bugün

on yada on beş klasik rock parçasını öğrenip saç uzatan , küpe takan ve siyah giyinip rock bara giden , felsefesine ve mantığına uzak hatta asla kendi kişiliğiyle bağdaşmayan yapmacık ve özenti kurbanı insancık . içinde bulunduğu ortamda kendine yer edinme amacıyla yapılan çaba , ileriki yaşlarda yada farklı ortamlarda eller havayada yapar , halayada durur bu tip insancıklar çünki ortam insanlarıdır tarz oturtamazlar .
(bkz: metallica sevmeyen metalci)
gripin veya yüksek sadakat dinleyip rocker olduğunu sanan hıyarzandır.
"bırakın zannetsin size giren çıkan ne ulan!" şeklinde çıkışlar yapan bir arkadaşa sahip olması gereken tiptir. (bkz: nasıl yani)
rock müziğini pop dinler gibi dinleyen heyecansız, coşkusuz tip.
Vardı böyle tipler ama hoş görmek lazım kanımca,takılsın çocuklar.Genelde metalaciler sağlam olur.Kolay kolay başka müziklere kayamazlar yada Benim tanıdıklarım öyle, dibine kadar metalci.''Slayer gelsin çocuğumu keserim lan''tadında.
(bkz: çok pis metaliciyim)
(bkz: çok fena sapına kadar metal)
(bkz: mesela emre aydın dinleyince kendimden geçerim)
(bkz: o derece)
(bkz: poser)
teenager'dir.
sadece kafa sallayan tiptir.
sürekli simsiyah giyinen tiptir.
abi black sabbath müthiş grup paranoid falan diyip falanı bilmeyen insandır.
siyah giyip piercing takan tiplerdir.
(bkz: ismail yk yı rock müzik yapıyor sanmak)
siyah giyen, popüler bir iki tane rock şarkısı ezberleyen, kendi kafasında rock felsefesi kurup ona kendini bile inandıran, müzik bilgisi olmayan kimsedir.
"ben rockçıyım abi"diye gezen gıcık tiptir.
normal bir tiptir. kendini biliyorsa eğer ve rock tarihini, önemli grupları biliyorsa ve çığır açan grupların diskografilerine sahipse kendine bunu yakıştırabilir. ama tabii ki "ben rock dinleyicisiyim" diye geziyorsa bu ona bir puan kaybettirir.
ülkemde rock müzik dinleyicisi diye gezinen gençliğimin %99,5'unu oluşturan tiptir bu. gece kopmaya rock bara gidilmesinin, athena, duman, mor ve ötesi'nin şarkılarıyla dans etmeye çalışanların, ülkem mekanlarının %90'ının rock bar oluşunun ve rock tabanlı bir gece hayatının oluşmasının sebebidir.

ulan karıya kıza kayıcam diye bir bok yiyorsunuz, ondan sonra "avrupa'da eğlence hayatı bomba abi" oluyor. çünkü bu tipler "rock'ın felsefesi var, kalan müzikler bebek zırıltısı" diyecek kadar cahil cesareti sergiliyorlar. rock dinlemek bir entelektüellik göstergesi iken serdarla kopup david guetta ile akmak apaçilik, amelelik oluyor. sizin 2 gramlık beyninize kurban olurum ben. özenti modern çağ godoşları sizi...

uzun lafın kısası bu tiplerin çok olması sebebiyle üniversite gençliğinin gece hayatı felsefe yapmaktan ve alakasız şarkılarla iki omuz silkmekten ibaret oluyor. kopmaca, dans etmece yalan, dolan oluyor, avrupadan gelen erasmuslular bile eğlenecek mekan bulamamaktan şikayetçi oluyor. avrupa'da bulunmuş erasmuslular da yakına yakına perişan oluyor mesela. kasıldım. bi kahve içicem sanırım.
(bkz: ben rockçıyım herkes bilsin yani)
sadece şebnem ferahın iki parçasını dinleyip kafası karışan ergendir.
rock müzik dinlemeyip rock müzik dinlediğini sanan tip olabilir bu tanıma göre.

yoksa rock müzik dinleyen birisi otomatikman rock müzik dinleyicisi olur. adam rock müzik dinleyicisi olduğunu düşünüyor, hayatını rock felsefesine adadığını iddia etmiyor.
rokçuyum herkes bilsin ...said by rokçu serpil.
damalı bileklik takıp, opeth baskılı çantası, yaz sıcağında giydiği botlarıyla yurdumun özenti gencidir.