gibi bir para isteyince bu biletlere, zaten konser süresince içki satmaya lüzum yokmuş.
13 Nisandaki Erlend Oye'nin solo mini konseri için yazdığım yazı: http://kucukminikadam.tum...044154/erlend-oye-konseri
bir iskandinav grubu içimizi ısıtır.

(bkz: know how)
geldikleri halde konserlerine gidemediğim için 1 gün boyunca beni ağlatan grup.
boat behind adlı parçasıyla tanıştığım iskandinav grup. dinleyenlerini müziklerine aşık etme gibi bir özellikleri vardır.
garanti caz yeşili' yle birlikte babylon' da yeniden sahne alacak gruptur.12- 13 nisan 2012 de babylon' da verecekleri konser Erik 'in gözünde çıkan problem yüzünden ertelenmişti.

--spoiler--
Ertelenen Kings of Convenience konserleri, 26,27 ve 28 Eylül’de Babylon’da gerçekleşecek. Ertelenen konserleri telafi etmek üzere Babylon 26 Eylül’de gerçekleşecek ek konserin tüm biletleri öğrenci bileti olarak Babylon ve Biletix gişelerinde satışta. 27 ve 28 Eylül konserleri için de ek biletler çıktı ve hem Babylon gişe hem Biletix üzerinden satışta. 12 Nisan tarihine bilet almış olanlar 27 Eylül Perşembe günkü konsere, 13 Nisan tarihine bilet almış olanlar ise 28 Eylül Cuma günkü konsere biletleriyle giriş yapabilecekler
--spoiler--
Erlend ne olursa olsun, bekle geliyorum kızıl aşk.
biletix' te sadece 26 eylül için bilet bulunmakta şu an. ayakta 94.50 tl
Dinlemeye başladığın andan itibaren ruhunda eko yapar. Huzur, okyanus sesi, kahve kokusu, martı çığlığı taşıyan serin meltemler. Hissettirdikleri bu dünyadan değil.
Bir anda yağmur mu basladı? Toprak kokusuda geliyor? Sanırım bir anda mumlarmı yandı? Gözler yerini uykuyamı teslim ediyor son bir hamleyle çalan şarkıyı kontrol etmek gerek.
güncel Önemli Başlıklar