bugün

kilo almaya ihtiyacı olan, ama bir türlü kilo alamayan yazarlara önermelerin olabileceği başlık.

lapa pilav aldırıyormuş.
camel supertwister 'ın yeme-içme konusundaki başlıklarından uzak durmak ile başlayabilecek tavsiyelerdir. *
95+ kiloda biri olarak verebileceğim tavsiyelerdir.

-Her gece cips,çikolata,kek gibi enerji verici yiyecekler yiyin ve günde en az 3 bardak şekerli süt tozlu kahve için.
-pilavın makarnanın yanında ekmeğe yumulun. (hoş bunu yapmıyorum ama kilo aldırdığı söylenir)
-Hareket etmeyin, üşengeç olun. Kıçınızı koyduğunuz yerden kaldırmayın.
-Proteinler ile karbonhidratları bolca karıştırın. Her eti ekmek arası yemeye özen gösterin.
-Gün içinde hamur işlerinden atıştırın.
-Spor yapmayın hatta mümkünse 3. maddede dediğimiz gibi hareket bile etmeyin.
-Sabah kahvaltısını börekçide geçirin mümkünse 1.5 porsiyon börek yiyin.
-Uyku düzeniniz olmasın. Bir gün 5te yatın 11de kalkın diğer gün hiç uyumadan sabah 10da yatın akşam 9 gibi kalkın sonraki gün yine hiç uyumayın gibi.

Evet bu tarz bir yaşamla 2 ayda istediğiniz kiloyu alabilir hatta kalbinizi yağ bağlatıp ömrünüzü kısaltabilirsiniz.
yatmadan evvel yemek yiyin. akşam 8-9 gibi yemeyin, biraz bekleyin 11-12 gibi yiyin. öğlen uykunuz varsa, yemeği yeyip yatın yeah.

en sevdiğiniz sos mayonez olsun.

bol bol şekerli şeyler tüketin.

gayet basit lan.

bunları yapamam derseniz anti-psikoz * ilaçları kullanın. bunu kullanan %100 kilo alır hemde gerektiğinden fazla. sağlıklı mıdır? hayır. sikilme ihtimaliniz var.
düzenli bira için ya da alkol tüketin, o değilde kafayı mı yediniz anasını satayım, bi insan neden kilo almak istesin, ne denişik insanlar var yarebbim.
spor yapılmalı, protein tozlu mozlu. Tabi kiloyu göte almak isteyenler için hamur işi ve karbonhidrat yoğun gıdalar önerilir.
1 ay boyunca her gün saat 22.00 'dan sonra yemek yemelisiniz. Denedi onaylandı. Ayda 2-3 kilo alabiliyorsunuz.
kilo alamıyorum. evet, hiçbir türlü olmuyor. günde 3-4 öğün yiyorum her türlü. gözünüzün önünde üç burger-mac-kfc menüsü yiyebilirim. bazen olmayınca olmuyor.
yapılası gereken tek şey akşam 9 dan sonra tıka basa yemek yemektir.
Günde 5 öğün lapa pilav ve haşlanmış tavuk 3 litre su. Ben protein tozu kullanıyorum.
kasmayın, çok tehlikeli olmadıkça zayıflığın tadını çıkarın 30 yaşından sonra ister istemez şişmeye başlıyorsunuz.
kilo vermeye çalışan sözlük yazarlarından uzak durmak öncelikli tavsiyemdir.
yiyip yiyip sıçmayın. evet iğrenç.
hiç boşuna uğraşmayın 30 yaşından sonra metabolizma yavaşlıyor, kiloyu mecburen alıyorsunuz.
üniversite yıllarında çok zayıftım, oneday'in balık yağını kullanıyordum. sonra o zamanki kız arkadaşım her gece yatmadan makarna yapardı bana şimdi iyiyim. ama zayıf olmak en iyisi inanın.
kesinlikle kafein tüketmeyin, zaten metabolizmanız hızlı, kafein ile metabolizma daha çok hızlanır ve bir deri bir kemik kalırsınız alimallah...
bol bol abur cubur yiyin.
tam benim için açılmış bir konu. 1.68cm ve 50kg um mk ya.
dışarda fast food yedikten sonra eve gelip ev yemeği yiyin.
kilo milo almayın. baştan söyleyeyim. öyle pek matah birşey değil hacı kilo almak. hele de önümüz yaz, o pis göbekle damacana gibi duruyor şikolar haberiniz ola.
Gece yarisindan sonra ekmek arasi helva, cikolata yiyip sütle uyurum. pilavi makarnayi mantiyi ekmeksiz yiyemem, hatta hicbir yemegi ekmeksiz yemem. merdiven cikarken bile elimde cikolata veya kek vardir. bol su icip, meyve yerim. hic kilom degismiyor, zayifim. ayrica bir gidaciyim.
sabah kalkar kalkmaz balla pekmez karıştırıp için. ben denemedim ama denemeyi düşünüyorum.
zayıf arkadaşlar için önemli tavsiyelerdir. kilo vermek isteyenler çoğunlukta oldukları için "kilo almakta ne var" gibi lüzumsuz şeyler söyleyebilirler lakin yaşayan bilir yiyipte kilo alamamayı. Üç ay öncesine kadar zayıflıktan şikayet etmiyordum. sağlık problemleri yaşamadığımdan önemsemiyordum. Fakat benden daha zayıf insanları görüp itici gözüktüklerini fark edince kilo almaya ciddi şekilde karar verdim. Birçok şey denedim. ilk ay kilo alamadım. Daha sonra iki ayda beş kilo almayı başardım. Bu yiyip yiyip kilo alamayan insanlar için önemli bir rakamdır.

kahvaltı: bu çok önemli hiçbir zaman kahvaltıyı pas geçmiyoruz. ben hayatım boyunca kahvaltı yapmadığımdan bir öğün eksik yiyordum. sabah erken kalkıp kahvaltı yapmak zordur lakin en azından 2-3 yumurta kırıp yemek öğünü boş geçirmememizi sağlar.

makarna: her gün makarna yemek oldukça faydalı üstelik maliyeti düşük.

bebe bisküvisi: yatmadan önce sütle mama haline getirerek tüketmek iyi sonuçlar verir.

tavuk,balık veya et : bu protein canavarları hem kilo almada hem de eğer sporla uğraşılıyor ise kas yapmada oldukça etkilidir. ton balığı veya tavuk göğsü her gün en az bir öğünde tüketilmelidir.

patates, pilav gibi besinlerde kilo almada yardımcıdır.

ben spor yaparak kilo aldığımdan bazı şeyleri yememeye dikkat ediyorum fakat aşırı zayıf arkadaşlar hacim kazanmak için şu besinleri de tüketebilirler : kuruyemiş ( antep fıstığı, fıstık, badem veya fındık) mayonez ( büyük çoğunluğu yağ olduğu için her öğünde tüketmek kilo aldırır.)

bunlara ek olarak prakten adlı şurup iştah açmada yardımcı olabilir. aslında bir alerji şurubu olan prakteni insanlar genellikle kilo almak için kullanırlar. eczaneci kadına bu bir alerji şurubu değil mi? diye sorduğumda da iştah açmada da kullanılır diye cevap aldım. gene de tedbirli arkadaşlar doktora sormadan kullanmasınlar.

kuru üzüm, aşırı meyve tüketimi, aşırı sıvı tüketimi gibi metabolizmayı hızlandıran şeyleri azaltmak gereklidir.

doktora gidip neden kilo alamadığınızı da araştırabilirsiniz fakat "çok yiyorum ama kilo alamıyorum bir problem olmalı." tarzı yorumlar yaparken biraz düşünmemiz gerek çünkü gerçekten düzenli ve iyi beslenmeden çok yemek fayda vermez.
(bkz: zaditen)

kesinlikle tavsiye etmiyorum ama bu 1mg'lık antiallerjik haptan 1 adet alındığı anda metabolizma inanılmaz yavaşlıyor, günde rahat bir 12 - 13 saat uyutuyor, yetmiyormuş gibi ertesi gün alınmasa dahi insanı zombi gibi dolaştırıyor ve yediğiniz her şey kilo olarak size dönüyor. dediğim gibi, hiç sağlıklı bir yöntem değil.
Ağırlık çalışın. Bunun dısında hiçbir tavsiye ise yaramaz.