bugün

sözlükte bahoz erdal misyonunu üstlenen kürtçü yazar.
an itibariyle silik değil çaylak olan yazardır.
ekürisiyle beraber * giderek sözlüğü rahatlatmışlardır.
kaçmanın bir mücadele yolu olmadığını henüz anlayamamış kişi.
fikirlerinin hemen hemen tamamına muhalefet olduğum halde sözlükte en azından okuyucu olarak kalıp, taktığı at gözlüğünden kurtulmasını dilediğim kişidir aynı zamanda.

dünya tek fikirle dönmez, insanlar sabit görüşlerle ilerleyemez. ufkunu biraz açmasını tavsiye ederim kendisine.

not: benim ve diğer yazarların da hergün entryleri siliniyor, bu sorun olmamalı. birinde dursun karataş hakkında yazdığım bir yazı silindi ve canlandırdıktan sonra 1 ay kadar yayınlanmadı ve ben kendim sildim o yazıyı siliklerimden. içerisinde herhangi bir hakaret dahi olmayan o yazıyı yayınlamayan moderasyon konusunda sen yanılıyorsun o zaman. ben de hepsinin sosyalist/komunist olduğunu düşünmüştüm iş başıma geldiğinde.

demek ki iki farklı görüşte entryi silebilecek kadar tarafsızmış modlar.

yazılarının silinmesine kılıf arayacağına daha düzgün, en azından format dahilinde yazması gereken kişi diyelim de bitirelim bu yazıyı.

edit: imla
(bkz: sağdan sağdan)
ba$ligi altina entrylerimi silip silip tekrar girecegim siliktir. cok eglenceli lan.
yakında gerçekleşecek toplu göçün ilk adamlarından biri olabilir. atılmasına gerek kalmayacak yazar arkadaşım.
sırf kendi fikirleri kabul görmüyor diye sözlüğün kalitesiz olduğunu ve sürekli klon kalacağını iddia eden biri.

madem ki demokratız, insan haklarına saygılıyız, fikir özgürlüğü için savaşıyoruz karşıt fikirleri de dinlemek, kendi fikirlerinin neden beğenilmediğini de araştırmak öğrenmek lazım.

demokrasi hak hukuk diye meydanlarda kıçımızı yırtmaktan önce, yaşadığın toplumun değerlerini bileceksin, insanına saygılı olacaksın. bu ülkenin insanlarının tabi olduğu kanunlarında bile yasaklanmış eylemleri, eylemleri ateşleyici fikirleri savunman seni bu ülkede vatanseverlikten öte halk düşmanlığına iteler.

her fikir kabul edilebilir değildir. bugün gazetelerde okuduğumuz tecavüzcü haberinde tecavüzcünün " nasılsa bir gün kadın olmayacaklar mıydı" diye küçük kızlara tecavüz konusunda kendini savunduğunu gördük. bu da bir fikir, şimdi bunu da mı savunalım? buna da mı hak verelim? fikir özgürlüğü istedik diye böyle düşünenlere de mi tahammül etmemiz gerekiyor? her fikir fikir değildir. beynin ürettiği fikirler vardır, insana dayatılan ve neden savunduğunu bile bilmediği fikirler vardır. bir de kıçından üretilen fikirler vardır. aralarında da kalın bir çizgi vardır ki millet farkı görsün anlayabilsin diye.

anayasada belirtilmiş nizamlara karşı olan, ceza kanunda ağır yaptırımlarla sonuçlanması belirtilmiş bir takım eylemler ve söylemler sadece sözlük ortamında değil , memleketin hiç bir bölgesinde kabul görmez.

not:gerçek bir yurtsever derken yurdun adını da yazacaksın ki herkes görecek senin ne olduğunu.

edit: imla
--spoiler--
sınırdışı operasyona karşı gösteri yapan türkmenleri görürdünüz. türkmen bayrağı ile kurdistan bayrağının aynı gösteride türkçe ve kürtçe afişlerle türkiye buraya girmesin yazılarının arasında sallandığını görürdünüz. ama tabi hürriyet yazmadıysa bilmenize gerek yoktur böyle şeyleri.
--spoiler--

sayesinde kuzey ırak ta yaşayan türkmen kardeşlerimizin ne kadar hain olduklarını öğrenmiş olduk. vay be, demek türk ordusunun kuzey ırak ta yaptığı operasyonlara türkmen kardeşlerimiz karşı çıkıyorlarmış. pkksever kardeşlerden öğreniyoruz ki koynumuzda yılan beslemişiz. şimdi bu arkadaşa desek ki yahu türkmen bayrakları kilo ile satılıyor, alırsın 2 kilo bayrak, dağıtırsın senin kürt cengaverlere, her mitingde binlercesini açarlar, ama demeyelim anlamazlar ki. aslında söylenecek tek söz var.

(bkz: at yalanı sikiim inananı)

peşin edit: satırların yazarı gündemi hurriyet ten takip etmiyor pkksever kardeşler. evinde 3 farklı uydudan yayın alabilen bir sistem var. o izlemekten keyif aldığınız kürt kanalarını biz de izliyoruz.
(bkz: ama o baska demokrati/#4131695)
hani bazı şeyler vardır ya, ne yaparsanız yapın asla değişmezler, işte sadece onlardan biri olan yazar.
(bkz: ama o başka demokratı)
yıllardan beri bu ülkeyi savunmaya çalışan polislerin, her türlü mücadele vererek masum olan insanlara özgür bir ülke yaşatmak istediği için rahatsız olan yazar.*
polisin yillardir insanlara i$kence yapmasindan, ayak tabanlarinin derileri sokulup atilincaya kadar sopalanmasindan, yagli coplarin erkeklerin gotune sokulmasindan rahatsiz olan yazar.

bi de bazi arkada$lar kendisini ve butun kurtleri buyuk firinlarda yakmak istiyor. yazik lan, yazik.
polislerin ağrı' da bir bir kürdü* öldürdüğünü söyleyen ama kürtlerin hergün büyükşehirlerde birilerinin canını yakmasından hiç bahsetmeyen yazar. pkk lılar ile kürtler aynı kefeye koyulmamalı, bunu türkler kürtlerden daha çok istiyor.

mersinde bayrak yaktıranları polis sandığı için garip biri olduğunu düşünüyorum. hiçbir yerde öyle bir kaynak yok. sadece birkaç yerde ergenekonun oyunu olduğu yazılıp çizilmiş, duyumlar üzerine. bu oalyla ilgili olarak;

'bir kürt arkadaşım vardı, demiştim ona "niçin pkk yı savunuyor kürt halkı?", cevap olarak

"cahiller savunuyor, okumak isteyen okutulmuyor. evlerimizi basıp evin en büyük çocuğuna ya sen gelirsin yada diğer kardeşlerin deyince dağa çıkılıyor"

"peki şehirdekiler niye polis ile askeri sevmiyor?" cevap bombaydı.

"sanırım diyarbakar da bundan birkaç yıl önce polis panzerin kürt göstericilerin içinden son hız geçmiş ve 10 binden fazla kürt ölmüş"

"ya saçmalama öyle birşey olsaydı bütün gazeteler yazardı, insan hakları diye birşey var dünyada. 3-5 insan neyse ama 10 bin çok fazla be"

"olayı devlet yapıyor devlet örtbas ediyor."

bu muhabbetten sonra anladım ki evinde, çevresinde, sağında solunda duyduğu şeyleri birleştirip onları gerçekmiş gibi anlatıyor.'

mersin deki bayrağı polis yakmadı, yakamaz. ağrı da bir kürt öldürülmüş olabilir kişisel bir olaydır kınanmalı. siz sadece bir polisin yaptığını bütün polislere genellerseniz, polise kuruşun sıkan bir kürdü genellememiz gerekir tamamınıza!
hayatında hiç uçağa binmemiş insan.

- abi, konuyla pek alakası olmadı be.
+ hadi be. me biliyim bu kadar hayattan bahsedilince yazayım dedim.
- dikkatli ol biraz yahu.
+ sus zitmiyim hayatını.
- bak bu oldu.
hayatları kürtlükle uğraştırmamak olanlarda kalp spazmına neden olan yazar.
hayatı kürtlük üzere kurulu yazar. başka hiç bir deRdi yok arkadaşın. yatıp kalkıp kürtlükle uğraşmakta.

şöyle bir bak dünyaya. başka şeylerde var, belki ilgini çeker. hadi canım.
5. nesil çaylak
5. nesil yazar
5. nesil çaylak
5. nesil yazar

yavaş ula başım döndü. ben mi çok yavaşım, moderasyon mu çok hızlı. yoksa bu mod mu? bu botsa rs ne la bot mu? şimdi duvara atıcam kıracam labtopu. bana kaderimin kötü bir oyunu la bu.

aha şimdi de 1. nesil saksafon oldu. üfffffff ( saksafon üfleme efekti ) öttü.
bozacının şahidine benzeyen yazar.
beyler şimdi şapkamızı önümüze koyup bir düşünmemiz gerekli. keyfxwesh birçok insandan farklı düşünüyor mu? düşünüyor. istediği kadar naif biçimde anlatmaya kalksın düşüncelerini, düşünce özgürlüğünün pkk sempatizanlığıyla eş anlamlı olduğu bu ülkede gene de birileri tarafından tahrik edilecek, saldırıya uğrayacaktır. keyfxwesh bu tahriklere gözyumsun demiyorum. ama bunun yolu nickaltı tartışmalarından, iğneleyicilikten ziyade kişisel haklara saldırıya varan yazılardan geçmez. onun da öfkesini kontrol etmesi gerekiyor.
ulan anlamıyorum! her daim beni anlayamamaya gark eden yazar.

sözlük formatından haberdar olan, bunu girdilerinden anladığımız yazar. diğer tarafta da formattan ciddi anlamda habersiz bir yığın yazar adayı var, yazmaya devam ediyorlar.
be$inci nesil caylak.

(bkz: cok guzel hareketler bunlar)
önceki hayatında irlandalı olan ,zamanında beni solcu düşmanı olarak lanse eden provakasyon ağırlıklı çalışan , eli kanlı teroristlerin helikopterden atılmasını sevmeyen , bir elinde mouse diğer elinde karanfil olan barışcıl mı barışcıl , teroristlerle diyalog kurulmasını arzu eden,çıkmaz sokakların yolun sonu olduğunu akıl eden * azcık felsefe yapıp nepalm atom karışımı romantizm estiren , kimilerine göre cesur kimilerine göre kaypak olan, ama yinede bölmeyi seven böleni seven eli kanlıları seven ve yine seven , sempatizan ruhuyla * milletini sevenleri faşist yapan 2600 yaşında olduğunu idda eden*keyfimi bozan huzur kıran yazar.

şahane edit : yağsın ulan eksiler silinsin ulan entryler.

sütlü kahve editi: yazarımız kahve düşkünü , kendisine extra karizma *katıyor demek türk kavvesi.
feyk yazardır.

bu hususta bir de bakınız vermek istiyorum. (bkz: kaynak kıçım) üstteki entryi refere etmedi bu defa değil mi?