1. 1.
  istanbulun hemen dışında, yazın istanbulda kalıp da çalışmak zorunda kalanların haftasonu denize girmek, güneşlenmek ve bir nebze olsun tatil moduna girebilmesini sağlamak amacı ile her türlü takım taklavatın yerleştirildiği sahil yeridir. avrupa yakasında olup maslağa doğru giden yoldan dümdüz devam edip parkorman geçildikten az sonra sapağı görülmektedir.
  2 ... devedikeni
 2. 2.
  dalya beach adında mukemmel bir plajı olan haftasonu gitmeklik yerlerden. pazar aksamı donuşleri rezalettir.
  -1 ... memolf
 3. 3.
  istanbulun son dönemde en çok kıymetlenen toprak parçalarındandır. süper lüks villa siteler inşa edilmektedir. denize yakınlığı ve ormanlık bir alan oluşu nedeniyle şehrin içinde ayrı bir şehir gibidir. yol ve para sıkıntısı çekmeyen insanlar için yaşanılası bir mekandır kilyos.
  (bkz: zekeriyaköy)
  (bkz: demirciköy)
  (bkz: uskumruköy)
  (bkz: arıköy)
  süper köşelerindendir.
  1 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  Solar beach ve burc beach cankurtaranlar nezaretinde güvenle yüzebileceğiniz yerler olup birçok konsere,aktiviteye de ev sahipliği yapmaktadır..
  2 -1 ... maruska
 5. 5.
  insanların geçim kaynağının turizm olduğu köydür.
  1 ... yendik mi lan
 6. 6.
  yazın cıvıl cıvılken, yaz sezonu bittiği andan itibaren hayalet şehir haline bürünen sevimli yer.
  1 ... whodiedalone
 7. 7.
  Denizine adımını bile parasız atamadığın. Gecenin 10'unda da gitsen kumsalına inebilmek için adam başı 10 lira istenen yurdumun sahil parselleyicileri.
  1 ... umutozkan
 8. 8.
  12 eylül 2009 istanbul yağmurundan en çok etkilenen bölge. umarız ölen olmaz.
  1 ... berkedede
 9. 9.
  denizi oldukça tehlikeli olmasına rağmen doğru şartlarda gidildiğinde memnun kalınası bir yerdir. durgun bir deniz olmamasının yararı ise temiz kalmasıdır.
  1 ... sayfer
 10. 10.
  Şu an mal sahibi'nin çılgın karadeniz dalgaları eşliğinde nöbet tutarken tam karşısında duran istanbul'un nefes alma yerlerinden. Yazın cıvıl cıvıldı, şimdi ise sadece çılgın dalgalar var.
  ... mal sahibi