bugün

Lahmacun gömün, yatmadan önce yemek yiyin.
Bu arada salona yazılmadan önce evde şınav çekiyordum 1-1.5 aydır. Düzenli bir şekilde de yemek yiyordum. 3 kilo aldım. Belki de daha fazla. Çünkü üstümdekilerle çıktım tartıya. Kışın 59-60 kiloydum.
Evde yaptığım şeyler bile işe yaradı. Şimdi spora gidiyorum. Bütçe ayırdım kendime bu iş için. Acayip yemek yiyorum. Acayip iştahım açıldı. 1-1.5 boyunca yazacam buraya.
Öncelikle "gece ye, fast food ye, sadece yağlı veya karbonhidratlı ye" gibi saçma sapan tavsiyelere kulak asmamalı.
Gece yediğin yemek seni mide hastası yapar! Fast food sana kilo değil, göbek getirir. Sadece belirli şeyle yemek de kilo aldırmaz.

Evvela dahiliye bölümününe gidip, kilo almanıza engel teşkil eden bir şey var mı öğrenin. Yoksa koşa koşa spor salonuna yazılın. Muhtemelen yeme bozukluğunuz var. Psikolojik yani. Veya iştahsızlık. Spor salonu gibi bir meşgale, sizi günlük hayatın dertlerinden yani sizi temel yemekten alıkoyan şeylerden de kurtaracak. Kafanızı dağıtacak.
Bununla beraber yoruldukça iştahınız atacak. Yedikleriniz yağ olarak değil, o an vücudun ihtiyacı neyse o şekilde depolanacak. Bununla beraber ağırlık kaldırdıkça kasları yakacaksınız, kaslar protein talep edecek. Siz yedikçe, Yedikleriniz direkt kaslara gidecek.
Öğün sayısını ister istemez arttıracaksnız. Duymadığınızı hissedeceksiniz.
Bakın öğrenciyseniz, önünüzde 3 aylık süre var. Tatilden, 10 kilo alarak ve daha toplu/kaslı Bi şekilde dönmeniz işten bile değil. inanın!

Ben spora başlayalı 3 hafta oldu. Şu an 1.80 boy, çıplak 63 kiloyum.
Mutemelen 1-1.5 aya 70 kilo olacağım. Sonuçları buraya yazarım.
olum kilo almakta ne var lezzetli olan her şey sağlıksız zaten bunları yedin mi otomatikman kilo alıyorsun zaten.
hamile kalın.
iştah yerinde ve çok yemeye rağmen alınamıyorsa bağırsak paraziti olabilir. bunun tedavisi yapıldıktan sonra denemek gerekir.
eğer iştah yok ise prakten veya sipraktin adlı alerji şurubu sayesinde mükemmel derecede iştah artırılabilir. (bkz: )sipraktin.
" fesat adam et tutmaz " atasözü var. önce fesatlığı bırakın.
Benim beslenme tarzimi takıp etsinler. 163 boy 97 kilo.
sabah kahvaltısını hayvan gibi yapın arkadaşlar.
Yiyip yiyip sicmayin.
Tereyağı yiyin.
kilo almak iki türlü olur. ya kas hacminizi arttırırsınız yada yağ bağlarsınız. kas hacminizi arttırmak için kaslarınızı çalıştırıp bol karbonhidrat ve bol protein almalısınız. Kaslarınızı çalıştırın dediysem spor salonuna yazılın demiyorum. 2 3 ay süresince evde şınav çekerek 5-10 kilo alabilirsiniz. ikinci olarak yağ nasıl bağlanır derseniz bilmiyorum. örnek şınav programlarını internette bolca bulabilirsiniz.
bizim eve bir haftalığına misafirliğe gelin söyleyeceklerim bu kadar.
Mına koyim herkes sallıyor kilo almadan kolayı ne diye. Sen nasıl o kiloları vermek için bi dünya uğraşıyorsan, ben de kilo almak için uğraşıyorum. Tamam belki uğraşmıyorum ama ne kadar yersem yiyeyim kilo almıyorum. Bi 5-10 kilo alsam harika ama alamıyorum mk.

He zayıf olmak mı kilolu olmak mı dersen elbette zayıf olmak. Bunu tartışmam bile. Bu yönüyle çok daha avantajlı olduğumu kabul ederim.

Nihayetinde bir uzman-diyetisyen programında uğraşmadım yada kendimce hazırladığım bir programla kilo almaya çalışmadım. Yine de yediklerim konusunda özgürüm. Bak az önce karışık ızgarayı gömdüm ve kilo alır mıyım korkum yok.
metabolizma meselesi etkili ama her canlının kaldıramayacağı, yakamayacağı bir kalori değeri var.

ben günde en fazla 1500 kalori yakabiliyorum. 1600 kalori alsam yavaşça kilo alırım. 2000 olsa daha hızlı 5000 olsa daha da hızlı. hızlı kilo almaya odaklanmayın. kilo alıp vermede hız inanılmaz zararlı.

gidip yağ,kas bilmem ne değerlerinizi ölçtürün artık eczanelerde bile var. ya da gidip diyetisyende ölçtürün, şu zayıflama ürünü satan yerlerde ölçtürün. sizde günde ortalama yaktığınız kaloriyi gösterir bu ölçümler. sonrasında o kaloriden fazlasını almaya başlayın.

sonrası tebrikler, kilo aldınız.

meyveye kaba tabirle abanın. şekerli olduğundan kan şekerin düşer, acıkır, yersin. sağlıklı değildir. ama yersin.

kilolu birisi olarak birine kilo alma tavsiyesinde bulunmak canımı sıkıyor. iyi değildir arkadaşlar. kendinizi çirkin hissedebilirsiniz ama olmuyorsa zorlamayın.
Ciddi ciddi beklediğim tavsiyelerdir.
Daha önceki entrylerimde çok zayıf olduğumu, bu durumun özgüvenimi düşürdüğünü belirtip Doktora gideceğimden bahsetmiştim. 20 gün önce dahiliyeye gittim. Bir kaç tahlil verdim. 15 gün sonraya randevu verdiler. Neyse 15 gün sonra gittim. Doktor, kilo almamamı engelleyecek herhangi bi sorunun olmadığını söyledi. Şeker, troid, çölyak, solunum vs hepsi normal.
Bundan sonra iştahı arttırmaya ve daha fazla kalori almaya bakacam. 1-2 ay sonra sonuçları size yazacağım.
Gece yiyiniz. Allah ne verdiyse karbonhidratı, şekeri sömürünüz.
Tavsiye olarak günde yarım ekmek arası pirinç pilavı önerebilirim. Onun dışında tabiki de bir diyetisyen ile düzenli ve sağlıklı kilo almak.
Sabah öğle akşam baklava yemeniz yeterlidir 1 ayda 10 kilo çok rahat alırsınız.
Bal, muz, bebe bisküvisi aygır gibi olursun yakında.
Ara öğünlere yüksek kalorili yiyecekler koy, ana öğünlerde güzel beslen rahat alırsın.
Öğün atlama ve dengeli beslen.Garanti kilo alırsın e tabi öncelikle bir sorun var mı diye doktora gitmekte yarar var.
ilaçlar var. Diyetisyen eşliğinde kullanılırsa orantılı kilo alırsın. Sarkma yağlanma olmadan. Ye iç mantığı ile yağlanma daha fazla olur. Diyetisyene vermediğin parayı spora verirsin.
Ye iç yat mantığıyla başarısız olunur.
En başta sebebi araştırılmalı tiroid mi fazla çalışıyor yoksa metabolizma mı hızlı belki de parazitleriniz var yani sorunun kökeni bulunup ona gore yol izlenir. Ama kilo almak icin gainer fix veya doğal gainer lazım.