bugün

sorudur.

ben erkek olarak söylüyorum cix giyinmeye korkuyorum kendime bakılmasından hoşlanmıyorum, sıkılıyorum utanıyorum. kızlarda bu durum tam tersi bakıyorsun hayvan oluyorsun bakmıyorsun özgüvensiz oluyorsun. işin garibi bunlar kendilerine bakılmasını istedikleri halde açık giyindiklerinin bile farkında değiller. yani açık giyiniyorsan tacizci gözleri göze almış olman lazım. haksız mıyım?

bu nefs nasıl birşey böyle? insana neler yaptırıyor.
gözler....her daim her yerdeler!
Cevabı mütevazılık nedeniyle hiç hoşlanmam şeklinde cevaplanabilecek sorudur. Kimse kimseyi kandırmasın herkes odak noktasında olmayı sever. Lakin alışık olmayan bir kişi için 'ulan fermuar mı açık, üzerimde bir sorun mu var' diye aklının karıştığı andır.
Evet hemde acaip beni kesenlere özel adres bile verebilirim.
Kendime bakmaktan hoşlanmıyorum. Saçıydı sakalıydı, uğraş dur. Bitmiyor çilesi.

Bana bakılsın diye ekstra bir çaba sarf etmediğim gibi bakılmasın diye de ekstra bir çabam olmuyor. işime geleni giyip işime geldiği gibi çıkıyorum evden.

Zaten şantiyeye gidiyorum, smokinle gidecek halin yok ya!
Arkadaslar;

Begeni, ozeni ve takdirle bakilmak baska,
Arsizca, saygisizca bakilmak baska..
Valla bakan bakar neden hoşlanmayalım ki bakılmaktan bizde kızları kesiyoruz yani doğruya doğru.
Erkek bakarsa hoslanmam guzel bir bayan bakarsa hoslanirim.
şantiyede çalışınca bir de kadın olunca hoşlanamazsın.
hani beğeniyle bakıyorlar gibi belki takdir ediyorlardır bak o kadar adamın arasında çalışıyor filan ama 6532163 tane birden bakınca insan huzursuz oluyor. korkutucu olduğundan da değil, eminim iyi insanlar ama ayı mı oynatıyoruz burda?!

(bkz: bunlar hep yokluk)
Bakılan şehire bakan insanın zihniyetine göre değişiyor hoşlanıp hoşlanmamak.

Mesela muhafazakâr olmayan bir şehir de normal tipte bi erkek yada kız sana baktıysa demek ki güzelim diye düşünüyorsun. Bu şehir de sana bakan kişi yaşlıysa yada zibidi gibi bir tipse sapık diye düşünüp korkuyosun.

Muhafazakar bir şehirde ise insanlar sürekli sana sapık gibi bakar genç yaşlı farketmez yiyecek gibi. Hanim teyzeler de yargilayarak bakar. Ve bu durumlar da hiç ama hiç hoşlanmam.
kimin baktığına bağlı bir durum.
Sadece hoşlandığım insanların bana bakmasından hoşlanıyorum. Cevabını verebileceğim soru.
hayır. paniklediğim hatta mahçup hissettiğim bile olur.
ne tür bi insanmışsam artık.
kızlar adına bir erkek olarak cevapliyorum,hoşlanıyorlar.hoslanmanın da otesinde olabilir. bu göt gosterme yarışının baska bir aciklaması yok.
Bakan gözler güzel olduktan sonra sorun yaratmaz.
hayır, hoşlanmıyorum.
nasıl bakıldığıyla da ilgili. öküz gibi değil de beğenilerek bakılmaktan herkes hoşlanır.

hoşlanıyorum evet.
ne maksatla bakıldığına bağlı olan durum. beğenerek bakılıyorsa hoş olur zannımca. beğenilmek herkesin birazda olsa hoşuna gider sanırım. ''teşhircilikten hoşlanmıyorum şekerim'' ci insanlarda içten içe bunun verdiği hazzı tatmak istiyordur muhtemelen. sebep önemlidir. herşeyin olduğu gibi bunun da usulü adabı vardır. bir tren olmadığıma göre karşımda öküz gibi bana bakan birisini görmek istemem tabiki.
özetlersek; kadınlar kendilerine bakılmasından (öküz gibi değil) hoşlanıyorlar.

erkekler ise hoşlanmıyor. hatta kıllanıyor.

beyler bundan sonra içimizdeki öküzleri üniversiteye göndereceğiz maymun gibi bakmayı öğreteceğiz.