bugün

ben kendimi nordik hissediyorum ama öyle olmuyor o.
Sorular sorulmasına neden olan söz. Hissedince kan birden asil mi oluyor arkadaşlar.
kendini türk hisseden ve bu millet ve memleket için çalışan herkes, aslı türk olup bu millete ve memlekete düşman olanlardan çok daha iyidir. ayrıca yarrakta üsteki entriyi yazana denir. iş yarrağa kaldımı insanlar pişman olacakları lafları konuşmasın. başkasının boyu kadar yarrak taşıyanlarla böyle polemiklere girilmesin.
ne mutlu türküm diyene.
katıldığım yargı.

ayrıca bu türkiye topraklarında yaşayan her vatandaş için geçerli.
Tanrı Kut Ulu Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk'ün "Kendini TÜRK hisseden herkes TÜRKtür" sözünü yanlış anlayan yığınla insan var. Atatürk TÜRK doğup kendini TÜRK hissetmeyen varlıkları biliyordu. Nasıl günümüz koşullarında "kömünizm" adı altında kürtçülük yapan TÜRK çocukları var ise o dönemde yine vardı. Atatürk bu insanları kast ederek "Kendini TÜRK hisseden herkes TÜRKtür" demiştir çünkü; Türk doğmak değil kendini TÜRK hissetmek ve onun bilincine varmak önemlidir. Kendini TÜRK hissetmeyen ve kanına sahip çıkmayan insanlar bize yağılık eden etnik sınıflardan daha değersizdir. Hiç bir Bozkurt'un çakalı savunduğu, hiç bir aslanın ben zebra hissediyorum diyerek zebrayı savunmuşluğu var mıdır? Elbette hayır.... işte Ata'nın sözü sizin, benim ve bizim gibi kendisi TÜRK hisseden ve bilincinde olanları kapsamaktadır.

TANRI TÜRKÜ KORUSUN.
ünlü fransız türkolog Jean-Paul Roux'un sözüdür. şununla da destekler. ''türkler anadolu'ya girdiklerinde şartlar çok ağırdı. Konya'daki Hristiyanlar türkleri sevinçle karşıladılar. bu iki millet çok çabuk kaynaştılar vs. bu sıcak kanlı halk o kadar çok milletle kaynaşmıştır ki safkan türk bulmak imkansızdır. belki altay veya tanrı dağlarında oradan hiç ayrılmamış bir halk varsa onlar safkandır'' der. en azından buna yakın bir cümle kurar.
Kultur milliyetciligi.
evet efenim. (bkz: kendini türk hisseden herkes türktür)
Neden türk olmayan biri türk hissetsin ki? Ben yahudiyim türk değilim. Beni boyle kabul edeceksin. Faşist söylemlerle ben türk olamam. Azınlıklar kendi irklariyla varlar. Bu boyle kabul edilmeli.
türk milliyetçiliğinin ırkçı yapıya dayanmadığını ispatlayan sözdür.
yusuf akçora'nın 110 yıl önce, 1904'te, daha abdülhamit işbaşındayken yazdığı "üç tarz-ı siyaset" makalesini bilmeyenlerin fikir beyan etmemesi gereken konudur.

http://aton.ttu.edu/pdf/Uc_Tarzi_Siyaset.pdf

bugünlerde atatürk milliyetçiliği dışındaki bazı görüşler (ümmetçilik, mikro milliyetçilik vb) , sanki hiç denenmemiş, yepyeni, dahiyane fikirlermiş gibi ısıtılıp ısıtılıp piyasaya sürülüyor.

bu görüşleri makul bulanlara derim ki: osmanlı hepsini denedi ey cahiller! olmadı. olması da mümkün değildi. bu makale tam da diğer görüşlerin iflas ettiğinin anlaşıldığı ve de çok daha acı olayların başladığı günlerde yazılmıştır. makalede parmak basılan gerçeklerin hala geçerli olduğunu görmek için ortadoğu'nun haline bir bakmak yeterlidir.

atatürk'ün milliyetçilik anlayışı dışındaki her yol emperyalizme hizmet eder. işte o kadar...
Yüz yılın palavrasıdır.
doğru önermedir.

millet:aralarında dil, tarih ve ülkü birliği bulunan insanlar topluluğudur. millet tanımındaki "ülkü birliği" iyi irdelenmelidir. aynı millet olarak hisseden, hareket eden, ortak kaygılar taşıyan insanlar bir milletin parçalarıdır. bu nedenledir ki, kökeni ne olursa olsun türk hisseden herkes türk'tür. türk olmayıp da türk gibi hisseden, kendini türk milletinin bir ferdi olarak gören ve türklüğe hizmet etmiş agop dilaçar (ermeni), rauf orbay (çerkes), fahri korutürk (çerkes), m. akif ersoy (babası arnavut, annesi türk), ismet sezgin (kürt) gibi kişiler en güzel örnektir.
ben kendimi çok yakışıklı,kıvanç gibi hissediyorum lakin kızlar bakmıyor bana.burada yanlış olan ne peki? hissetmekle olmuyor ya da kızlar aptal ya da türk degilim ya da hissetmiyorum bu böyle gider hacı bu arada cumanız mûbarek olsun.
türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes türktür.

(bkz: anayasa madde 66)
bir kere insan insandır. sonuçta her insan tanrı'nın yarattığı bir varlıktır. zenci veya beyaz'ın farkı yoktur. öyle ki resulullah hazretleri veda hutbesinde ''arab'ın arab olmaya üstünlüğü yoktur'' demiştir. ayriyetten türk bir ırktır ve türk olmak için o ırktan gelmek gerek. neredeyse 10-15 göbektir türk olan bir aile bile bizans kökenli, ermeni kökenli, arap kökenli çıkabilir.

edit: imla
kendini dominikli hissedeni bile tanıdım. zor iştir.
götü sıkışınca türk kadar çalışmaz ama onların.
kendini türk hissetmeyen herkes siktirsin gitsin demektir. protein eksikliğinden kaynaklanır.
biyolojik olarak mümkün olmayan, akla ve mantığa sığmayan bir düşüncedir. kendini türk hissetmek nasıl olabiliyor ve bunu bir insan nasıl kabullenebiliyor gerçekten anlaması güçtür. kendini mensubu olmadığı bir ırktan hissetmek için acaba neyin kafasını yaşamalıdır ki insan? örneğin, kendimi japon hissedemem yani zorlasam da olmaz bu iş. peki başka bir ırktan olan bir insan kendini nasıl türk hissedebilecektir? ulan adam allah'ın diyarbakırında doğmuş, anası kürtçe konuşan biri ve sen bu adama türk hissedersen türk olabilirsin gibi bir '' ayrıcalık '' tanıyorsun aklın sıra. işin komik yanı da beş para etmez türklüğünü bir lutufmuş gibi sunuyor ve bunu kanunlarına bile koyuyorsun. allah akıl fikir versin ne diyelim.