1. .
  kevin corchiani 1981 yılında demir ailesinin ortanca çocuğu olarak tokat gözpınar'da dünyaya geldi. kevin henüz on bir yaşındayken, maddi koşulların yetersizliğine dayanamayan ailesi istanbul'a göç etti. babası ataköy'de kapıcılık, annesi de temizlik işleri yaparak geçim mücadelelerini sürdürdüler. daha sonra ailesine destek olmak zorunda olduğunun farkına varan kevin orta 2. sınıfta okulu bıraktı ve çalışmaya başladı.

  kevin bir büfede çırak olarak çalışırken o dönem efes pilsen'de forma giyen chris corchiani ile tanıştı ve bu tanışma arkadaşlığa ve daha sonra chris'in onu evlatlık edinmesine kadar gitti. ilk başta kevin sadece almanya'da ingilizce eğitimi alıp evine geri dönecekti ama chris ve eşi ona o kadar çok alıştılar ki kevin'ı almanya'dan sonra bırakmadılar ve onu yanlarına aldılar. bu yolculuk almanya'dan sonra ispanya, italya ve en son da kuzey carolina'ya kadar uzandı. bu sürede kevin liseyi bitirdi, üniversitede tarih bölümünden mezun oldu. sinema ve tiyatro okudu. daha sonra amerika'daki türklerin kurdukları türkiye'ye köprü vakfı'na (bridge to turkey found) katıldı. emlakçılık ve finansörlük sektörlerinde başarılı bir iş döneminden sonra hayallerini süsleyen meslek olan sinema yapımcılığına atıldı. ilk hollywood-türkiye ortak yapımı olan broken angel adlı filmin yapımcılığını üstlendi. şimdi yeni film projeleri üzerine çalışmalarını devam ettiriyor...
  ... kinix
 2. .
  hayat hikayesi böyle olur dedirtecek cinsten şeyler yaşamış başarılı film yapımcısı
  ... falken
 3. .
  bunu başka biri anlatsa "hadi be az salla" dersin ama görüyorsun, okyorsun, kendisi anlatıyor, hayatını yazıyor ve gram kibir barındırmıyor, bunun aksine etrafındaki Türklere nasıl yardımcı olabileceğini düşünüyor. helal olsun yolu sonuna dek açık olsun.
  ... radar da radar